Posouzení návrhu grafiky – Typografie – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Posouzení návrhu grafiky – Typografie – Fórum – Programujte.comPosouzení návrhu grafiky – Typografie – Fórum – Programujte.com

 

DragonBehemont0
Super člen
27. 10. 2008   #1
-
0
-

Zdravím,

nedávno jsem začal zkoušet tvorbu grafiky stránek. Grafiku dělám v Corel Draw. Tady je moje prvotina, chtěl bych se těch zkušenějších zeptat, co by se na ní dalo zlepšit, případně nějaké rady, čeho se třeba vyvarovat.

Děkuji za každou radu a kritiku.


Nahlásit jako SPAM
IP: 212.77.163.–
Nemusíte vědět vše, stačí jen, když víte, kde to najít, a jak to použít. Naučíte se to právě tím používáním ;-)
pawlik0
Grafoman
27. 10. 2008   #2
-
0
-

To DragonBehemont : moc se mi to nelíbí.

1) Pozadí.
Nenašlo by se jiné? ;-) Tohle mi trošku připomíná hov** na podrážce v greyscale.

2) Písmo v menu
To písmo v menu s okolím ladí asi jako hrušky s vejci.

3) Pozadí textu
Myslím to fotbalový hřiště. Pěkné, ale trochu "blog style", podíváš se, ale nepřečteš.

4) Přechody
Je vtipné, jak to vypadá, když začátečníci objeví přechody ;-). Proosím pryč s nima, nebo alespoň si uvědom, že tmavě šedá prolnutá do zelený není to pravý špenátový. Prostě buď solid barva, nebo nějaký vista style přechod ala jejich dolní lišta, ale tohle je opravdu na zvracení. Na to upozorňuju všude. Kdyby to bylo třeba jen černý, bylo by to hezčí.

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.151.–
Sa Nata A Na. Howgh
bukaj0
Věrný člen
27. 10. 2008   #3
-
0
-

DragonBehemont
Naprosto tragické. Můžu mít dotaz? Když se na to podíváš, líbí se ti to (snaž se oprostit od toho, že jsi to dělal, tudíž k tomu máš nějaký citový vztah)? Dokázal bys na takovémhle webu trávit čas, něco si tam přečíst? Mně osobně by, tedy krom té grafiky, kterou již zmínil pawlik, třebas velice vadilo, že ten text ke čtení je tučně.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.13.–
Jak se správně ptát? -> http://www.hash.cz/inferno/otazky.html[br][br] Po programování je člověk hladovej.
DragonBehemont0
Super člen
27. 10. 2008   #4
-
0
-

Pawlik a bukaj:

Kdybych s tím byl naprosto spokojenej, tak bych nechtěl znát názor druhých ;-) Když se na to podívám, tak vím, že je tam několik věcí špatně, ale zatím nemám ty zkušenosti, abych dokázal přesně určit, co je na tom špatně.

Pawlik:
1)
Jiné pozadí by se určitě našlo.

2)
Okay, to písmo upravím, zmenším, atd. akorát to tím pádem bude chtít i změnit ikonky, ale s tím si pohraju. Obecně vzato - jsou větší ikony lepší, nebo spíše volit malé a nenápadné ikonky?

3)
V pozadí jsem se nějak snažil dát najevo, čeho by se ten web měl týkat. Nápadů je hodně, ale výsledky nejsou takové, jak bych si přál.

4)
Nj, přechody. Člověk si myslí, že tím přídá webu na živosti :-)

Bukaj:
Nj, jenže, když ten text byl obyčejný, tak zase nešel přečíst. :-(

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.77.163.–
Nemusíte vědět vše, stačí jen, když víte, kde to najít, a jak to použít. Naučíte se to právě tím používáním ;-)
pawlik0
Grafoman
27. 10. 2008   #5
-
0
-

1)Jiné pozadí by se určitě našlo.
To jsem rád. A ještě něco - proč všichni, kdo začínají musí mít černé pozadí? Nenašlo by se bílé, třeba s nějakým efektem?

2)Okay, to písmo upravím, zmenším, atd. akorát to tím pádem bude chtít i změnit ikonky, ale s tím si pohraju. Obecně vzato - jsou větší ikony lepší, nebo spíše volit malé a nenápadné ikonky?
Záleží na obsahu. Pokud bude menu plné odkazů, tak ty malé, v přípedě čtyř odkazů bych měl radši větší. Ale velikost fontu by měla zůstat nějak normální a nepřizpůsobovat se ikonkám.

3)V pozadí jsem se nějak snažil dát najevo, čeho by se ten web měl týkat. Nápadů je hodně, ale výsledky nejsou takové, jak bych si přál.
Je to pěkné, ale bylo by to potřeba matnější kvůli čitelnosti textu, nebo třeba udělat to hřiště malé v pravém dolním rohu, jak to bývá např. u vodotisků na stahuj, na těch malých kostkách papíru a tak.

4)Nj, přechody. Člověk si myslí, že tím přídá webu na živosti :-)
Přechody prostě nesmí být příliš výrazné a když už, tak pžechody toho samého odstínu. Červená a zelená např. není opravdu to nejlepší.

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.151.–
Sa Nata A Na. Howgh
bukaj0
Věrný člen
27. 10. 2008   #6
-
0
-

DragonBehemont
Když se na to podívám, tak vím, že je tam několik věcí špatně, ale zatím nemám ty zkušenosti, abych dokázal přesně určit, co je na tom špatně.
Zkus se podívat po internetu, prohlédnout si „CSS galerie“ apod. Hned uvidíš, kde a co se dělá jinak, a jestli se ti líbí více tamto nebo to tvoje. Porovnávej, dívej se, „inspiruj se“.

Nj, jenže, když ten text byl obyčejný, tak zase nešel přečíst. :-(
Opět, když se podíváš, kolik promile webů má všechno tučně? Tučné písmo se používá pro zvýraznění, vyzdvižení nějaké důležité informace, pro normální text se nehodí. A když to není písmem, tak bych se spíše díval na pozadí. Pokud má písmo na podkladu špatný kontrast, ztučnění moc nepomáhá.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.13.–
Jak se správně ptát? -> http://www.hash.cz/inferno/otazky.html[br][br] Po programování je člověk hladovej.
pawlik0
Grafoman
27. 10. 2008   #7
-
0
-

To DragonBehemont :
Nechcu manipulovat, ale z nudy jsem si navrhoval, jak bych si představoval alepsoň trochu moderní design(dělal jsem to narychlo v Photoshopu)

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.151.–
Sa Nata A Na. Howgh
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

Aspekty návrhu loga. — založil DaisyNichol

Porovnání webu a návrhu — založil pawlik

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý