Z atiaľ notebooky s cenou cca 11 000,- nám poskytujú výrobcovia Asus a Hawlett-Packard. Notebooky značky MSI, Fujitsiu-Siemens alebo taktiež Lenova sú o pár korún drahšie. Pre tieto super lacné stroje sú charakteristické: nízka cena, slabý procesor, malé množstvo operačnej pamäte (iba 512 MB) alebo zdieľaná grafická karta. Azda jedinou potešiteľnou správou je DVD vypaľovacia mechanika, ktorá taktiež nepochádza z drahších krajov. Taktiež nás môže potešiť aj pevný disk s kapacitou 80 GB.
Väčší predaj notebookov ako stolných PC
V Českej republike sa pomaly začalo predávať častejšie viac notebookov ako desktopov. Najúspešnejšou značkou je Acer, na druhom mieste Asus, na treťom mieste sa usadil Hawlett-Packard, na štvrtom Fujitsu-Siemens a ako piaty je DELL.
Prečo sa predávajú viac notebooky? Odpoveď je jednoduchá. Veľké herné desktopy začínajú pomaly miznúť a nahradzujú ich menšie notebooky. Prvým dôkazom sú majstrovstvá Českej republiky v počítačových hrách, ktoré sa uskutočnili v priebehu Invexu. Profesionálne klany hrali po prvý krát na notebookoch, a to na AMILO Xi 2528.
Cena padá míľovou rýchlosťou
V Slovenskej a Českej republike môžeme sledovať, že v posledných rokov notebooky zlacnili skoro o pätinu. Niektorý si možno pamätáme pred troma rokmi, niektoré notebooky stáli pri hranici tridsať tisíc korún ± niečo naviac. V tomto roku už ľahko môžeme nájsť notebook s cenou pod dvadsať tisíc. Uvidime ako to ďalej pôjde a kde sa to vlastne s cenami dostaneme.
Kvalita alebo nízka cena?
Mnohí ľudia v dnešnej dobe nevyberajú notebook podľa ceny, alebo podľa toho, čo je v ňom. Veľmi málo sú kupované neznačkové resp. menej známe značkové notebooky. Je to len na vás, či sa rozhodnete kúpiť niečo kvalitnejšie a drahšie, alebo chcete ušetriť.