Portál Spolužáci.cz již brzy projde evolucí! Už několik týdnů je připravována nová verze, která si prý klade důraz především na jednoduchost, rychlost, stabilitu a bezpečnost.
Novou funkcí je i možnost zřídit si email vase_jmeno@spoluzaci.cz. Nová verze je oproti té nynější mnohem tmavší, ze začátku to bude nezvyk, ale to je snad u všech projektů, které nějak měnily svůj design. Značného vylepšení se prý dočká i chat a diskuze, která by měla nabídnout to samé jako na Lidé.cz. Své profily mohou mít nejen žáci, nyní tuto možnost mají i učitelé, což je podle mě sice pěkné, ale kolik učitelů toho využije, asi moc ne. Co se údajů na profilu týče, lze nově u profilu zadat i datum úmrtí žáka, kontakt na Skype a Jabber; můžeme si zaheslovat profil před editací a můžeme zadat dva tituly.
Podle mého názoru se změny v nové verzi nedotknou ani tak žáků, ale spíše správců jednotlivých tříd – ti totiž mají několik nových funkcí (např. blokování uživatelů podle e-mailu), můžou mazat více příspěvků najednou a mnoho dalšího.
Nová verze by měla být spuštěna mezi 17. až 19. dubnem.
Petr HartlGoogle
Autor se zajímá o programování, hry, OS, žurnalistiku a psychologii. Programuje v HTML a C++ a bojuje s PHP.
Nové články
Článek popisuje první část stavebnice umělé inteligence. Obsahuje lineární a plošnou optimalizaci. Demo verzi je možné použít pro výuku i zájmovou činnost. Profesionální verze je určena pro vývojáře, kteří chtějí integrovat popsané moduly do svých systémů.
V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.
Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.
Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.