Taková na zamyšlení... – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Taková na zamyšlení... – Offtopic – Fórum – Programujte.comTaková na zamyšlení... – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

30. 8. 2008   #1
-
0
-

Vím, že se tady pár Jablkářů najde. Bez nejmenších (no dobře, ale jeno malých) předsudků jsem na základě svých vlastních zkušeností udělal tento obrázek (nesuďte mě, hlavní je duševní náplň, ne provedení (pořád jsem jenom programátor)). Ale je to lehce na zamyšelní.

Screen byl pořízen na mém PC :-).

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Laik0
Stálý člen
30. 8. 2008   #2
-
0
-

to je nič...to by si mal vidieť kamaráta...na C:/ a ani na D:/ už nebolo miesta pričom má HDD 80 GB...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.135.224.–
Ovládam CSS,(X)HTML,trochu PHP a rýpem sa teraz vo VB
30. 8. 2008   #3
-
0
-

Hm, já mám disk 300 GB, rozdělen na tři oddíly.
C:\ Celková velikost 73 GB, Volných 5 GB
E:\ Celková velikost 112 GB, Volných 12 GB
F:\ Celková velikost 112 GB, Volných 11 GB

Ale přísahám na svoji čest, že před reinstalem (měsíc zpět) můj harddisk měl volných dohromady jenom 3 GB.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
meneltharion0
Návštěvník
30. 8. 2008   #4
-
0
-

Also can't happen on Vista. :-)
Ledaže by byla nastavená "stará" nabídka Start.

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.96.176.–
30. 8. 2008   #5
-
0
-

To meneltharion : Ten skrytý podtext není v tom, že se je snad nabídka start nepřehledná, ale že neseženeš na Mac tolik programů.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Chrasty
~ Redaktor
+4
Posthunter
30. 8. 2008   #6
-
0
-

To Laik : 80GB není nejmenší problém zaplnit:-) Já mám plných nějakých 600GB

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.196.–
meneltharion0
Návštěvník
30. 8. 2008   #7
-
0
-

To Garret Raziel : Říkal jsem si, že mi něco uniká. :-)
A to jsem si ještě nedávno (asi před 8 lety) myslel, že 20 GB by mělo stačit každému.

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.96.176.–
Laik0
Stálý člen
30. 8. 2008   #8
-
0
-

To Chrasty : to ti akože načo?...neviem si predstaviť600GB...to si daj: Linux,WVista a UBUNTU jako záložní OS...to je fakt moc....a ešte povedz že ti to potiahne Crysis...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.135.224.–
Ovládam CSS,(X)HTML,trochu PHP a rýpem sa teraz vo VB
30. 8. 2008   #9
-
0
-

To Laik : OT: akhle, věřím že není nejmenší problém tohle zaplnit. Čím více místa máš, tím víc ho akorát zaplníš. Vážně to tak funguje.

Co ale říkáte na ten obrázek?

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
meneltharion0
Návštěvník
30. 8. 2008   #10
-
0
-

Jinak největší sranda začne, když ten disk klekne. To se stalo mé asi 5 let staré 80ce (zapnu komp a asi za minutu slyším, jak se disk vypne a komp následně sekne), ale ani to mě nedonutilo dělat nějaký velký zálohy.
Takže: viva flash (a OSA die)!

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.96.176.–
pawlik0
Grafoman
30. 8. 2008   #11
-
0
-

To je sbírka!

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.151.–
Sa Nata A Na. Howgh
Laik0
Stálý člen
30. 8. 2008   #12
-
0
-

To Garret Raziel : Good...BTW: jo,jasní...mám comp...a ješte 3 externé hardwary a keď idem niekde preč a beriem comp so sebou tak beriem 3 autobaterie,trafo a jeden externý hardware,...hmm...ale ináč...600 GB...to nemá len tak niekto...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.135.224.–
Ovládam CSS,(X)HTML,trochu PHP a rýpem sa teraz vo VB
meneltharion0
Návštěvník
30. 8. 2008   #13
-
0
-

Garret Raziel napsal:
To Laik : Čím více místa máš, tím víc ho akorát zaplníš. Vážně to tak funguje.

Co ale říkáte na ten obrázek?


Na tomhle principu fungují Visty.
Jinak obrázek pěknej, tuším chybka v gramatice (nemá být happens, ale happen). Nejnovější verze DOSBoxu je ale 0.72. :-) A Posel smrti se mně docela líbil, na to, že to byla click-and-point adventura, jsem se občas i bál. :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.96.176.–
meneltharion0
Návštěvník
30. 8. 2008   #14
-
0
-

To Laik : Vzhledem k cenám (640 GB za 1700) už to tak úžasný není. (Nevěřte mi, to píšu na NB se 160GB diskem.) Spíš moc nechápu, jak to zaplnit: Blu-Ray filmy, DV video z kamery nebo extrémní torrentový sosání. Nic jinýho mě nenapadá.

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.96.176.–
Chrasty
~ Redaktor
+4
Posthunter
30. 8. 2008   #15
-
0
-

To Laik : K čemu mít proboha "deset" systémů? 1 terabajt kapacity dneska není zase tolik, to máš na pár filmů, hudby, seriálů a je plno... Hlavně je to dneska záležitost jednoho, dvou disků, které koupíš za chvilku brigádničení:-) 600GB bylo hodně možná před pár lety, dneska to snad není nic nedostupného...za chvíli to budeme mít na flashkách:-) Jenom na systémovém disku mám necelých 100GB plných a to tam nemám skoro ani žádná data, jenom systém a programy.

Skutečně jsem si myslel, že jsi nejdřív chtěl napsat "800GB" a ne "80GB", protože to je dneska hodně málo, pokud nepoužíváš počítač jen na práci (tím myslím nějaké psaní ve Wordu, tabulky, nebo jen programování).

To meneltharion : Jojo, na ten 640GB disk jsem zrovna myslel, když jsem tenhle příspěvěk psal... HD filmy mám skutečně moc rád :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.196.–
meneltharion0
Návštěvník
30. 8. 2008   #16
-
0
-

No jo, tak ty seriály. Ale když je má člověk legálně a na placce (plackách), tak moc nemá cenu tyhle data duplikovat i na disku. Co se mně týče, tak já si počkám na Blu-Raye nebo ještě dýl a až pak si zálohuju svoje filmy a všechno, co mám teďka na DVDčkách.
Taky si asi počkám, až budou HD filmy na stánku za 50 Kč. (Už jsem si zvykl být o pár let pozadu. Do té doby asi zkouknu to, co v HD zatím není.)

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.96.176.–
Chrasty
~ Redaktor
+4
Posthunter
30. 8. 2008   #17
-
0
-

To meneltharion : Když je máš na plackách, tak to nemá smysl, to máš pravdu. Ale preferuju si to stáhnout hned co to odvysílají v Americe, v HD rozlišení. Pokud se nepletu, tak pokud dál hudbu a filmy nešířím (takže když je nestahuju přes torrenty, tam se totiž sdílí...) a mám je jen pro svojí potřebu a stahuju je třeba přes rapidshare, je to dokonce legální.

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.196.–
Laik0
Stálý člen
30. 8. 2008   #18
-
0
-

Chrasty napsal:
To Laik : K čemu mít proboha "deset" systémů?


No predsa programovanie :P

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.135.224.–
Ovládam CSS,(X)HTML,trochu PHP a rýpem sa teraz vo VB
Chrasty
~ Redaktor
+4
Posthunter
30. 8. 2008   #19
-
0
-

To Laik : Tak na to jsem zapomněl a to jsem na programátorském fóru...hmm :smile6: Ale stejně, k čemu ten "Ubuntu na zálohy"?

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.196.–
meneltharion0
Návštěvník
30. 8. 2008   #20
-
0
-

To Chrasty : No, legální to možná je, ale kdo by se otravoval s tím to hledat jinde než na torrentech, že. :-) A osobně bych byl radši, kdyby to legální nebylo, ale nemuseli jsme platit ty pitomý poplatky OSe. (Zvlášť na takovým 128GB SSDčku je to fakt mastný).

Ale možná, že tomu "mít (skoro) všechno a hned" taky propadnu, až budu mít trochu víc místa. Ale v současnosti stahovat HD videa delší než průměrnej trailer je pro mou 1Mbit přípojku (ale nelimitovanou a bez agregace) nad její síly (a moje nervy).

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.96.176.–
meneltharion0
Návštěvník
30. 8. 2008   #21
-
0
-

Myslíte mít tam ty systémy nainstalovaný klasicky, nebo používat virtualizaci?

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.96.176.–
Chrasty
~ Redaktor
+4
Posthunter
30. 8. 2008   #22
-
0
-

To meneltharion : Ona existují různá fóra, kde se chvilku po vydání ty odkazy objeví... :-) Ta SSD jsou zatím strašně drahá, těším se až to sleze dolů... to 128GB by bylo pro notebook úplně ideální

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.196.–
meneltharion0
Návštěvník
30. 8. 2008   #23
-
0
-

To Chrasty : I tak: seriály OK (ale hrozně moc dat), ale na dobrej film si radši skočím do kina (a pak ho nějakou dobu vidět nepotřebuju). Na SSD se taky těším, doufám, že nebudou po pár letech "jen tak" klekat (u flashdisku jsem přišel o data jenom jednou, když jsem ho už naštvaně vyrval z počítače po tom, co mi XPčka asi 5 minut hlásily, že se "zařízení stále používá").

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.96.176.–
Nefaritus
~ Redaktor
+2
Posthunter
31. 8. 2008   #24
-
0
-

To Chrasty : Když už jsme u těch jablek, tak oni montujou do notesů 64 GB SSD tuším...a je to pálka oproti jinejm HDD jak sviňa...

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.191.111.–
Chrasty
~ Redaktor
+4
Posthunter
31. 8. 2008   #25
-
0
-

To Nefaritus : To dělá i Lenovo u těch jeho nových X300 a X301... upřímně, radši bych si koupil Lenovo než jablíčko:-) Ale pálka je to pořád, ta X300 stojí asi 60 tisíc.

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.196.–
Laik0
Stálý člen
31. 8. 2008   #26
-
0
-

Chrasty napsal:
To Laik : Tak na to jsem zapomněl a to jsem na programátorském fóru...hmm :smile6: Ale stejně, k čemu ten "Ubuntu na zálohy"?


Nie na ale Do
...inak mne stačí 100 GB na HDD a pekné pracovné prostredie a frčím!...je mi jedno koľko miesta je voľného...stačí mi pár programov a je to...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.135.233.–
Ovládam CSS,(X)HTML,trochu PHP a rýpem sa teraz vo VB
balaam0
Newbie
31. 8. 2008   #27
-
0
-

No zaplnit 1 TB vážně není problém. Jestli se někdo diví jak, dám velmi jednoduchý návod. Prvním krokem k zániku je premium acc na Rapidshare. No a druhým krokem k zániku je rodina, která chce stáhnout různé věci (už jen osobní zájmy zaberou ten 1TB velmi rychle, nejen ještě rodinné zájmy ohledně PC). Takže filmy, muzika, hry, seriály... No třeba takové SG má nějakých 18 DVDček a to je samotné SG, bez Atlantis :).

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.241.–
Chrasty
~ Redaktor
+4
Posthunter
31. 8. 2008   #28
-
0
-

To Laik : Aha, tak už to chápu... já byl včera asi nějak mimo

To balaam : SG-1 + SGA mi zabírají přesně 100GB, premium na rapidu mám taky... asi jsme na tom dost podobně, že? :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.196.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 5 hostů

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý