GoPay uvede automatické čtení údajů z dokladů, použije řešení studenta, který s ním uspěl v IT SPY
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

GoPay uvede automatické čtení údajů z dokladů, použije řešení studenta, který s ním uspěl v IT SPYGoPay uvede automatické čtení údajů z dokladů, použije řešení studenta, který s ním uspěl v IT SPY

 

GoPay uvede automatické čtení údajů z dokladů, použije řešení studenta, který s ním uspěl v IT SPY

Google       17. 1. 2019       6 391×

Vymyslet aplikaci, která pohodlně vyčte data z identifikačních dokladů, aby je jejich držitel nemusel složitě přepisovat. To byl jeden z prvních úkolů Miroslava Bartyzala, když nastoupil jako juniorský Java programátor do GoPay. Bartyzal nakonec projektu, který mu zabral více než 2200 hodin, věnoval svou diplomovou práci na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity.

S prací pak vyhrál třetí místo v česko-slovenské soutěži IT SPY, které se letos zúčastnilo přes 1600 studentů.

Platební brána GoPay se zaměřuje na zpracování plateb v e-commerce. S tím souvisí i ověřování totožnosti uživatelů, nejčastěji přepisem osobních dat. Bartyzalova metoda nově umožní poskytnout službě pouze fotku nebo scan dokladu a údaje se přepíší automaticky. Stejně si služba poradí i s pouhým sejmutím dokladu webkamerou počítače.

Podobná řešení samozřejmě již existují. To od GoPay je však unikátní ve své přesnosti a také nízkými nároky na vizuální kvalitu snímku. Data umí vyčíst i z hodně nekvalitní fotografie nebo záznamu a chybovost má v současnosti srovnatelnou s manuálním přepisem. Systém je navíc možné trénovat, a tím dále zdokonalovat až k nulové chybovosti. V současnosti si poradí s občanským průkazem a pasem, do budoucna bude zvládat i přepis údajů z platební karty.

„V budoucnu si místo opisování údajů zákazník jednoduše vyfotí svou platební kartu. Platební brána data načte a platbu dokončí. Celý proces placení tak bude pro koncového zákazníka podstatně jednodušší a pohodlnější, než tomu bylo doposud,“nastiňuje Bartyzal.

Celé řešení je nyní ve finálním stadiu přísných testů. Do ostrého provozu se dostane v příštím roce. Využívat ho bude několik stovek tisíc českých uživatelů brány GoPay a pokud se osvědčí, nebude problém ho rozšířit i na identifikační doklady jiných národností.

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

Hlasování bylo ukončeno    
1 hlas
Google
(fotka) Tomáš ČadaAutor se zajímá o moderní technologie, internet věcí a vlastně jakoukoliv technologii, která dokáže v dnešním životě pomoci anebo i pobavit.

Nové články

Obrázek ke článku Stavebnice umělé inteligence 1

Stavebnice umělé inteligence 1

Článek popisuje první část stavebnice umělé inteligence. Obsahuje lineární a plošnou optimalizaci.  Demo verzi je možné použít pro výuku i zájmovou činnost. Profesionální verze je určena pro vývojáře, kteří chtějí integrovat popsané moduly do svých systémů.

Obrázek ke článku Hybridní inteligentní systémy 2

Hybridní inteligentní systémy 2

V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.

Obrázek ke článku Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.

Obrázek ke článku Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý