Někomu se prostě pořád něco nelíbí. V současné době by se takto dal označit jistý Rick Lehrbaum, který požaduje změnu názvu linuxové distribuce Ubuntu.
Snad každý, kdo někdy třeba i omylem někde „zavadil“ o Linux, ví, co je to Ubuntu a jeho další provedení, tedy Kubuntu, Edubuntu a Xubuntu. Jistý Rick Lehrbaum však požaduje změnu, kterou v otevřeném dopisu směřuje Marku Shuttleworthovi (řediteli společnosti Canonical Ltd.). Nelíbí se mu, že názvy jednotlivých distribucí jsou podle něj matoucí a žádá o jejich změnění. Sám navrhuje tuto podobu.
- Ubuntu → Ubuntu GNOME Edition
- Kubuntu → Ubuntu KDE Edition
- Edubuntu → Ubuntu Educational Edition
- Xubuntu → Ubuntu Xfce Edition
Jediná verze, která podle Ricka Lehrbauma nepotřebuje změnu v názvu, který je dnes již stejně samozřejmý a jasný, jako že Linux je zadarmo, nebo třeba že standardní Linuxové uživatelské jméno je root a heslo toor, je serverová verze – Ubuntu Server Edition.
Uvidíme, jestli až si budeme stahovat či jakkoli jinak získávat třeba Kubuntu, nebudeme muset shánět Ubuntu KDE Edition.
Změna je život, ale jméno Franta Skočildopole si taky nezměníme jen proto, že se někomu nezamlouvá a má problémy jej pochopit, ne?
Petr HartlGoogle
Autor se zajímá o programování, hry, OS, žurnalistiku a psychologii. Programuje v HTML a C++ a bojuje s PHP.
Nové články
Článek popisuje první část stavebnice umělé inteligence. Obsahuje lineární a plošnou optimalizaci. Demo verzi je možné použít pro výuku i zájmovou činnost. Profesionální verze je určena pro vývojáře, kteří chtějí integrovat popsané moduly do svých systémů.
V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.
Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.
Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.