ASP.NET - Rozmisťování a otázky s tím související – .NET – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

ASP.NET - Rozmisťování a otázky s tím související – .NET – Fórum – Programujte.comASP.NET - Rozmisťování a otázky s tím související – .NET – Fórum – Programujte.com

 

MZetko0
Stálý člen
22. 11. 2008   #1
-
0
-

Zdravím všechny přítomné!
Mám pár dotazů týkajících se rozmisťování ASP.NET webových aplikací. Dejme tomu že mám někde hosting, kde mám FTP a databázi. Nyní na svém počítači vytvořím web, který chci uploadovat na server. Nyní je zde první otázka: Je pro mě výhodnější použít vývoj s projektem nebo bez projektu? Chci dosáhnout stejné flexibility jako u PHP, kdy ve chvíli, kdy narazím na nějakou chybu ve chvíli, kdy je aplikace již v ostrém provozu, abych ji mohl opravit a obnovit na serveru pouze odpovídající soubor. Pokud jsem správně pochopil fungování ASP.NET, tak tohle v přístupu s projektem není možné, protože se všechny soubory projektu zkompilují do jediné assembly, nebo se mýlím? Druhá otázka směřuje zase jiným směrem. Jak mohu dosáhnout toho, abych si v ASP.NET projektu/webové stránce vytvořil v adresáři App_data databázi tak, aby mi ve chvíli, kdy bude vše připraveno na publikování na hostingovém serveru, vygenerovala SQL kód, který by databázi na serveru naplnil danými tabulkami a daty, které mám v databázi v App_data? Nebo musím použít jiný přístup?

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.235.–
"Přirozená inteligence bude umělou brzy překonána. Přirozenou blbost však umělá nemůže nahradit nikdy"
Jára da CIMRMAN
http://www.newgame.cz
MZetko0
Stálý člen
22. 11. 2008   #2
-
0
-

Nikdo neví :-) ?

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.235.–
"Přirozená inteligence bude umělou brzy překonána. Přirozenou blbost však umělá nemůže nahradit nikdy"
Jára da CIMRMAN
http://www.newgame.cz
MZetko0
Stálý člen
22. 11. 2008   #3
-
0
-

Poslední pokus než se obrátím na konkurenci :-) ?

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.235.–
"Přirozená inteligence bude umělou brzy překonána. Přirozenou blbost však umělá nemůže nahradit nikdy"
Jára da CIMRMAN
http://www.newgame.cz
22. 11. 2008   #4
-
0
-

Už jsem měl rozpsanou odpověď, ale když vidím tu urgenci, tak mě nějak přešla chuť.

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.21.124.–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
MZetko0
Stálý člen
22. 11. 2008   #5
-
0
-

Ale no tak :-) . Prostě jsem jen spěchal - jak vidíš, napsal jsem to ve 13:00. Mezitím ten příspěvek již 3x vypadnul z RSS - což je většinou jediné místo, kde si lidé čtou aktuální komntáře - kdo tam není tak má smůlu. Byl bych ti rozhodně velmi vděčný, kdybys svoji odpověď dopsal :-) .

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.235.–
"Přirozená inteligence bude umělou brzy překonána. Přirozenou blbost však umělá nemůže nahradit nikdy"
Jára da CIMRMAN
http://www.newgame.cz
22. 11. 2008   #6
-
0
-

To MZetko : Jaký "ale no tak"? Příště si laskavě uvědom, že nemůžeš urgovat něco, na co nemáš nárok. Nikdo nemá povinnost ti odpovědět a pokud to neudělá, tak se prostě musíš podívat jinam.

Vyhledej si něco na téma ASP.NET deployment. Já napíšu jen základní možnosti.

1. WebSite projekt (vývoj bez projektu)
Na server je třeba zkopírovat všechno, včetně souborů se zdrojovým kódem (C#, VB.NET). ASP.NET runtime stránky při první návštěvě zkompiluje a drží je v cache až do restartu aplikace (tj. změna zdrojáků, konfigurace, restart poolu). Tedy zřejmě to co hledáš.

2. WebApplication projekt
Zdrojový kód se zkompiluje do jedné assembly, která je umístěna v adresáři Bin. Na server je pak nutné kopírovat "jen" *.aspx soubory + tu assembly.

Ale v zásadě to co požaduješ umožňují oba. Pokud uděláš změnu ve zdrojovém kódu, tak v prvním případě kopíruješ *.cs soubor a v druhém případě výslednou assembly. Pokud uděláš změnu v HTML, tak v obou případech kopíruješ jen *.aspx soubor.

Nad druhou otázkou se zamysli.

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.21.124.–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Ahorn
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
28. 11. 2008   #7
-
0
-

Mě by také zajímala odpověď na druhou otázku . Mě to tkay nejde a potřebuji na to nějak přijít. Pomoz prosím...

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.235.–
28. 11. 2008   #8
-
0
-

To Ahorn : Nepomohu. Ta otázka je sama o sobě bezpředmětná. Nejdríve si musíš ujasnit co chceš, jaké možnosti a prostředky nabízí hoster a následně zvolit postup -> s tím tí nemůžu pomoct.

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.21.124.–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 5 hostů

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý