Vyhledávací kritéria pro MS Access 2002 – Visual Basic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Vyhledávací kritéria pro MS Access 2002 – Visual Basic – Fórum – Programujte.comVyhledávací kritéria pro MS Access 2002 – Visual Basic – Fórum – Programujte.com

 

husajn0
Duch
12. 2. 2009   #1
-
0
-

Dobrý den,

rád bych Vás zde požádal o radu začátečníkovi. Nikdy jsem neprogramoval a v práci se učím ovládat Access tzv. za chodu bez jakéhokoliv školení. Momentálně potřebuji vytvořit výběrový dotaz, který mi bude vyhledávat díly z výroby. Jak udělat dotaz a sestavu již vím, ale nikde nemůžu nalézt žádný seznam pro složitější vyhledávací kritéria. Nevíte o něčem takovém ?

Problém je v tom, že čísla dílů nejsou ve stejném formátu v tabulce. Jednou číslo dílu vypadá takto: 8K9 863 697 A a podruhé například takto: 30796596 nebo také takto: A2046801442 00009F08

Také se stane, ře číslo dílu má na konci ještě například mezeru a index A, B nebo C. Takže uživatel, co díl hledá by neprve musel vědět, jak přesně vypadá tvar názvu dílu (jaká kde je mezera), aby mohl tento najít např. přes příkaz [zadej název dílu] do pozice Kritéria ve správném sloupci dotazu.

Nevíte, jak toto ošetřit? Také bych potřebovat, aby když zadám číslo dílu např. 8K9 863 697 , aby mi dotaz ukázal 8K9 863 697 A, 8K9 863 697 B atp.

Děkuji za radu, popřípadě i za typ na nějaké stránky, či fórum,kde se řeší podobné věci. Jsem opravdu začátečník a na stránkách MS a všech knížách jsem našel pouze jednoduché kritéria výběru, se kterými tohle prostě nedám dohromady.

S pozravem Vladimír

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.86.67.–
husajn0
Duch
12. 2. 2009   #2
-
0
-

Ještě přikládám pro názornost tabulku výstupů z mého dotazu na vyhledávání dílů dle datumu. Celý program je v podstatě určený k tomu, aby porovnával dvě čísla dílů, jestli jsou správná ( pro expedici v jednom podniku) . Jednou má sice díl na začátku P a podruhé B, ale to jsou pouze indexi, kdy byl sejmut čtečkou čárových kódů. Já bych tedy potřeboval ,aby uživatel zadal např. B a číslo dílu, jenže právě jednou je tam za B mezera a podruhé ne. A také se mi ukážou pouze přesně čísla dílů, jeké zadá uživatel ( bez těch indexů A, B apod.)

Budu vděčný za jakoukoliv radu. Děkuji !

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.86.67.–
vacatko0
Duch
16. 6. 2009   #3
-
0
-

Ahoj jestli chceš můžu se na to kouknout. Pošli mi prosím mdb a určitě na něco přijdem. Potřebuji vědět co jak máš udělané. michal.vach@seznam.cz

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.195.230.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý