× Aktuálně z oboru

SHIELD Experience Upgrade 7 – méně hledání a více zábavy [ clanek/2018052902-shield-experience-upgrade-7-mene-hledani-a-vice-zabavy/ ]
Celá zprávička [ clanek/2018052902-shield-experience-upgrade-7-mene-hledani-a-vice-zabavy/ ]

Silverlight/WPF 2 Digg klient - 8. díl

[ http://programujte.com/profil/9617-jakub-kottnauer/ ]Google [ https://plus.google.com/+JakubKottnauer?rel=author ]       [ http://programujte.com/profil/14523-martin-simecek/ ]Google [ ?rel=author ]       4. 5. 2009       12 033×

Jak už jste asi pochopili podle titulku článku, v tomto, již posledním, dílu se podíváme na převod Silverlight aplikace do WPF.

Velkou výhodou technologií Silverlight a WPF je to, že jsou vesměs to samé, jen jedna z nich se používá na webu a druhá na desktopu. Obě používají XAML pro návrh uživatelského rozhraní a některý z .NET jazyků pro aplikační logiku. Dnes si tedy ukážeme, jak je snadné převést Silverlight Digg klienta na WPF Digg klienta. Začněme vytvořením klasického WPF Application projektu a vznikne nám projektová struktura podobná té u Silverlightu:

Teď musíme všechny soubory ze Silverlight verze překopírovat do tohoto projektu, ve výsledku tedy budeme mít soubory App.xaml, Window1.xaml místo Page.xaml, StoryDetailsView.xaml a jejich .cs soubory + soubor DiggStory.cs.

Narazíme na malý problém s HyperlinkButton v StoryDetailsView.xaml, které ve WPF není (zatím), element HyperlinkButton budeme muset nahradit prvkem TextBlock a do něj vložit prvek Hyperlink, detailní kód je tady (nezapomeňte změnit HyperlinkButton na TextBlock i v App.xaml!):

<TextBlock Text="{Binding Title}" Style="{StaticResource TitleLink}" >
    <Hyperlink NavigateUri="{Binding HrefLink}" />
</TextBlock>

Ještě potřebujeme přidat hlavičku user-agent do WebClient v Page.xaml.cs, jinak Digg API vrátí error. Zatímco Silverlight ji defaultně posílá, WPF ne. Daný úsek kódu nyní bude vypadat takto:

WebClient diggService = new WebClient();
diggService.Headers.Add("user-agent", "Ukazkova aplikace"); // novinka!
diggService.DownloadStringCompleted += DiggService_DownloadStoriesCompleted;
diggService.DownloadStringAsync(new Uri(diggUrl));

A nakonec zobrazíme obsah souboru Page.xaml v hlavním okně programu, což je vlastně Window1.xaml. Toho docílíme dvěma novými řádky kódu (jeden z nich je deklarace namespace):

<Window x:Class="DesktopDiggKlient.Window1"
    xmlns="http://schemas.microsoft.com/winfx/2006/xaml/presentation"
    xmlns:x="http://schemas.microsoft.com/winfx/2006/xaml"
    xmlns:Digg="clr-namespace:DiggKlient"
    Title="Window1" Height="300" Width="300">
    <Grid>
        <Digg:Page />
    </Grid>
</Window>

Máme hotovo! Aplikaci jsme během pár minut převedli z webu na desktop, všimněte si pár drobných změn ve vzhledu, které jsou dány tím, že WPF odvozuje výchozí písmo atp. od systému, zatímco Silverlight má nadefinované nějaké výchozí hodnoty. Po pár menších úpravách vypadá naše konečná aplikace jako na obrázku níže.

Snad vám seriál dal nové znalosti a vzbudil ve vás zájem o tuto technologii s jistě zajímavou budoucností! Těším se na shledanou u dalšího seriálu.

Zdroj: http://weblogs.asp.net/scottgu/pages/silverlight-tutorial-part-8-creating-a-digg-desktop-application-using-wpf.aspx

Článek stažen z webu Programujte.com [ http://programujte.com/clanek/2009033000-silverlight-wpf-2-digg-klient-8-dil/ ].