Studenti Gymnázia Jana Keplera v rámci Hodiny kódu vyvíjeli s odborníky z JetBrains webovou aplikaci
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Studenti Gymnázia Jana Keplera v rámci Hodiny kódu vyvíjeli s odborníky z JetBrains webovou aplikaciStudenti Gymnázia Jana Keplera v rámci Hodiny kódu vyvíjeli s odborníky z JetBrains webovou aplikaci

 

Studenti Gymnázia Jana Keplera v rámci Hodiny kódu vyvíjeli s odborníky z JetBrains webovou aplikaci

Google       25. 1. 2019       7 083×

Celosvětová aktivita Hodina kódu má za úkol přiblížit programování i laikům a ukázat, že každý se je může naučit. Studenti kvinty pražského Gymnázia Jana Keplera v pondělí 10. prosince využili příležitost k seznámení se s jazykem JavaScript, který se používá k programování webových aplikací. Do jeho základů je uvedli vývojáři ze společnosti JetBrains, která patří k předním tvůrcům softwarových nástrojů pro profesionální vývojáře.

„Hodina kódu nemá za cíl za hodinu udělat ze začátečníka experta, šlo nám o to ukázat, jaká je práce vývojáře a jak vlastně programátorské týmy fungují. Ani v případě složitějších jazyků se není čeho bát. Přes omezený čas se všichni studenti v zadání velice rychle zorientovali a dokázali bez problémů dokončit prakticky orientované úkoly,“ řekl Felipe Frulani, který se společně s kolegy Joaquinem Trevinem a Jakubem Senohrábkem ze společnosti JetBrains snažili studenty inspirovat pro další studium programování.

Mezi studenty kvinty břevnovského Gymnázia Jana Keplerajsou i zapálení jedinci, kteří mají za sebou vývoj vlastních webových aplikací a projektů či jednodušších neuronových sítí. Přesto si všichni, více i méně pokročilí, Hodinu kódu pod taktovkou vývojářů z JetBrains užili. Vedle toho si také vyzkoušeli, co obnáší být vývojářem a úspěšně se poprali se zadanými úkoly, které se na počátku zdály složité. 

Hodina kódu v učebně informatiky navíc probíhala v angličtině, takže si z ní studenti odnesli zkušenost komunikace v cizím jazyce u odborného tématu.

Za vznikem a pořádáním akce Hodina kódu stojí organizace Code.org. Hodinu kódu může uspořádat kdokoliv, kdo se připojí k milionům žáků na celém světě, kteří v týdnu od 7. do 13. prosince touto formou slaví Týden informatiky

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
(fotka) Tomáš ČadaAutor se zajímá o moderní technologie, internet věcí a vlastně jakoukoliv technologii, která dokáže v dnešním životě pomoci anebo i pobavit.

Nové články

Obrázek ke článku Stavebnice umělé inteligence 1

Stavebnice umělé inteligence 1

Článek popisuje první část stavebnice umělé inteligence. Obsahuje lineární a plošnou optimalizaci.  Demo verzi je možné použít pro výuku i zájmovou činnost. Profesionální verze je určena pro vývojáře, kteří chtějí integrovat popsané moduly do svých systémů.

Obrázek ke článku Hybridní inteligentní systémy 2

Hybridní inteligentní systémy 2

V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.

Obrázek ke článku Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.

Obrázek ke článku Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032025 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý