číslování virtuálních COM portů – OS - Windows – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

číslování virtuálních COM portů – OS - Windows – Fórum – Programujte.comčíslování virtuálních COM portů – OS - Windows – Fórum – Programujte.com

 

duchodce0
Duch
10. 12. 2008   #1
-
0
-

Číslování virtuálních COM portů.
Univerzálnímu převodníku USB-RS232 je při zasunutí do jiného USB portu přiřazeno další nové číslo virtuálního COM portu. (Což má asi umožnit rozlišení a současné použití dvou shodných převodníků.)
Při pokusech se třemi různými převodníky jsem se rychle ocitl v nepřehledném množství stále se zvyšujících už dvouciferných čísel COMů.
Přečíslování zpět do oblasti malých čísel ve Správci zařízení (nastavení portu / upřesnit) se nedaří, údaj "je používán" mi ale připadá poněkud matoucí. Vždyť zařízení není zasunuto ani používáno.
Přitom aplikace v CSharp, která porty využívá a při spuštění si je vypisuje metodou System.IO.Ports.SerialPort.GetPortNames() "vidí" jen ta "poslední" čísla fyzicky připojených převodníků (stejně tak jako správce).
Při prohledávání diskusních fór na thema (pře)číslování virtuálních COM portů jsem nalezl jen zmínky v návodech na různé aplikace. Zmiňuje se zde např., že řada čísel virtuálních portů musí být nepřetržitá.
Nenalezl jsem ale nikde odpověď na otázku, která zní:
Jak se zbavit toho množství čísel virtuálních portů, abych mohl začít pěkně od začátku (u mne od COM3), aniž bych musel přeinstalovávat systém nebo přehrabovat skládku registry?
Děkuji za trpělivost při čtení i za jakýkoliv tip.

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.114.199.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

Číslování řádků — založil Forrest

číslování řádků — založil danny04

Číslování pomocí smyčky — založil Tondavejtaha

Seznam portů — založil Martin Beseda

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý