× Aktuálně z oboru

Programátoři po celém světě dnes slaví Den programátorů [ clanek/2018091300-programatori-po-celem-svete-dnes-slavi-den-programatoru/ ]
Celá zprávička [ clanek/2018091300-programatori-po-celem-svete-dnes-slavi-den-programatoru/ ]

Junior Internet v marci predstaví projekty IT mládeže

[ http://programujte.com/profil/1483-lukas-chury/ ]Google [ https://plus.google.com/101446994797551111026?rel=author ]       21. 1. 2012       8 167×

V marci, mesiaci knihy a internetu sa vo všetkých krajinách strednej Európy stretnú mladí ľudia so zápalom v informačných technológiách a počítačovej grafike. Hodnotiace komisie v Česku, Poľsku a Maďarsku vyberú tých najlepších, ktorých pozve organizátor slovenského Junior Internetu – AMAVET v spolupráci s IAB Slovakia na konferenciu v Bratislave. Tá bude už po tretíkrát nielen národným finále ale aj medzinárodným sympóziom, ktoré vytvorí priestor na diskusiu najlepších mladých programátorov a grafikov z rôznych krajín. Sympózium je rodiskom nových myšlienok a medzinárodných partnerstiev.

Zdá sa ti, že svet medzi klávesnicou a kreslom už nie je to, čo býval? Meme už dávno nie sú ani len úsmevné a hádky na internetových diskusiách tiež stratili svoje čaro?

Sympózium bude súčasťou slovenskej konferencie, ktorá uvíta naše talenty a  víťazov národných kôl z Česka, Poľska a Maďarska v dňoch 23. – 25. marca. Stretneme sa už siedmykrát v Bratislave, Rači, v priestoroch konferenčnej sály hotela Barónka.

Prvé dva dni budú hlavne o zoznamovaní sa, prezentovaní študentských prác a spoznávaní najnovších trendov v IT z úst rečníkov, pozvaných zo slovenských univerzít a firiem. V sobotu, 24. marca, ukončíme národnú konferenciu vyhlásením a ocenením víťazov zo Slovenska a celkového víťaza 4 krajín Junior Internetu. Pre najvytrvalejších bude pripravená posledná výzva - nočná LAN party. Posledný deň, nedeľa, bude v znamení sympózia, kde sa okrem spomenutých hostí pridajú aj čerství víťazi zo Slovenska.

Prihlás sa so svojím projektom na Junior Internet a zaži zmenu. Registrovať sa môžeš do jednej z piatich kategórií.

• JuniorWeb - súťaž o najlepšie webové stránky a internetové projekty
• JuniorDesign - súťaž o najlepší dizajn webových stránok a grafickú prácu
• JuniorText - súťaž o najlepší blogový príspevok na tému „Kniha, televízia, internet... Čo nás ešte čaká?“
• JuniorErb - súťaž webových stránok pre mestá, obce, regióny, turistické miesta či verejnú správu.

V roku 2012, AMAVET a IAB Slovakia vyhlásili novú kategóriu:
• JuniorApp – súťaž mobilných aplikácií alebo perspektívnych návrhov mobilných aplikácií.

26.2.2012 - ukončenie registrácie
3.3.2012, 10.3.2012 a 17.3.2012 – národné konferencie v Maďarsku, Poľsku a v Českej republike.
23. - 25.3.2012 - národná konferencia a medzinárodné sympózium v Bratislave, Slovensko
2.-3.4.2012 - konferencia Internet ve státní správě a samosprávě v Hradci Králové


Článek stažen z webu Programujte.com [ http://programujte.com/clanek/2012012002-junior-internet-v-marci-predstavi-projekty-it-mladeze/ ].