Rychlost Windows XP – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Rychlost Windows XP – Offtopic – Fórum – Programujte.comRychlost Windows XP – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

Siemens
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
27. 8. 2008   #1
-
0
-

Ahoj.

Mám hodně pomalý notebook asi 1GHz, 128MB RAM, ... A mám na měm nově instalovaný MS Windows XP Home Edititon SP2.
Tento systém je opravdu nutný. A žádný program. Pouze holý systém.

Start zamere asi 42 sekund. A já bych to potřeboval nějak zrychlit.

Nemá s tím někdo zkušenosti???

Díky

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.101.–
27. 8. 2008   #2
-
0
-

No, takhle, řekl bych', že to je docela standartní čas bootování, ale jestli opravdu chceš, stáhni si utilitku na smazání programů spouštěných po spuštění (je jich mnohokrát víc, než je ve složce "Po spuštění). Dobrý je například program CCleaner. Doporučuji odstranit spouštění různých "msnmgr.exe" (MSN messenger) a podobně. Jenom pozor, aby ti systém potom ještě nabootoval, kdyžtak to musíš v nouzovym řežimu vrátit zpět.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
marioff0
Expert
27. 8. 2008   #3
-
0
-

po pravde tych 42 sek. je dost dobry cas, hlavne s prihliadnutim na velkost op. pamate. Na holom system sa da vypnut este par sluzieb, ale to ti uz moc nepomoze. Podla mna mozes byt rad ze ti to ide tak ako ide.

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.78.44.–
Škoda, že život sa nedá "sejvovať", tak že by som po zlom životnom rozhodnutí mohol začať odznova :([br] Lenivosť je matka pokroku.[br][br] http://cut.sk/ - odstrihni si dlhý link
meneltharion0
Návštěvník
27. 8. 2008   #4
-
0
-

Jestli je to možný, tak určitě doplň RAMku, aspoň na 512MB (ideálně 1GB).

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.96.176.–
Anonymní uživatel
~ Anonymní uživatel
0 příspěvků
27. 8. 2008   #5
-
0
-

ne. rozšíření není možné.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.101.–
meneltharion0
Návštěvník
27. 8. 2008   #6
-
0
-

Tak potom přeju hodně trpělivosti. :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.96.176.–
mephi0
Expert
27. 8. 2008   #7
-
0
-

heh, ja mam 2GB RAM, nejaky Athlon X2 frakvenciu teraz neviem a VISTU. Od zapnutia po začatie prace je to minuta 13 sekund
:-(

pozri do BIOS-U. Zapni quick boot. Vypni test pamäte ...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.248.56.–
Program nemusi fungovat rychle, staci ze funguje dostatecne rychle.
meneltharion0
Návštěvník
27. 8. 2008   #8
-
0
-

Ještě můžeš v BIOSu vypnout "Floppy Drive Swap" (nebo něco podobnýho), pokud ti po zapnutí chrochtá disketovka. (Být tebou, tak disketovku případně deaktivuju úplně.)
A Visty jsou dělaný na častý používání režimu spánku a hibernace, spíš než klasickýho vypnutí (startoval jsem je naposled minulou sobotu).

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.96.176.–
Bald3rr0
Super člen
27. 8. 2008   #9
-
0
-

To meneltharion : Já třeba mám Visty a musim používat klasické vypnutí, neb se mi při Hibernaci v noci zapíná PC :(

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.100.0.–
Zavi0
Newbie
27. 8. 2008   #10
-
0
-

512 RAM neni nutny, uspesne sem pouzival 256MB
nejvirazneji se na rychlosti projevuje detekce hardwaru (hlavne sitovky), jestli sitovku nepotrebujes, tak ji zakaz ve spravci zarizeni

a dal pak sluzby, ty, ktery sem zakazal, zrucnil bez ztraty funkcnosti sou v priloze

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.103.93.–
27. 8. 2008   #11
-
0
-

Jinak, těch 42 sekund je docela dobrý čas.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Laik0
Stálý člen
27. 8. 2008   #12
-
0
-

zatiaľ len 15 sec ;-)...ale v škole sme mali Win XP ktoré ste nezapli ani za 120 min!...proste už aj safe mod sekalo...dôvod:
Procesor naplno,pamäť zaplnená, HDD 63GB zaplnené cca 60 GB...to preto tak pomaly zapína...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.135.233.–
Ovládam CSS,(X)HTML,trochu PHP a rýpem sa teraz vo VB
mephi0
Expert
27. 8. 2008   #13
-
0
-

Laik napsal:
zatiaľ len 15 sec ;-)...ale v škole sme mali Win XP ktoré ste nezapli ani za 120 min!...proste už aj safe mod sekalo...dôvod:
Procesor naplno,pamäť zaplnená, HDD 63GB zaplnené cca 60 GB...to preto tak pomaly zapína...

Problem by som vydel len v tom, že to bol školsky pc. Tam sa deju veci ... :-D

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.248.56.–
Program nemusi fungovat rychle, staci ze funguje dostatecne rychle.
meneltharion0
Návštěvník
28. 8. 2008   #14
-
0
-

To Bald3rr : Ne, že bych ti nevěřil, ale myslel jsem si, že jak při hibernaci, tak při klasickém vypnutí Vist, se počítač vypne úplně, takže by se buď neměl probouzet "sám od sebe" vůbec, nebo by se mohl probouzet jak z hibernace, tak i po obyčejném vypnutí...

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.96.176.–
mylan40
Super člen
28. 8. 2008   #15
-
0
-

To meneltharion : Čiastočne máš pravdu - pri hibernácii môžeš kľudne vytiahnuť PC zo zásuvky a svoj stav si aj tak zachová, ale keď ho necháš v zásuvke, môže sa sám zapnúť. Napr. mne sa vo Viste stalo, že som dal hibernovať PC, PC sa vyplo a o minútu opäť zaplo.

To Bald3rr : Skús v BIOSe vypnúť rôzne PowerOn[dačo] (PowerOnLAN, myslím, že aj power on keyboard...) a režim spánku nastav na S1, nie S3 (STR), mne to pomohlo - odvtedy sa mi PC neprebúdza ani z hibernácie ani zo spánku.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.248.56.–
Nefaritus
~ Redaktor
+2
Posthunter
28. 8. 2008   #16
-
0
-

Já počítač nyvpínám...přepínám ho jen do režimu spánku...pak je start téměř okamžitý :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.191.111.–
Laik0
Stálý člen
28. 8. 2008   #17
-
0
-

mephi napsal:

Laik napsal:
zatiaľ len 15 sec ;-)...ale v škole sme mali Win XP ktoré ste nezapli ani za 120 min!...proste už aj safe mod sekalo...dôvod:
Procesor naplno,pamäť zaplnená, HDD 63GB zaplnené cca 60 GB...to preto tak pomaly zapína...

Problem by som vydel len v tom, že to bol školsky pc. Tam sa deju veci ... :-D


jo to poznám....z hudobnej...lol...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.135.224.–
Ovládam CSS,(X)HTML,trochu PHP a rýpem sa teraz vo VB
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 4 hosté

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý