Generace Z: Proč je pro ně důležité, kolik mají follow?
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Generace Z: Proč je pro ně důležité, kolik mají follow?Generace Z: Proč je pro ně důležité, kolik mají follow?

 

Generace Z: Proč je pro ně důležité, kolik mají follow?

Google       21. 8. 2018       6 612×

Životem jdou vybaveni chytrým telefonem v ruce a nedokáží si představit, že by to bylo jinak. Narodili se okolo přelomu tisíciletí a nikdy nezažili nic jiného než digitalizovaný svět. Dotykové obrazovky měli poprvé v rukou na základní škole, ti mladší možná už ve školce. Proto mají na svět jiný pohled než jejich předci. První zástupci této generace začínají dospívat a my brzy uvidíme, jestli je to s nimi tak zlé, jak o nich mnohdy tvrdí jejich rodiče.

Idoly sledují na YouTube a Instagramu

Zásadním rozdílem generace Z oproti těm předchozím je v technologiích a jejich využívání. Mobilní telefon jsou zvyklí mít u sebe opravdu pořád, několikrát denně kontrolovat sociální sítě a nová videa na YouTube nebo si nepřetržitě psát s přáteli na messengeru. S tím souvisí také jejich idoly. Zatímco předchozí generace v pubertě obdivovaly zpěváky a herce, o kterých si četli v časopisech a na zeď si lepili jejich plakáty, pomyslnými hrdiny této nové generace Z jsou youtubeři nebo instagrameři

Idoly sledují na YouTube a Instagramu

Youtuběři jsou osoby, které natáčejí a vkládají videa na portál Youtube, zpravidla o svém životě, hraní her, módě, cestování, vaření či hudbě. Instagrameři zase přidávají líbivé fotky na sociální síť Instagram.

 „Je pochopitelné, že se tito lidé těší oblibě, protože oproti celebritám v klasickém slova smyslu jsou výrazně dosažitelnější. Můžete si s nimi klidně popovídat v komentářích, napsat jim zprávu. To bylo kdysi nepředstavitelné. Proto také dnešní mladí považují youtubery a instagramery téměř za své kamarády, jsou jim blíže, důvěřují jim a obdivují je,“vysvětluje Matěj Kretík z Bookin Agency, http://www.bookinagency.cz/.

Anglické slovíčko follow překládáme do češtiny jako sledovat a jedná se o jeden z nejpoužívanějších výrazů v souvislosti se sociálními sítěmi. Právě instagrameři a youtubeři jsou slavní díky tomuto kouzelnému slovíčku, které udává, kolik lidí zajímají, kolik lidí chce vidět jimi přidávaný obsah. Například nejúspěšnější české osobnosti na Instagramu mají většinou několik stovek tisích followerů, nejvíce jich má aktuálně fotbalista Petr Čech, který již překročil číslo 1,7 milionu.

Like jako forma uznání

Generace Z na sociálních sítích žije, jak již bylo řečeno. Samozřejmě existují výjimky, ale lze říci, že velké množství z nich je schopné strávit spoustu času jen výběrem toho správného filtru na instagramovou fotku. Následně k fotce přidávají hashtagy, kterými fotku označkují, aby je jiní uživatelé mohli lépe vyhledat. Po sdílení čekají, zda se jim dostane patřičného uznání v podobě dostatečného množství srdíček neboli like, znamení toho, že se fotografie někomu zalíbila. Pokud někoho fotografie zaujme opravdu hodně, pravděpodobně ťukne i na kýžený follow

„Člověk přirozeně potřebuje uznání ostatních a dnešní mládež jej zkrátka získává jinak než ty předchozí. Fotkami na Instagramu chtějí světu říci, že jsou tady taky, mají co sdělit, co ukázat. Není na tom nic špatného, pokud to má své hranice,“říká Matěj Kretík z Bookin Agency.

Jak již bylo řečeno, celebrity tady byly vždy, jen starším generacím byly méně dosažitelné. Nyní, nejen, že je možné se k nim dostat blíže, ale právě díky sociálním sítím se můžete jednou z nich stát. Dalším důvodem, proč mladé zajímá počet followerů je tedy hned po uznání také pocit, že se mohou stát nebo se již v určitém okruhu stali slavnými a mají tak díky sociálním sítím na ostatní vliv. Ne nadarmo se stovky mladých snaží prorazit svými videi na YouTube. Díky spolupracím s firmami a propagacím jejich produktů se ze sociálních sítí stává nejen místo vlivu ale také místo, kde se dá velmi dobře vydělat. Málokomu se to však podaří. 

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

Hlasování bylo ukončeno    
3 hlasy
Google
(fotka) Tomáš ČadaAutor se zajímá o moderní technologie, internet věcí a vlastně jakoukoliv technologii, která dokáže v dnešním životě pomoci anebo i pobavit.

Nové články

Obrázek ke článku Stavebnice umělé inteligence 1

Stavebnice umělé inteligence 1

Článek popisuje první část stavebnice umělé inteligence. Obsahuje lineární a plošnou optimalizaci.  Demo verzi je možné použít pro výuku i zájmovou činnost. Profesionální verze je určena pro vývojáře, kteří chtějí integrovat popsané moduly do svých systémů.

Obrázek ke článku Hybridní inteligentní systémy 2

Hybridní inteligentní systémy 2

V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.

Obrázek ke článku Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.

Obrázek ke článku Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032025 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý