Vyučující vs. sešit – Právo a podnikání – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Vyučující vs. sešit – Právo a podnikání – Fórum – Programujte.comVyučující vs. sešit – Právo a podnikání – Fórum – Programujte.com

 

Anonymní uživatel
~ Anonymní uživatel
0 příspěvků
11. 9. 2008   #1
-
0
-

Prvně se omlouvám za zvláštní dotaz.

Zase začal školní rok a sním i pár nepříjemností. Mezi ni patří jeden náš vyučující. Požaduje v sešitu nějaké "zkrášlující" kresby a přesné zápisy.
Já osobně si z hodiny během výkladu zapisuju nějaké postřehy, a potom zápis. Jenže mu vadí, že tam mám před tím zápisem ty dle něho "Kusé neúplné informace, které nemají žádnou hodnotu", dále požaduje důsledně podtržený nadpis, a ke každému zápisu kresbu...
Samozřejmě to půlce třídy vadí, na naše výzvy nějak nereaguje, sabotování taky nepomohlo...

Jaké práva "na sešit má vyučující"? Co všechno může požadovat? Zatím to nechceme hnát někam výš, rádi by jsme se s ním zkusili dohodnout, ale nemáme v ruce žádný argument, kromě toho, že nechceme, ale pokud by na to neměl právo, možná by ustoupil.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.76.–
Chrasty
~ Redaktor
+4
Posthunter
11. 9. 2008   #2
-
0
-

Do jaké chodíš třídy? U nás nemají právo od prváku na střední kontrolovat studentům sešity :-) ... Alespoň na naší škole

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.196.–
Anonymní uživatel
~ Anonymní uživatel
0 příspěvků
11. 9. 2008   #3
-
0
-

To Chrasty : Ajaj, já věděl, že v tom bude ta zatracená povinná školní docházka. Bohužel chodím do kvarty.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.76.–
Chrasty
~ Redaktor
+4
Posthunter
11. 9. 2008   #4
-
0
-

To Anonymní uživatel : Jojo, já právě teď chodím do kvinty a už jim musí být jedno, co si píšu a co ne:-)

Je ale fakt, že ani předtím nám nikdo nic moc nekontroloval, jenom profesorka na češtinu nám jednou za pár měsíců projela sešity.

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.196.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
11. 9. 2008   #5
-
0
-

dodrzovani presneho stylu vedeni sesitu ma svuj ucel... clovek si zvyka na rad a peclivost...
je pak presne videt jak treba programuje takovej clovek co mu je zatezko si napsat par slov navic, nedej boze
kdyby zacal nahodou odsazovat a nepsal na radek celej program...

krom toho proc to sakra sem pises ? potrebujes pofoukat bebinko?

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.250.27.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
yaqwsx+9
Posthunter
11. 9. 2008   #6
-
0
-

Hm, opravdu velmi kuriózní dotaz...
To KIIV : Ano, řád a pořádek je důležitý, ale jestli je to opravdu tak, jak anonymní píše tak to je dle mě opravdu velice uhozené... Já si taky zapisuji postřehy z hodin - člověk si při učení vzpomene na tu hodinu a víc věcí si líp vybaví...
Ale možná má ktomu ten učitel důvod - třeba jste se minulý rok neučili...Ale pokud to umíte, nevidím důvod, proč by na tom měl trvat...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.76.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
Anonymní uživatel
~ Anonymní uživatel
0 příspěvků
11. 9. 2008   #7
-
0
-

Pokud máte napsané ve školním řádu, že žák musí poslouchat vyučujícího tak se s tím nedá nic dělat (a to ani na vyšším stupni). Obecně jsem ale nenašel ve školském zákoně ani školním řádu nic co by mu dovolovalo kontrolovat sešit (i když na prvním stupni je to logické). Ale jinak si můžete stěžovat na studentském senátě nebo třídnímu, muže se jednat o takovou šikanou ze strany učitele.
Například u nás na škole je napsáno ve školním řádu, co všechnu může kantor známkovat - sešit mezi tím není (:-)).

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.176.39.–
Earl Cash0
Věrný člen
11. 9. 2008   #8
-
0
-

to mi pripomina hodiny s jednou nejmenovanou pani ucitelkou ze zakladni skoly....ta dokonce trvala na spravnem odradkovani mezi jednotlivymi nadpisy a odstavci...podle me s tim nezmuzes nic...proste bych nektere jeho zasady ignoroval a delal je podle sebe, jak mi vyhovuji...paklize by te chtel pokarat, zasel bych za vychovnym poradcem, ktereho urcite na skole mate...

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
pawlik0
Grafoman
11. 9. 2008   #9
-
0
-

To Anonymní uživatel :

Jen jedna věc - jestli si mate malovat v hodině, tak by mi to rozhodne nevadilo. Avsak pokud je ukolem malovat si to doma, co nestihnes, nebo aby na to v hodine nedaval cas..... tak jsem poradne nastvanej. Ale asi na to ma pravo.

Me nic podobneho nepotkalo. Samozrejme trvaji na datu, cisle hodiny, seznamu veci co budeme probirat a tak - jinak do toho moc nekecaj. Jen treba na nejakych predmetech cas od casu projde sesity(vetsinou u zkouseni).

Chodim do tercie Gymnazium Spitalska( Praha - Vysočanská ). Ale sakra kam chodis ty, ze tam mate takovyho kantora??

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.151.–
Sa Nata A Na. Howgh
pawlik0
Grafoman
11. 9. 2008   #10
-
0
-

To Earl Cash : spravne odradkovani?! pis to teda na notebooku :smile1: - jestli mas, ja teda ne :(.

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.151.–
Sa Nata A Na. Howgh
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
11. 9. 2008   #11
-
0
-

nenasel si nic co by ho opravnovalo prohlizet sesity? co klasifikace predmetu? kdyz je sesit soucasti klasifikace tak se z toho nevykroutis...

krom toho proc se nevykasles na skolu a nejdes makat? podradnejch kopacu je vzdy zapotrebi...

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.250.27.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Earl Cash0
Věrný člen
11. 9. 2008   #12
-
0
-

To pawlik : zakladni skolu uz mam nastesti nejaky ten patek za sebou, ale v te dobe jsem vse psaval poctive do sesitu, protoze jsem notebook nemel... dneska by mi to bylo uz jedno, protoze bych se na takovy "rezim" mohl vyprdnout... :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
plasmo0
Věrný člen
11. 9. 2008   #13
-
0
-

U nás na škole mi teda za celou dobu sešit nikdo nekontroloval až na pár vyjímek. Například když byla známka na vysvědčení mezi, to by jste pak nevěřily jak takový dobře vedený sešit pomůže :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.150.166.–
Jak vzniká vynález? To všichni vědí, že je něco nemožné, a pak se objeví nějaký blázen, který neví, že je to nemožné, a udělá vynález. [br] Albert Einstein [br][br] http://plasmo.cz [br] http://bleskovaregistrace.cz [br] http://livetrading.cz
plasmo0
Věrný člen
11. 9. 2008   #14
-
0
-

I když se mi to zdá přehnané, tak ti doporučím dělat to co učitel vyžaduje. Teda pokud tu školu chceš dokončit ;-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.150.166.–
Jak vzniká vynález? To všichni vědí, že je něco nemožné, a pak se objeví nějaký blázen, který neví, že je to nemožné, a udělá vynález. [br] Albert Einstein [br][br] http://plasmo.cz [br] http://bleskovaregistrace.cz [br] http://livetrading.cz
Jinx0
Newbie
12. 9. 2008   #15
-
0
-

To vedeni a kontrolovani sesitu je pouhy alibismus ze strany ucitele. Kdyz prijde inspekce, ucitel chce vypadat dobre (inspektori to posoudi podle toho ze se mrknou na nekolik sesitu od zaku). Osobne jsem si v prvaku zalozil jen par sesitu a tech malo jsem behem prvnich 2 mesicu stejne zahodil. Nosil jsem si jen blok a zapisoval si jen nektere dulezite poznamky, jinak to nemelo smysl. Vzdycky mi stacilo k pochopeni dane problematiky poslouchat vyklad ucitele. Nekolik jich sesit vsak vyzadovalo coz mi posunulo vyslednou znamku na vysvedceni o 2 stupne :-) klasika byla: pisemka 1 sesit 5 tudiz vysledna znamka 3 :-) Jestlize si veris tak sesity moc neres, ale nezapomen ze se ti vsechno vrati u matury ;-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.29.146.–
survik1
~ Moderátor
0
Posthunter
12. 9. 2008   #16
-
0
-

NENÍ psáno, že musíte dodržovat styl v sešitě, nicméně JE dáno, že musíte poslouchat příkazy vyučujícího, neporošují-li řád školy či samozřejmě zákony. Toto porušení vašich práv není, vyučující má tedy právo požadovat po vás tyto "malichernosti". Dále vám také MŮŽE známkovat vedení sešitu, ostatně na ZŠ je to běžnou praxí, na gymnáziu již nikoliv, ale pořád toto může. (teď mluvím o povinné školní docházce, na střední škole je tomu úplně jinak samozřejmě)

Co se týče vašich práv, máte možnost si na vyučujícího stěžovat - jak již bylo výše zmíněno - za buzeraci ap. Nicméně bych neviděl valné šance na úspěch, jako od studentů se od Vás přeci jen čeká "něco víc".

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.156.–
Život je jen hra, která se nedá vyhrát.
retriwr0
Stálý člen
12. 9. 2008   #17
-
0
-

To survik1 : Neznáš zákony? Studenti jsou jen na vysokých školách (univerzitách), na středních a základních jsou to už několik let žáci. :smile6:
To Anonymní uživatel : Z vlastní zkušenosti můžu říct, že chtít to můžou i když na to právo nemají (záleží na řádech školy). Lepší je se přizpůsobit a na dotyčného si nestěžovat, protože to může zapříčinit nevraživé vztahy a daleko nepříjemnější nároky, na jejichž vyžadování již právo mít bude. Výměna vyučujícího také není zrovna něco, kvůli čemu by se pro vás někdo přetrhl. Řešil bych to přímo s ním, ale mě nikdy nedělalo problém vést si sešity, to jsem míval problém spíš s vedením učebnic. :D Poslední předmět, kde po nás ještě vyžadují sešit je matematika, ale vzhledem k povaze předmětu je to celkem pochopitelné.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.24.5.–
You gotta do what you gotta do
survik1
~ Moderátor
0
Posthunter
12. 9. 2008   #18
-
0
-

To retriwr : Omlouvám se, slovíčkaření opravdu není moje :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.156.–
Život je jen hra, která se nedá vyhrát.
retriwr0
Stálý člen
13. 9. 2008   #19
-
0
-

To survik1 : Není se zač omlouvat, rozhodně ne mě. Popravdě mě až zaráží, jaké stupidity řeší některé zákony. Skoro jako by zákonodárci někdy potřebovali prokázat svoji potřebnost schvalováním nových zákonů, přičemž obsah je odstaven na vedlejší koleji, jiné vysvětlení mě nenapadá.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.24.5.–
You gotta do what you gotta do
pawlik0
Grafoman
13. 9. 2008   #20
-
0
-

To retriwr : ale mám pocit, že kdyby zákony vymýšleli programátoři, tak by to nebyly zákony, ale 'life documentation', a nedopadlo by to o tolik líp :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.151.–
Sa Nata A Na. Howgh
Proxymus0
Stálý člen
13. 9. 2008   #21
-
0
-

Já osobně chodím sedmým rokem na gymnázium a má osobní zkušenost se sešity je následující: Na nižším stupni jsme byli povini psát si sešity s tím, že například při zkoušení si učitel zkontroloval, zda si sešit vedeme a zapisujeme si poznámky. Výjimkou nebyla ani občasná hromadná kontrola, kdy si prostě učitel vybral sešity a letmo je zkontroloval. Někteří docela bazírovali na úhlednosti, jiní spíš na takových věcech jako číslo hodiny a datum. Osobně si myslím, že takovéto manýry mají na základním stupni docela smysl. Žáci by měli dodržovat určité pravidla a řád, aby si uvědomili, že škola není žádný holubník. Učitel by měl být brán jako autorita, jejíž požadavky by se prostě měly plnit. Sám vím, že některé věci jsou nepříjemné, někdy nesmyslné, ale co se dá dělat, život není med.
Úvodní dotaz na to, zda má učitel právo něco vyžadovat a nutit žáky do něčeho mi vzhledem k tomu, že dotyčný navštevuje 9. třídu připadá trošku směšný, ale vystihuje mentalitu dnešní mládeže. To, že tady máme demokracii neznamená, že vám nikdo nemůže nic přikázat nebo vás k nečemu nutit, vždyť si proboha ještě dítě. Jistě, máš svá práva, tudíž tě nikdo mlátit rákoskou přes prsty nebude, ale s takovou představou o totální svobodě, že si budeš dělat co chceš si lehce mimo. Takhle to fungovat nebude, určitě ne na základce. Na střední škole se možná požadavky na tebe změní, třeba v mém případě po nás prostě vyžadují jenom vědomosti. Jak, kam a na co si je v hodině zapíšeme a jestli vůbec je každému jedno, jediné co se po nás chce, je nerušit při hodině výklad a při zkoušení a písemkách pak ukázat, že vědomosti, které máme ovládat ovládáme. Jedinou výjimkou je snad matematika, kde nám učitelka hodnotí práci v hodině, což zahrnuje i poznámky v dělané v hodině. To, že si ale od tebe vybere na konci hodiny sešit a oznámkuje tě, se stává pouze pokud děláš v hodině čurbes.
Možná by to občas chtělo, aby se nad sebou i žáci trošičku zamysleli, uvědomili si proč do školy chodí a zkusili se vžít do role učitele, který se většinou snaží jen vám určitou formou předat informace a to tím způsobem, aby vám v té hlavě prostě uvízly. Každý má na to svůj postup a řekněme si upřímně, snad není takový problém splnit některé nestandartní požadavky.
Kdyby si každý tyhle věci uvědomil, možná by se změnila dnešní situace, kdy žáci zarytě nenávidí učitele a pro učitele je velice stresující některé žáky učit. Všechno pak umocněno například video nahrávkami na internetu které učitele zesměšnují atd. pak se divte, že jsou na vás takoví jací jsou. :smile1:

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.194.221.–
mephi0
Expert
7. 1. 2009   #22
-
0
-

ja vždy hľadam kompromis. Škola je stavana na priemernych ľudí a tak to aj vyzerá. U nas su žiaci nezodpovední a "neradi sa učia". Preto su potom take zákony a problémy pre ostatných. Je len na tebe aky postoj k daným problémom zaujmeš.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.237.232.–
Program nemusi fungovat rychle, staci ze funguje dostatecne rychle.
7. 1. 2009   #23
-
0
-

Gravedigging may cause serious injury or even death!

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.78.70.–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 3 hosté

Podobná vlákna

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý