Téměř polovina spotřebitelů klade rovnítko mezi umělou inteligenci a roboty
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Téměř polovina spotřebitelů klade rovnítko mezi umělou inteligenci a robotyTéměř polovina spotřebitelů klade rovnítko mezi umělou inteligenci a roboty

 

Téměř polovina spotřebitelů klade rovnítko mezi umělou inteligenci a roboty

Google       3. 9. 2019       8 443×

Spotřebitelé stále větší měrou využívají v běžném životě moderní digitální technologie, zároveň však volají po lepší osvětě a domnívají se, že by firmy i státní instituce měly poučovat veřejnost o inovacích jako umělá inteligence, blockchain nebo internet věcí (IoT). 

Mnozí ještě zcela nepochopili skutečné přínosy těchto převratných technologií – řada lidí si pod umělou inteligencí představí filmového robota, nikoli supervýkonné výpočetní systémy, které jsou součástí nových služeb a atraktivnějších uživatelských zkušeností v mnoha odvětvích.

Nové technologie znamenají pokrok

Podle průzkumu mezi britskými, francouzskými a německými spotřebiteli, který provedla společnost VMware, přední inovátor v oblasti podnikového softwaru, se technologie staly nedílnou součástí každodenního života 46 % lidí, kteří v nich spatřují přínos v řadě oblastí. Například 53 % dotázaných si uvědomuje přínos v podobě lepší zákaznické zkušenosti v interakci s bankami, obchody nebo lékaři. Téměř tři čtvrtiny (71 %) důvěřují těmto novým technologiím natolik, že by jim svěřily domácí monitorování zdravotního stavu seniorů. Spotřebitelé také věří, že nové technologie mají potenciál pomoci řešit problémy životního prostředí, například bojovat proti klimatickým změnám (50 %).

Jak překonat neochotu sdílet údaje o sobě

Nástup takovýchto převratných technologií však provází problém bezpečnosti a důvěry. Co se týče nových služeb a údajů o uživatelích, které shromažďují, více než dvě třetiny (68 %) dotázaných neví, kdo k nim má skutečně přístup. A 66 % je znepokojeno nebo se bojí toho, že by jejich banka měla přístup k úplným a přesným informacím o jejich každodenním životě, včetně nákupních zvyklostí, stravovacích návyků a cestování, i kdyby to umožnilo lépe spravovat jejich finance.

Volání po větší transparentnosti a osvětě 

Obavy mohou částečně pramenit z neznalosti, kdy 50 % dotázaných připouští, že nemá dostatek informací o technologiích jako AI, internet věcí nebo blockchain.  Například 45 % spotřebitelů se mylně domnívá, že AI „je robot“. Většina respondentů očekává, že jim stát (50 %) a firmy (53 %) pomohou lépe porozumět novým technologiím, a to lepší osvětou a větší transparentností.

„Blížíme se k nové digitální hranici z hlediska možností technologií a firmám se nabízí nové příležitosti k inovacím a k pozitivnímu ovlivňování našeho každodenního života. Stále zůstává prostor pro osvětu, která by pozdvihla důvěru v další inovace a podpořila jejich přijetí, a spotřebitelé jednoznačně poukazují na úlohu, kterou by v tom měly sehrát státní instituce i podniky. Firmy se mohou ujmout příležitosti a pomocí nových technologií poskytovat lepší a nové služby, které spotřebitelé uvítají. Se správnými digitálními základy dokáží podniky efektivněji inovovat dnes i do budoucna,“ říká Eliška Jirovská, Country Manažerka VMware pro Českou republiku a Slovensko.

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
(fotka) Tomáš ČadaAutor se zajímá o moderní technologie, internet věcí a vlastně jakoukoliv technologii, která dokáže v dnešním životě pomoci anebo i pobavit.

Nové články

Obrázek ke článku Stavebnice umělé inteligence 1

Stavebnice umělé inteligence 1

Článek popisuje první část stavebnice umělé inteligence. Obsahuje lineární a plošnou optimalizaci.  Demo verzi je možné použít pro výuku i zájmovou činnost. Profesionální verze je určena pro vývojáře, kteří chtějí integrovat popsané moduly do svých systémů.

Obrázek ke článku Hybridní inteligentní systémy 2

Hybridní inteligentní systémy 2

V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.

Obrázek ke článku Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.

Obrázek ke článku Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý