Když už 3D brýle a vibrace nestačí…
Grafika her spěje ke stále dokonalejšímu a detailnějšímu propracování. Hráči chtějí mít stále větší požitek ze hry a být do ní doslova vtahováni. Proto je třeba, aby byl dojem ze hry co nejrealističtější – a to do posledního detailu.
Jsme zvyklí na vibrace v joysticích, existují různé speciální místnosti simulující realitu, nedávno jsme vás informovali o speciálních 3D brýlích od nVidie. PC Virtual Impact Suit posouvá ale vnímání virtuální reality do úplně jiných dimenzí. Díky tomuto obleku může hráč na vlastní kůži pocítit soupeřovu střelbu. PC Virtual Impact Suit pomocí slabých elektrických výbojů zprostředkovává hráči zásahy nepřátelské palby. Oblek pracuje pouze s malým napětím, podobně jako přístroje na hubnutí. Proto by hráči nemělo hrozit žádné nebezpečí.
PC Virtual Impact Suit se připojí k počítači pomocí USB portu. V současnosti je bohužel navrhnut pouze pro hru Half-Life. Pokud jste technicky zruční, můžete si tuto vychytávku sestavit doma. Na stránkách produktu je zdarma (pro nekomerční účely) ke stažení schéma zapojení, firmware chipu a zdrojový kód ovládacího programu.
Je bezesporu, že tento oblek si najde spoustu příznivců především mezi zkušenými hráči. Přejme mu, aby jich bylo více než těch odpůrců, většinou asi méně zručných hráčů.
Martin VavrušákGoogle
Autor studuje obor Elektronické počítačové systémy, zajímá se o Informační techologie, elektroniku, grafiku, je fanda Stargate.
Nové články
Článek popisuje první část stavebnice umělé inteligence. Obsahuje lineární a plošnou optimalizaci. Demo verzi je možné použít pro výuku i zájmovou činnost. Profesionální verze je určena pro vývojáře, kteří chtějí integrovat popsané moduly do svých systémů.
V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.
Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.
Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.