Starne PC? – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Starne PC? – Offtopic – Fórum – Programujte.comStarne PC? – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

Spectator0
Věrný člen
6. 2. 2009   #1
-
0
-

Stárne PC? Teď nemyslim stárnut vůči ostatním, ale mechanické stárnutí.
Jsem nenáročný uživatel, takže nějaké moderní mašiny zrovna moc nepotřebuju, ale postupem času mam pocit, že moje PC staré 5let. Začíná nějak zpomalovat. Opět to neznamená, že bych používal nějaké new programy, ale myslm, tím i samotný OS se líněji hýbe atd.
To že by stárnul si vysvětlim jen tak, že se el. obvody zátěží vypalují...

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.112.–
. . .
Nefaritus
~ Redaktor
+2
Posthunter
6. 2. 2009   #2
-
0
-

Je to spotřební zboží :) a každá věc se s časem opotřebí...

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.191.111.–
tmi0
Věrný člen
6. 2. 2009   #3
-
0
-

To Spectator : ja mam jeden pocitac uz zhruba deset let, a i kdyz ho uz nepouzivam tak casto (cca jednou za dva tydny, ale drive to byvalo i nekolik hodin denne) a vymenil jsem mu zdroj a harddisk, tak beha porad stejne rychle... a pouzivam na nem relativne novy kernel, a programy ktere jsou stare vetsinou jen par minut:).

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.226.226.–
ksp.mff.cuni.cz -- doporučuje 5 z 0 přetečených bufferů!
Spectator0
Věrný člen
6. 2. 2009   #4
-
0
-

To tmi : No je fakt, ze uplne stary PC co tu mam, tak zas tak moc neztratily na vykonu a to jsou i 15 let stary, tam je teda fakt, ze ten vykon neni zas takvysoky a mozna nejsou jednotlive komponenty tak namahane (teplo...).
JInak polovodice maji udajne zivotnost 10let, pak uz asi nestoji za moc

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.112.–
. . .
yaqwsx+9
Posthunter
6. 2. 2009   #5
-
0
-

Já mám PC 6 let a prakticky denně puštěné a je to na něm poznat - odchazí ložiska u chladičů. Takže mám problém s tím, že se mi PC občas zahryzne kvůli tomu, že se přehřeje GPU...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.85.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
tmi0
Věrný člen
6. 2. 2009   #6
-
0
-

To yaqwsx : jo to jsem zapomel dodat, chladice jsem taky menil nekolikrat...

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.226.226.–
ksp.mff.cuni.cz -- doporučuje 5 z 0 přetečených bufferů!
Spectator0
Věrný člen
6. 2. 2009   #7
-
0
-

To tmi : To yaqwsx : Pravda!!!! na ty jsem jestě nesahnul, možná by se hodilo je vyměnit. Dost to celý hučí a možná je to i dost horké

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.112.–
. . .
yaqwsx+9
Posthunter
6. 2. 2009   #8
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.85.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
6. 2. 2009   #9
-
0
-

sou tam soucastky ktery se zahrivaj.. tim se krati zivotnost napriklad tranzistoru a podobne... pak je tam hromada kondenzatoru... hlavne elektrolyticke vysychaji postupem casu.. .taky se muzou kvuli sporivosti vyrobce prehrivat ale to spis ve zdrojich...
a tak dale...

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.237.136.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
6. 2. 2009   #10
-
0
-

Když už je tu řeč o stárnutí PC, nemůže mít toto: www.microsoft.com na svědomí stáří PC? :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
tmi0
Věrný člen
7. 2. 2009   #11
-
0
-

To Garret Raziel : proto vyrobci hardwaru pisi ovladace primarne pro windows, aneb symbioza dvou parazitu v praxi:)

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.226.226.–
ksp.mff.cuni.cz -- doporučuje 5 z 0 přetečených bufferů!
Yety0
Stálý člen
10. 2. 2009   #12
-
0
-

1. Zazálohuj všechna data na PC.
2. Přeinstaluj OS
3. Defragmentuj disk
4. Data co potřebuješ, tak si do počítače natáhni z té zálohy.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.102.–
Kapitán A. J. Rimmer vesmírný dobrodruh
Spectator0
Věrný člen
10. 2. 2009   #13
-
0
-

To Garret Raziel : To tmi : :smile5:

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.112.–
. . .
Quiark0
Věrný člen
10. 2. 2009   #14
-
0
-

No a co tam máš vůbec za OS? O Windows jsem slyšel, že holt se časem zpomalují (a sám mám takový pocit). Není to tím?

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.86.140.–
Spectator0
Věrný člen
10. 2. 2009   #15
-
0
-

To Quiark : Mam Win XP. Ale za dobu co mam tohle PC jsem je už několikrát reinstalovaloval, formátoval disk. . . .

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.112.–
. . .
jadus.
~ Anonymní uživatel
99 příspěvků
17. 2. 2009   #16
-
0
-

tak páni. ve skole sem kvuli tomuhle topicu delal pokus s ramkou a grafikou. Ramku sem vystavoval do 8 hodin teplote 100°c coz neni tak tezky dosahnout kdyz hrajete hry. To same sem delal s grafikou. Vse bez chladicu. Pri dlouhodobem zahrivani a pomalem ochlazovanim se nic moc nedelo. ale kdyz sem uz toho mel dost tak sem ji zchladil vodou. no a ty pacicky co drzely u grafiky vram tak se jich par polamalo.

tak ze by tohle??ono prohrat komp neni tak tezky a kdyz ho nekdo pavidelne zahriva a chladi treba zapinanim a vypinanim tak se unavi materiall v chladicich a chlazeni je neefektivni

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.38.–
Spectator0
Věrný člen
17. 2. 2009   #17
-
0
-

To jadus. : Teď jde o to, jestli ten tvůj pokus není moc extrémní. Přeci jen pri tom vypnuti se teplota nesníží takovou rychlostí jako při zlití vodou. :smile5: ale jinak cool

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.112.–
. . .
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý