Freescale – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Freescale – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.comFreescale – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.com

 

sputnikone+1
Věrný člen
11. 12. 2008   #1
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 82.209.55.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
11. 12. 2008   #2
-
0
-

no akcelerometr si chci nekdy koupit... ani nestoji moc...
ta matice ledek taky neni spatna...

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.250.27.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Gepid
~ Anonymní uživatel
56 příspěvků
11. 12. 2008   #3
-
0
-

No ja som to pozeral. Gyroscop v GME stoji tusim 5000Sk

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.110.186.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
11. 12. 2008   #4
-
0
-

To Gepid : gyroskop? staci akcelerometr... ten stoji kolem 200

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.188.94.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
11. 12. 2008   #5
-
0
-

http://www.gme.cz/cz/index.php?page=product&detail=955-062

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.188.94.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Gepid
~ Anonymní uživatel
56 příspěvků
12. 12. 2008   #6
-
0
-

Ahaaa. Ja som myslel, ze je to to iste. Lebo aj mobili to maju a niektory to volaju gyroscom a niektory acelometer.(Mobil SE W910i)
Aky je medzi tym rozdiel?

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.110.186.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
12. 12. 2008   #7
-
0
-

gyroskop je rychle rotujici prstenec... ten ma pak tendenci udrzovat stale stejny smer rotace... takze kdyz se otoci on smeruje stale stejne... dobry do druzic, gps a tak...

akcelerometry jsou nejcasteji kapacitni nebo teplotni... kapacitni mas promennej kondenzator uvnitr... a pri pohybu se meni kapacita vuci jednotlivejm osam... nejak sem to dopodrobna nestudoval.. ale jsou to ty nejlevnejsi
teplotni zase ohrivaj vzduch uvnitr a pri pohybu vznikaji teplotni rozdily .... ty se pak snimaj...
gyroskop tam ale urcite neni

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.237.136.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
paashi0
Super člen
19. 12. 2008   #8
-
0
-

Pánové, nechci zas tak moc odkazovat na cizí stránky, ale nedá mi to:
[seznam]Toto je zbrusu nová soutěž samořídících autíček, kde jsou použity právě akcelerometry na orientaci autíčka na dráze. Na základě těchto informaci se vyhodnocuje možná rychlost a tedy i podle této informace (a nějakého optimalizačního algoritmu) autíčko zrychluje nebo zpomaluje:
http://hw.cz/FRC2009[/seznam]
[seznam]A toto je můj mikroblog o soutěži, kterou pořádáme už třetí rok nejen na univerzitě v Žilině. Objevili se tam velmi zajímavé aplikace. Chystáme se překládat některé Application Notes, tak se tu možná nějaká objeví...http://matejpacha.spaces.live.com[/seznam]
Jinak mám za sebou pár aplikací s DSP procesory (řada 56F8xxx staré i "Éčkové" jádro) a pár testů s jednočipy HC9S08QG a až na pár zádrhelů při stahování a instalaci vývojového prostředí jsem si v podstatě i v začátcích vystačil sám s literaturou na stránkách Freescale. Kromě toho je možné požádat o samply zdarma...

Nahlásit jako SPAM
IP: 92.52.11.–
Ajem tíčr, andrgraund tíčr!
sputnikone+1
Věrný člen
19. 12. 2008   #9
-
0
-

Jak na ty samply? Jsi napsal přímo jim, nebo někde na stránkách mají nabídku jako Analog Devices?

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.209.55.–
paashi0
Super člen
19. 12. 2008   #10
-
0
-

To sputnikone :
První předpoklad je, že jsem registrovaný uživatel serveru Freescale, registrace je obdobná, jako na kterémkoliv jiném serveru a je zdarma. Je dobré si vybírat co nejběžnější produkty, speciální vzorky je obtížnější získat. Tu je příklad, jak se dostat ke vzorkům 8-bitového mikrokontroléru z řady S08 - HC9S08QG8, na který jsem slyšel jen to dobré a mám s ním i vlastní zkušenosti (i společnost Freescale ho doporučuje do většiny běžných aplikací):

[seznam]Najedu si na stránky Freescale www.freescale.com, v menu si vyberu např. Products->8-bit Microcontrollers.[/seznam]
[seznam]Dále http://www.freescale.com/webapp/sps/site/homepage.jsp?nodeId=0162468449 si vyberu konkrétnější produkt, např. HCS08->S08QG a dostanu se na stránku produktu.[/seznam]
[seznam]Stránka produktu http://www.freescale.com/webapp/sps/site/prod_summary.jsp?code=S08QG&nodeId=01624684491437 je koncipovaná do pěti karet (Overview, Documentation, Software&Tools, Buy/Parametrics a Product Support). Můžu hned na kartě "Overview" kliknout na link "Samples" a ten mě přesměruje na kartu "Buy/Parametrics"[/seznam]
[seznam]Na kartě "Buy/Paramterics" http://www.freescale.com/webapp/sps/site/prod_summary.jsp?code=S08QG&tab=Buy_Parametric_Tab&nodeId=01624684491437&pspll=1&fromSearch=false si vyberu požadované pouzdro (5. sloupec "Package Description and Diagram"), ale samozřejmě si vybírám i podle toho, zda je ve 3. sloupci "Order" k dispozici tlačítko "Sample"[/seznam]
[seznam]A protože nejsem sebevrah, vybírám si pouzdro PDIP16 (verze MC9S08QG8CPBE) a klikám na tlačítko "Sample". Naskočí stránka pro přihlášení registrovaného uživatele (s nabídkou dodatečné registrace, která je zdarma).[/seznam]
[seznam]Po přihlášení jsem přesměrován do "nákupního košíku", kde mám možnost zvolit počet vzorků (pro tento konrkétní v počtu 1 až 5). Pokud jsem s nákupním košíkem spokojen, pokračuji stisknutím tlačítka "Proceed to Check Out"[/seznam]
[seznam]Objeví se stránka s kontaktními údaji a se stručnými informacemi o mojí aplikaci (můžu si vymyslet, ale protože jsem charakter, píšu skutečnost, tj. palubní počítač do automobilu - samozřejmě v angličtině). Vyplním všechna pole - jsou povinná a vyberu si i preferovaného distributora, pro Česko a Slovensko doporučuji EBV ELEKTRONIK. Dále pokračuji v objednávce.[/seznam]
[seznam]Poslední stránkou je potvrzení objednávky, kde se píše o jisté pravděpodobnosti, že při doručení mi budou zaúčtovány poštovní, resp. letecké nebo "lodní" poplatky, které nemůže společnost Freescale ovlivnit. Také mi může Freescale objednávku zrušit, pokud bych sáhl po vzorku z již ukončené řady výrobků. Potvrzuji objednávku kliknutím na "Place Order".[/seznam]
[seznam]Nyní už je moje objednávka přijatá a já už jen čekám na potvrzovací e-mail, který mi přichází během jedné minuty od potvrzení.[/seznam]
A protože toto je moje první objednávka samplů, zkušenosti vám tu napíšu, až když mi zásilka dorazí. Běžně bereme vzorky prostřednictvím spolupráce s aplikační laboratoří Freescale Rožnov p. Radhoštěm. Pokud si nejste jistí, že bude vaše objednávka kladně vyřízena, zkuste objednávku řešit prostřednictvím nějaké vzdělávací instituce (registrujte se jako student univerzity, nebo využijte známých), ale neslyšel jsem, že by s doručováním vzorků byly nějaké problémy. Samozřejmě se dá využít i zákaznický servis nebo zkušenosti ostatních vývojářů na technických fórech.

Nahlásit jako SPAM
IP: 158.193.216.–
Ajem tíčr, andrgraund tíčr!
paashi0
Super člen
3. 2. 2009   #11
-
0
-

Jen doplním svou zkušenost - už ji mám potvrzenou podruhé: zásilka podruhé dorazila do 14 dnů, bez problému, v pěkné papírové obálce FedEx. Uvnitř roztomilá šperkovnička s objednanými vzorky. První zásilka obsahovala výše zmíněné 8bit procesory, druhá dva 32bitové čipy ColdFire V1 z řady Flexis. Žádný poplatek jsem neplatil, vše bylo zcela zdarma!

Nahlásit jako SPAM
IP: 158.193.216.–
Ajem tíčr, andrgraund tíčr!
sputnikone+1
Věrný člen
4. 2. 2009   #12
-
0
-

Pěkné :smile2:

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.209.55.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 3 hosté

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý