Příležitost pro technologické nadšence – České Radiokomunikace zvou na další CRA IoT Hackathon
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Příležitost pro technologické nadšence –  České Radiokomunikace zvou na další CRA IoT HackathonPříležitost pro technologické nadšence – České Radiokomunikace zvou na další CRA IoT Hackathon

 

Příležitost pro technologické nadšence – České Radiokomunikace zvou na další CRA IoT Hackathon

Google       20. 11. 2018       9 808×

České Radiokomunikace (CRA) nabízejí programátorům, studentům i firmám možnost vyzkoušet si internet věcí na vlastní kůži. V návaznosti na soutěž Czech IoT Summer Jam 2018 pořádají další CRA IoT Hackathon, který se uskuteční 23. listopadu 2018 v Praze

V rámci hackathonu si mohou soutěžící vyzkoušet práci s daty v rámci IoT infrastruktury LoRaWAN a navrhnout pro ně aplikaci nebo mohou sestrojit vlastní čidlo a přijít s vlastním projektem. Nejlepší projekty CRA IoT Hackathonu si rozdělí 30.000,- Kč. Zájemci se mohou přihlásit na webu pripoj.me

„Hackathony zaměřené na IoT pořádáme již třetím rokem. Každoročně se setkáváme s novým pohledem na oblasti chytrých měst, chytrého průmyslu, odečty energií a bezpečnosti. V příštím roce očekáváme velký růst celého odvětví, s našimi partnery již nyní realizujeme řadu komerčních projektů a přivítáme jakýkoliv inovátorský projekt a zajímavý nápad a věříme, že i letošní ročník hackathonu i soutěže Czech IoT Summer Jam nabídnou zajímavé projekty a my rádi budeme stát u jejich realizace,“říká Miloš Mastník, obchodní ředitel CRA.

Připravovaný CRA IoT Hackathon svým softwarovým zaměřením přímo navazuje na soutěž Czech IoT Summer Jam 2018. Úkolem soutěžících bude vytvoření prototypu aplikace, která zpracovává data ze senzorů přenášená sítí LoRaWAN. Senzory jsou umístěné v rámci provozů CRA a partnerů.

V průběhu letošního ročníku mají soutěžící možnost pracovat například s daty z čidel, která měří množství prachových částic v ovzduší a intenzitu hluku. Tyto senzory CRA umístily ve spolupráci s městskou částí Praha 7. Zajímavý projekt rovněž může vzniknout na základě spolupráce s „Living labem“ UCEEB při ČVUT.

Jedná se o garsoniéru, v níž je možné testovat vyvíjené chytré technologie v reálném prostředí. Jsou zde umístěna „soutěžní“ čidla na dálkové odečty energií a na kontrolu kvality vnitřního prostředí. Senzory, které CRA využívají v rámci soutěže, dále měří teplotu, vlhkost, zjišťují kvalitu ovzduší, detekují pohyb, zjišťují obsazení parkoviště nebo zaplněnost odpadových nádob a kontejnerů.

Zájemci se mohou do soutěže Czech IoT Summer Jam stále ještě přihlásit a svůj projekt případně dokončit v rámci CRA IoT Hackathonu. V něm mohou účastníci pracovat s reálnými daty z čidel nainstalovaných v různých, výše zmíněných prostředích, nebo mohou využít hardware, který bude na místě k dispozici a mohou sestrojit vlastní čidlo a navrhnout vlastní projekt, který bude funkční v rámci CRA IoT sítě LoRAWAN.

CRA IoT Hackathon se uskuteční 23. Listopadu 2018 v prostorách Prague Startup Marketu v Praze Holešovicích. Zájemci se mohou přihlásit a registrovat do soutěže i hackathonu na webu pripoj.me, kde najdou i další informace. Neúspěšnější projekty CRA IoT Hackathonu si rozdělí 30 000 Kč. Odborná porota v rámci hackathonu také rozhodne o nejlepších projektech soutěže Czech IoT Summer Jam. Vítěz získá 50 000 Kč a také možnost spolupráce s organizátorem na realizaci projektu.

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
(fotka) Tomáš ČadaAutor se zajímá o moderní technologie, internet věcí a vlastně jakoukoliv technologii, která dokáže v dnešním životě pomoci anebo i pobavit.

Nové články

Obrázek ke článku Stavebnice umělé inteligence 1

Stavebnice umělé inteligence 1

Článek popisuje první část stavebnice umělé inteligence. Obsahuje lineární a plošnou optimalizaci.  Demo verzi je možné použít pro výuku i zájmovou činnost. Profesionální verze je určena pro vývojáře, kteří chtějí integrovat popsané moduly do svých systémů.

Obrázek ke článku Hybridní inteligentní systémy 2

Hybridní inteligentní systémy 2

V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.

Obrázek ke článku Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.

Obrázek ke článku Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý