Před několika měsíci k nám přišly Windows Vista. Byla to naprostá novinka, o které všichni začali zaujatě diskutovat. My se ale podíváme trochu dál do budoucnosti na potenciálního nástupce…
Zásadní změna?
Jak je známo, od verze 95 až po Visty byly Windows stavěny stále na stejných starých dřevěných nožkách. To by se však mělo změnit právě s příchodem nové verze Windows, která je v současné době označována nejčastěji kódovým jménem Windows 7 (dříve Blackcomb a Vienna).
Na co se můžeme těšit?
- Kompletní změna GUI (už žádný Explorer)
- Nové funkce přímo integrované do systému (čtení diskových obrazů bez externí aplikace, zlepšený Media Center a další)
- Zlepšený příkazový řádek
- Internet Explorer 8 (s novými funkcemi jako např. vestavěný download manager)
- a další…
Microsoft ještě prozradil, že bude nová verze Windows vydána jak v provedení 32bitovém, tak v provedení 64bitovém, ale jinak se tentokrát moc nemá k prozrazování vývoje. Co se týče data vydání, to Microsoft plánuje někdy na rok 2010, k tomu jsou však lidé skeptičtí (po zpoždění, které měly Visty) a očekávají je spíš až někdy mezi roky 2011 a 2012. Těšíte se?
Chci víc
Zde je ještě několik externích odkazů na stránky, kde si o Windows 7 můžete něco přečíst:
Pavel TobiášGoogle
Autor se zajímá hlavně o webdesign a vývoj webových a desktopových aplikací. Dále se věnuje testování softwaru a skládání elektronické hudby.
Nové články
Článek popisuje první část stavebnice umělé inteligence. Obsahuje lineární a plošnou optimalizaci. Demo verzi je možné použít pro výuku i zájmovou činnost. Profesionální verze je určena pro vývojáře, kteří chtějí integrovat popsané moduly do svých systémů.
V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.
Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.
Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.