SODAT vidí budoucnost datové bezpečnosti ve strojovém učení
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

SODAT vidí budoucnost datové bezpečnosti ve strojovém učeníSODAT vidí budoucnost datové bezpečnosti ve strojovém učení

 

SODAT vidí budoucnost datové bezpečnosti ve strojovém učení

Google       17. 7. 2018       6 063×

Firmy chrání svá citlivá data často nedostatečně. Podle průzkumu společnosti SODAT se v minulém roce setkalo až 80 % z nich s bezpečnostním incidentem ztráty nebo úniku dat. Jedna z pilotních firem, která testovala novou verzi řešení SODAT Protection & Analytics 2.0pro bezpečností analýzu a monitoring dat díky novince zjistila, kdo z disku smazal důležité výkresy a mohla na incident včas reagovat.

Řešení umožňuje sledovat,kdo má k citlivým datům přístup, i to jak a kudy soubory firmu opouštějí. Jak funguje si může každý vyzkoušet v demo verzi, která je dostupná zde

Včasné odhalení incidentu je pro firmu klíčové

„Pro firmy je klíčové vědět, kde mají citlivá nebo jinak důležitá data uložena a zároveň sledovat pohyb těchto dat,“ upozorňuje Jan Vobruba

CEO společnosti SODAT. Včasným odhalením potenciálně nebezpečného úniku dat firma minimalizuje dopady takových incidentů a má možnost nastavit bezpečnostní politiku tak, aby se neopakovaly. 

Díky strojovému učení se eliminuje vliv lidského faktoru

Produkt od SODAT odesílá informace o pohybech souborů každých deset minut, uživatelé tak mohou reagovat rychle a tím předejít nejen ztrátám samotných souborů, ale také finančním ztrátám. Monitorují se všechny operace na vybraných síťových discích i ve firemních webových aplikacích.

„Velké množství dat, které agent sleduje, se zpracovává také pomocí technik machine learningu. Tím se eliminuje riziko ovlivnění analýzy lidským faktorem,“ vysvětluje Vobruba.

Monitorovaná data nástroj od SODAT analyzuje a dokáže vysledovat nejrůznější anomálie. Všechny potenciálně nebezpečné přesuny dat jsou tak zaznamenány na jednom místě. Řešení porovnává chování jednotlivých uživatelů vůči sobě, ale sleduje například i to, kdy k nestandardnímu pohybu dat došlo. Firmy si tak mohou definovat, které soubory spadají pod citlivá data. Na jejich přesun je pak  SODAT Protection & Analytics 2.0 upozorní.

Nástroj, který uživatele neomezuje v jejich práci

Od tradičních DLP (data loss prevention - prevence ztráty dat) produktů se řešení SODAT liší například tím, že nevyžaduje tvrdá restriktivní opatření. Uživatelé tak nemusí být nasazením produktu nijak ovlivňováni.

„Restriktivní opatření firmy mohou aplikovat, pokud je jejich bezpečnostní politika vyžaduje. Mohou tak například nastavit seznam povolených nebo zakázaných externích zařízení nebo omezit přístup ke konkrétním adresářům a souborům. Omezit lze i stahování potenciálně nežádoucích softwarů z internetu,“ vysvětluje Vobruba. 

Kam směřuje vývoj datové bezpečnosti?

Vývoj produktu SODAT se soustředí na zdokonalení systému upozornění, tzv. alertů. Další verze produktu tak budou uživatele upozorňovat na více typů hrozeb a umožní posílat alerty do SIEM systémů.

„Produkt směřujeme také k možnosti větší customizace. Tak, aby každá organizace mohla využít naše řešení co nejefektivněji. Firmy si budou moct například nastavit, které typy alertů jsou pro ně klíčové a podobně,“ dodává Vobruba, ředitel společnosti SODAT.

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
(fotka) Tomáš ČadaAutor se zajímá o moderní technologie, internet věcí a vlastně jakoukoliv technologii, která dokáže v dnešním životě pomoci anebo i pobavit.

Nové články

Obrázek ke článku Stavebnice umělé inteligence 1

Stavebnice umělé inteligence 1

Článek popisuje první část stavebnice umělé inteligence. Obsahuje lineární a plošnou optimalizaci.  Demo verzi je možné použít pro výuku i zájmovou činnost. Profesionální verze je určena pro vývojáře, kteří chtějí integrovat popsané moduly do svých systémů.

Obrázek ke článku Hybridní inteligentní systémy 2

Hybridní inteligentní systémy 2

V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.

Obrázek ke článku Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.

Obrázek ke článku Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý