Počet nových příspěvků v diskusi – MySQL – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Počet nových příspěvků v diskusi – MySQL – Fórum – Programujte.comPočet nových příspěvků v diskusi – MySQL – Fórum – Programujte.com

 

Paja2
~ Moderátor
+2
Věrný člen
21. 12. 2008   #1
-
0
-

Mám diskusi a potřeboval bych poradit jak nejlépe vytvořit aby se každému uživateli po příhlášení zobrazil počet nových příspěvků,
Můj návhr je takový že bych si udělal ještě jednu tabulku kde bych si ukládal id uzivatele,id diskuse, a pocet precteni.

Nemáte třeba nějaký lepší nápad ? popř. jak to realizujete vy

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.146.215.–
z_moravec
~ Redaktor
+3
Posthunter
21. 12. 2008   #2
-
0
-

Já mám u každého uživatele uložené datum a čas poslední akce a pak prostě vypíšu počet příspěvků s novějším datem.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.110.–
Spát lze čtyři hodiny denně, spát déle je nemístný přepych.
Thomas Alva Edison
21. 12. 2008   #3
-
0
-

z_moravcuv zpusob je jednim z reseni a ani neni slozity na implementaci. Dulezitou casti je ale ukladat datum nejnovejsiho prispevku (nebo jestli budes chtit zobrazovat i treba odkaz na nejnovejsi prispevek, tak bude lepsi ukladat jeho id) jak k vlaknum, tak k subforum taki k celemu foru (za predpokladu, ze to chces mit treba jako na programujte delene na subfora a vlakna). Zjistovat jste pri kazdem pristupu, co je nejnovejsi prispevek je z casoveho hlediska docela zabijak.

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.30.238.–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Curo
~ Šéfredaktor
+8
Hero
21. 12. 2008   #4
-
0
-

To z_moravec : dle data je to to nejhorší, co může být. Jedině logovat u každé diskuze či vlákna počet příspěvků (u každéhu uživatele).

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.48.34.–
Guitar Hero Master, Project führer & zdejší čaroděj.
Sleduj mě na twitteru – @lukaschury.
Paja2
~ Moderátor
+2
Věrný člen
21. 12. 2008   #5
-
0
-

To Curo : Takže tak nějak jak jsem to zamýšlel
Můj návhr je takový že bych si udělal ještě jednu tabulku kde bych si ukládal id uzivatele,id diskuse, a pocet precteni.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.146.215.–
z_moravec
~ Redaktor
+3
Posthunter
21. 12. 2008   #6
-
0
-

U menších projektů to MySQL bez problémů zvládne. Výhodou je jednoduchost implementace.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.110.–
Spát lze čtyři hodiny denně, spát déle je nemístný přepych.
Thomas Alva Edison
Curo
~ Šéfredaktor
+8
Hero
21. 12. 2008   #7
-
0
-

To z_moravec : U menších projektů MySQL zvládne cokoliv :).

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.48.34.–
Guitar Hero Master, Project führer & zdejší čaroděj.
Sleduj mě na twitteru – @lukaschury.
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 5 hostů

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý