Dotazy ohledně výběru nového PC – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Dotazy ohledně výběru nového PC – Offtopic – Fórum – Programujte.comDotazy ohledně výběru nového PC – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

yaqwsx+9
Posthunter
4. 1. 2009   #1
-
0
-

Začínám uvažovat o koupi nového PC. Moje požadavky jsou ovšem prakticky neskloubitelné.
PC využívám hodně pro střih videa, a při současných cenách pamětí, obvzlášť když PC obměňuji jednou za 6 let (ne-li víc), jsem se rozhodl pro 64bitový procesor (hlavně kvůli RAM a střihový program podporuje 64bit). Dotaz zní: Jaká je v současnosti nabídka 64bit. procesorů? Jaký je cenový rozdíl mezi 32 a 64bity?
Můj druhý požadavek bude trochu komplikovanější: PC se často používá i k "běžným" věcem, kdy výkon není moc potřeba. Myslím, že na extraHW nebo někde tak, jsem kdysi dávno četl článek o základních deskách, které umožňují osazení 2 procesory s tím, že v případě, kdy není potřeba výkon, se jeden procesor vypne (šetří to energii). Vyrábí se běžně něco takového?
3. dotaz se pojí ke grafickým kartám od nVidie, které umožňují za pomoci s integravané grafické karty něco podobného. Ale četl jsem, že Visty a W7 nepodporují tuto věc. Je to pravda? A jak moc utrpí výkon tímto zapojením?

Děkuji předem za odpovědi

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.83.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
Anonymní uživatel
~ Anonymní uživatel
0 příspěvků
4. 1. 2009   #2
-
0
-

yaqwsx napsal: dotaz se pojí ke grafickým kartám od nVidie, které umožňují za pomoci s integravané grafické karty něco podobného. Ale četl jsem, že Visty a W7 nepodporují tuto věc. Je to pravda? A jak moc utrpí výkon tímto zapojením?

Děkuji předem za odpovědi



Na Integrované karty zabudni,pokiaľ robíš s videom a pod. a keďže určite programujteš tak to budeš potrebovať!..nVidia je klasická grafická karta na Európskom trhu...je veľmi dobré zakúpiť napr. 9400GT (od 8000 vyššie podpora pre directX 9,aj keď by sa dalo na ruských stránkach zohnať directX 10 (Oficiálne "only" for Vista))
http://novypocitac.sk/graficke-karty-nvidia/palit-gf9400gt-cuda-super-512mb-ddr2-dvi-pcx
za 44€ (cca 1325 Sk) pecková grafika...čo viac chceš?

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.135.245.–
Anonymní uživatel
~ Anonymní uživatel
0 příspěvků
4. 1. 2009   #3
-
0
-

: Začínám uvažovat o koupi nového PC. Moje požadavky jsou ovšem prakticky neskloubitelné.


...to vážne?! :smile5: ...všetko sa dá...len treba byť vybitý a vedieť ako na to!...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.135.245.–
yaqwsx+9
Posthunter
4. 1. 2009   #4
-
0
-

To Anonymní uživatel : Ano, ale já chci integrovanou a i nVidiu - když je potřeba výkon jede nVidia a když se např. prohlíží internet, tak jede interní. Potřeboval bych totiž snížit spotřebu a 2 PC se mi zdají nekomfortní (to bych neustále přesedal od jednoho k druhému)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.83.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
Anonymní uživatel
~ Anonymní uživatel
0 příspěvků
4. 1. 2009   #5
-
0
-

To yaqwsx : ...jááj...už mi klaplo...chápu...tak to teda potom jo...ale s tou integrovanou...vyber nejakú "len aby bola"...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.135.245.–
Kobi
~ Moderátor
+1
Věrný člen
4. 1. 2009   #6
-
0
-

Existuje spousta programů, které ti šetří spotřebu počítače. Ve Vistě si můžeš přepínat mezi různými profily celkem snadno. Koupil bych něco silnějšího a výkon poté upravoval softwarově...

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.25.–
5. 1. 2009   #7
-
0
-

To yaqwsx : Ač to nerad říkám (vlastně, radši bych to neřekl vůbec) ale řešením tvého problému je z části například nová generace Apple MacBook Pro (blé, já to fakt řekl). Spotřeba oproti PC menší, dvě grafické karty, co se přepínají, 64 bit architektura... je to jedno z možných řešení (bohužel :-)).

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
yaqwsx+9
Posthunter
5. 1. 2009   #8
-
0
-

To Garret Raziel : Už jsem se po tom díval a uvažoval, ale pro střih by to bylo asi nepoužitelné (kvůli SW)...

Mimochodem konečně jsem si vzpomně na název té "technologie" od nVidie - Hybrid SLI, a údajně výkon i o nějakých 5 % naroste.
Bohužel na podporu více procesorů jsem zatím nenarazil.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.75.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
tom*p0
Stálý člen
5. 1. 2009   #9
-
0
-

yaqwsx napsal:
pro střih by to bylo asi nepoužitelné (kvůli SW)


Není pravda, Mac se využívá v těchto oblastech i profesionálně. (Ale já bych do toho taky nešel)
http://www.apple.com/finalcutstudio/finalcutpro/

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.120.–
Don't waste your time, or time will waste you.
yaqwsx+9
Posthunter
5. 1. 2009   #10
-
0
-

To tom*p : Nj, jenže tady jde o to, že vlastním licenci na Pinnacla a Avida.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.95.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
5. 1. 2009   #11
-
0
-

To yaqwsx : V tom případě je to jasny. Ale právě pro tyhle partie se Mac používá nejvíc, střih hudby a videa. Ale ne, že bych ho měl tak nějak v lásce...

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 3 hosté

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý