Závislost na Internetu
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Závislost na InternetuZávislost na Internetu

 

Závislost na Internetu

Google       Google       26. 8. 2007       19 229×

O závislosti na počítačích a Internetu se mluví již nějakou tu chvíli. Nyní přišel psychiatr z Tel Avivské univerzity Dr. Pinhas Dannon s tím, že internetová závislost má velice blízko ke gamblingu, kleptomanii a závislosti na sexu. Ve své poslední studii označuje internetovou závislost jako patologický stav, který může vést k úzkosti a těžké depresi.

Internetová závislost je v současnosti odborníky na duševní zdraví klasifikovaná jako „utkvělá nutkavá porucha“ (Obsessive Compulsive Disorder) – bouřlivý stav mysli, který nutí zabývat se rituálními myšlenkami, jako je častější umývání rukou, a v případě internetové závislosti se jedná o neustálé surfování na webu.

Doktor Dannon říká, že internetová závislost není pouze touha po Internetu, je to víc a pokud společnost nezmění pohled na tuto závislost, nebude s ní v budoucnu moci efektivně bojovat.

Nejvíce „ohroženi“ internetovou závislostí jsou teenageři a osamělí lidé. Těžko se ale diagnostikuje, kdo už na Internetu závislý je, a kdo nikoli. Dá se to však poznat podle určitých klíčů, jako je například nespavost, úzkost po dobu, kdy není člověk na Internetu, odcizení od rodiny nebo kolegů, deprese…

Doktor Dannon věří, že by se s internetovou závislostí dalo mnohem lépe bojovat, kdyby ji lidé a doktoři vnímali stejně jako jiné těžké závislosti. Tím pádem by se na tuto závislost mohly předepisovat léky jako hormon serotonin a další medikamenty, které se užívají například při léčbě kleptomanie.

Podle Dannona byla internetová závislost nevyhnutelná s postupem času a vývoje. Stejně tak jako se lidé stali závislí na kávě, mobilních telefonech apod. Jak se mění svět, tak se mění i naše závislosti.

Zdroj: http://www.tgdaily.com/content/view/33445/113/

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
(fotka) Martin ŠimkoAutor se věnuje problematice SEO - pracuje jako SEO konzultant v agentuře RobertNemec.com a jako freelancer (www.martinsimko.cz). Vystudoval informatiku na FIT VUT a FI MUNI.
Web     Twitter     Facebook     LinkedIn    

Nové články

Obrázek ke článku Stavebnice umělé inteligence 1

Stavebnice umělé inteligence 1

Článek popisuje první část stavebnice umělé inteligence. Obsahuje lineární a plošnou optimalizaci.  Demo verzi je možné použít pro výuku i zájmovou činnost. Profesionální verze je určena pro vývojáře, kteří chtějí integrovat popsané moduly do svých systémů.

Obrázek ke článku Hybridní inteligentní systémy 2

Hybridní inteligentní systémy 2

V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.

Obrázek ke článku Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.

Obrázek ke článku Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.

Reklama autora

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý