Programování – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Programování – Offtopic – Fórum – Programujte.comProgramování – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

Yety0
Stálý člen
12. 2. 2009   #1
-
0
-

V čem nejraději programujete?

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.102.–
Kapitán A. J. Rimmer vesmírný dobrodruh
crAzY^
~ Moderátor
+10
Grafoman
12. 2. 2009   #2
-
0
-

To Yety : jako jazyk?? IDE??
Pokud se ptáš na jazyk tak bych řekl, že každý programuje tak ve dvou až třech jazycích a ostatní zná pouze okrajově, ale neprogramuje v nich.... Takže každý má ty své jazyky :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.190.64.–
All you need is vision and time.
D-Fox0
Stálý člen
12. 2. 2009   #3
-
0
-

Ja v Jave a Php.... jinak mam zkusenosti(vetsinou velmi chabe :smile14: ) s Python, c++, c#, Delphi, Pascal, assembler, smalltalk.

Java me docela chytla a chci se ji venovat. Ale jinak se ani v jednom jazyku nepovazuju za odbornika.

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.245.79.–
D-Fox0
Stálý člen
12. 2. 2009   #4
-
0
-

Jinak jestli se jedna o IDE tak prakticky na vsechno pouzivam Eclipsy

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.245.79.–
Earl Cash0
Věrný člen
12. 2. 2009   #5
-
0
-

za muj nejoblibenejsi programovaci jazyk povazuju "Cecko"...

jako editor pouzivam Vim, ke kteremu jsem po nekolika mesicich vratil...

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.177.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
silent0
Stálý člen
12. 2. 2009   #6
-
0
-

tak já se pokouším nějak programovat v C++ ,a programuji v Code::Blocks

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.248.–
C#
Chrasty
~ Redaktor
+4
Posthunter
12. 2. 2009   #7
-
0
-

C# + Visual Studio

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.196.–
yaqwsx+9
Posthunter
12. 2. 2009   #8
-
0
-

C++ + Visual Studio

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.103.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
Ace McIntosh0
Super člen
12. 2. 2009   #9
-
0
-

To já nejradši programuju v Delphi (IDE = Turbo Delphi) pro Windows a pak v C++ pro Windows, Linux a MacOS (zlatý wxWidgets :smile1: ; jinak IDE = Code::Blocks a MS Visual C++).

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.174.–
Quiark0
Věrný člen
12. 2. 2009   #10
-
0
-

Mě vždycky nejvíc baví programovat v něčem novém :P Třeba Smalltalk, ještě jsem v něm nenapsal dost věcí, aby mě to omrzelo.

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.86.140.–
Bald3rr0
Super člen
12. 2. 2009   #11
-
0
-

C++ ve Visual Studiu.
Jinak se začínám učit PHP, které se mi zalíbilo a to píšu v PSPadu, ale uvažuji o jiném IDE.

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.80.67.–
Spectator0
Věrný člen
12. 2. 2009   #12
-
0
-

Python, dlouho nic a pak C.

Jinak oblbený editor PSPAD

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.112.–
. . .
Andriel0
Stálý člen
12. 2. 2009   #13
-
0
-

C# + Visual studio, jedna z dnes nejpoužívanějších kombinací :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.241.–
Nevíš jak na to? Pomůžu... http://www.googleforidiots.com/ Jstlž jst schpn přčst tt, mžt njt dbr zmstnn jk prgrmtr.
sputnikone+1
Věrný člen
13. 2. 2009   #14
-
0
-

Python v PSPadu a C/C++ ve C::B ,popř. VS

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.209.55.–
13. 2. 2009   #15
-
0
-

C++ Code::Blocks pod Linuxem, Turbo Delphi Explorer pro Delphi když jsem ještě měl Wokna, vim+free pascal compiler pro pascal a snažím se aspoň trochu pochopit Smalltalk/Squeak :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Jasper0
Věrný člen
13. 2. 2009   #16
-
0
-

Nejraději v ničem :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.196.213.–
D-Fox0
Stálý člen
14. 2. 2009   #17
-
0
-

To Earl Cash : Jen otazecka: pouzivas cistej vim, nebo vim s nejakou grafickou nadstavbou?

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.245.79.–
pc_manik0
Stálý člen
14. 2. 2009   #18
-
0
-

mě bavý programovat skoro ve všem ale na něčem programuji jen když je čas

jinak nejvíce mě bavý:
např.:webové programování jako PHP,MySQL,CSS,Javascript atd. pak Python,Perl,Visual Basic,
jinak jsem už pokročilejší začatečník v C++/C# a Visual Studio,ale na to moc velký borec nejsem spíše takový pokročilejší začátečník a i to Delphi na něm taky občas programuju a párkrat jsem si něco zkusil v javě jinak dělám i na něčem jiném ale na tomhle pravidelně a častěji

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.71.223.–
Earl Cash0
Věrný člen
14. 2. 2009   #19
-
0
-

To D-Fox : "cistej" vim...

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.177.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
D-Fox0
Stálý člen
14. 2. 2009   #20
-
0
-

To pc_manik : Nic proti tobe, ale nejprve bych se zacal venovat programovacimu jazyku kterej se jmenuje: Čeština

Nevim jestli si cizinec, nebo si prave prisel z patecniho flamu.. Ale jestli ti je 15 a pises timhle zpusobem, tak bych se nad sebou trochu zamyslel.

....Nemyslim to ve zlem :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.245.79.–
DraXík0
Newbie
14. 2. 2009   #21
-
0
-

Nejraději ve své hlavě :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.226.196.–
pc_manik0
Stálý člen
14. 2. 2009   #22
-
0
-

To D-Fox : co ti příde divného na tom co jsem napsal?

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.71.223.–
Andriel0
Stálý člen
14. 2. 2009   #23
-
0
-

To pc_manik : To je vtip? Viz první věta...

"mě bavý programovat skoro ve všem ale na něčem programuji jen když je čas " - Zaprvé, velké písmeno a tečka za větou, nic. Zadruhé, čárka ve větě, nic. Zatřetí, bavý, to si snad ani nezaslouží komentovat. O významové stránce ani nemluvím...

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.241.–
Nevíš jak na to? Pomůžu... http://www.googleforidiots.com/ Jstlž jst schpn přčst tt, mžt njt dbr zmstnn jk prgrmtr.
pc_manik0
Stálý člen
14. 2. 2009   #24
-
0
-

To Andriel : omfg co je na tom že jsem nenapsal na začátku velké písmneno a na konci tečku kdyt snad každej na forum nedělá velká písma a tečky je to zbytečný.
Jinak srry pokud jsi češtinář,ale ja jsem zvyklej na forum psát normálně bez velkého písma a bez tečky neřeším to

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.71.223.–
Andriel0
Stálý člen
14. 2. 2009   #25
-
0
-

To pc_manik : Nejsem češtinář, popravdě řečeno se mi čeština ani nelíbí a mám daleko radši angličtinu (leč v češtině píšu svou poezii a příběhy), ale nemám rád, když někdo takhle przní jazyk, kterým denně mluví. Ano, každý dělá chyby, občas se netrefí do písmenka, nebo má rozhozený prstoklad, ale něco vážně doslova bije do očí.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.241.–
Nevíš jak na to? Pomůžu... http://www.googleforidiots.com/ Jstlž jst schpn přčst tt, mžt njt dbr zmstnn jk prgrmtr.
Earl Cash0
Věrný člen
14. 2. 2009   #26
-
0
-

IMHO diakritika je na forech/diskuzich prezitek...text se mi cte stejne dobre s ni i bez ni, jedine co me vytaci jsou hrubky a souveti, ktera nemaji hlavu ani patu...a s lidmi, kteri pisi jako "hOwAdA" nevedu pisemnou konverzaci...

To Andriel :
ze ty jsi jeden z tech lidi, co pouzivaji v nazvech souboru diakritiku a mezery?! :))

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.177.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
Andriel0
Stálý člen
14. 2. 2009   #27
-
0
-

To Earl Cash : Ne, nepoužívám diakritiku a mezery v názvech souborů, používám velbloudí zápis. Maximálně když ukládám něco ve wordu, nechávám tam třeba "referát - principy marxismu"... V programování dávám přednost právě velbloudímu zápisu, i když proměnné se mi jmenují česky, např. intLevyOperand :-)

Jinak, diakritika není přežitek, je to zvyk. Já jsem zvyklý psát diakritiku a přece to nebudu mazat jen proto, že píšu někam jinam, ne?

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.241.–
Nevíš jak na to? Pomůžu... http://www.googleforidiots.com/ Jstlž jst schpn přčst tt, mžt njt dbr zmstnn jk prgrmtr.
yaqwsx+9
Posthunter
14. 2. 2009   #28
-
0
-

To pc_manik : Velká písmena jsou zbytečnost? Myslím, že hodně usnadňují čitelnost. To samé tečky a čárky. K té diakritice - sám s ní píšu, jsem tak zvyklý, ale text bez ní mi nevadí.
K překlepům, pokud je to čitelné, tak mi nevadí, ale některé překlepy mě doslova užírají - např. občas píšu jsme místo jsem - nemůžu se toho zbavil...

PS: Nejsme češtinář, ale text, který je správně napsaný se lépe čte a šetří to čas, kterého moc není...
Omluvám se za OT

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.89.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
14. 2. 2009   #29
-
0
-

pouzivam vesmes dva editory: pspad a vim.
pspad na PHP, C, C++
vim na PERL, slozitejsi upravy textu regularama, a podobne... v pspadu sice regulary sou ale clovek se k nim musi nejdriv proklikat :D

Perl momentalne pouzivam hlavne v praci... obcas php..


To pc_manik : bavý ... to je nenapadne jak vybuch nuklearni bomby uprostred New Yorku (pripadne snehulak na sahare)

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.250.1.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Quiark0
Věrný člen
14. 2. 2009   #30
-
0
-

@pc_maniak:
Tohle fórum je sice prolezlé hrubkami, ale "bavý", ještě ke všemu několikrát opakované, je fakt síla :) Navíc i zbytek textu je spíš takový "slovní průjem", je to psané tak, jak ti zrovna slova přišla na mysl a není tam náznak logické struktury. Podle mě je psaný projev velmi důležitý a pokud ti časem půjde o práci nebo nějaké seriózní studium, budeš muset svůj postoj k češtině přehodnotit . Ber to jako dobře míněnou radu...

@KIIV:
Doporučuju projít tutorial, abys objevil kouzlo vimu - jeho různé příkazy na rychlou a efektivní editaci textu. Pak už nic jiného používat nebudeš :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.86.140.–
Mega.Lama0
Stálý člen
14. 2. 2009   #31
-
0
-

PéééééHááááPééé - bomba jazyk...keby sa taký vytvoril aj pre desktopy tak by som sa doň zaľúbil =D...
ináš zanevrelý celkom ťažkopádny JavaScript...ktorýýýý nemám rád...už by mohla byť náhrada...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.135.240.–
http://www.youtube.com/watch?v=j_tWGyCK6Ds ...kto by veril,že je to otcov bratranec z druhého kolena?...
Earl Cash0
Věrný člen
14. 2. 2009   #32
-
0
-

To Andriel :

Jinak, diakritika není přežitek, je to zvyk. Já jsem zvyklý psát diakritiku a přece to nebudu mazat jen proto, že píšu někam jinam, ne?

no vidis, ja to mam presne naopak...diakritiku pouzivam pouze pokud pisu neco do skoly - kvuli uprave...

V programování dávám přednost právě velbloudímu zápisu, i když proměnné se mi jmenují česky, např. intLevyOperand :-)

ja jsem si navykl spojovat viceslovne identifikatory pomoci '_' (napr. FILE *cur_file) a u fci/procedur zacinam vzdy velkym pismenem (napr. void My_function(void))...identifikatory i komentare pisu pouze v anglictine nebo se o to alespon snazim... :))

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.177.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
Earl Cash0
Věrný člen
14. 2. 2009   #33
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.177.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
Chrasty
~ Redaktor
+4
Posthunter
14. 2. 2009   #34
-
0
-

To Mega.Lama : Jestli tě to zajímá, mrkni se na Phalanger.NET, PHP kompilátor pro .NET framework - můžeš tím vyvíjet i desktop aplikace v PHP a pak běží pod .NET.

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.196.–
Mega.Lama0
Stálý člen
14. 2. 2009   #35
-
0
-

To Earl Cash : ..njn...ale: nepoznám žiadne ide okrem VS...samozrejme...ešte pspad..=)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.135.240.–
http://www.youtube.com/watch?v=j_tWGyCK6Ds ...kto by veril,že je to otcov bratranec z druhého kolena?...
Mega.Lama0
Stálý člen
14. 2. 2009   #36
-
0
-

To Chrasty : :smile19: ...to vážne jo?...ho,ho,ho...PHP....HORÍÍÍÍÍÍŠŠŠŠŠŠŠŠ :smile20:

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.135.240.–
http://www.youtube.com/watch?v=j_tWGyCK6Ds ...kto by veril,že je to otcov bratranec z druhého kolena?...
D-Fox0
Stálý člen
14. 2. 2009   #37
-
0
-

To pc_manik : No

pc_manik napsal:
To D-Fox : co ti příde divného na tom co jsem napsal?



Nejde mi ani tak o hrubky, jako spis o to, ze nedokazes napsat normalni souveti. Ty vzdycky napises nejakou vec, nedokoncis myslenku a pokracujes dal. Priste si to po sobe poradne precti.

Podivej se napr. na tenhle tvuj prispevek a zamysli se nad tim, jakym zpusobem pises.
http://programujte.com/index.php?akce=diskuze&kam=vlakno&tema=11591-piskvorky-v-php#93801

Me osobne cestina obcas taky dela problemy. Ale nektere tvoje prispevky stoji za to.

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.245.79.–
Krychlik
~ Anonymní uživatel
195 příspěvků
14. 2. 2009   #38
-
0
-

Panove, co takhle se drzet tematu. Ja treba nejradeji programuju v teplakach a tricku :smile3: jinak VS

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.111.4.–
plasmo0
Věrný člen
14. 2. 2009   #39
-
0
-

C# + Visual Studio, PHP, Python

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.150.166.–
Jak vzniká vynález? To všichni vědí, že je něco nemožné, a pak se objeví nějaký blázen, který neví, že je to nemožné, a udělá vynález. [br] Albert Einstein [br][br] http://plasmo.cz [br] http://bleskovaregistrace.cz [br] http://livetrading.cz
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
14. 2. 2009   #40
-
0
-

To Quiark : znam ... pouzivam jich spoustu... hlavne ctrl-n, ctrl-p, dd, s///, ctrl-x ctrl-f ........
sice je to jen par prikazu.. furt si moc nepamatuju pohyb v textu :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.250.1.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
tmi0
Věrný člen
14. 2. 2009   #41
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 213.226.226.–
ksp.mff.cuni.cz -- doporučuje 5 z 0 přetečených bufferů!
Quiark0
Věrný člen
14. 2. 2009   #42
-
0
-

No já jsem právě měl na mysli ten pohyb v textu, věci jako Change Word, Change Till znak, o, O, ci( a tak dále. A pak samozřejmě . na opakování posledního příkazu a makra nahrávaná přes q a spuštěná přes @q atd....

Taky jsem si hrál s automatickým vkládáním pravé závorky při psaní levé jako se to dá zapnout v Eclipse, ale ještě to nemám vyladěné :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.86.140.–
Mega.Lama0
Stálý člen
15. 2. 2009   #43
-
0
-

hm...Phalanger.NET nefunguje...dôvod: internal error 2568

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.135.232.–
http://www.youtube.com/watch?v=j_tWGyCK6Ds ...kto by veril,že je to otcov bratranec z druhého kolena?...
Yety0
Stálý člen
16. 2. 2009   #44
-
0
-

Já mám nejradši C++, Lisp, Pascal, PHP a občas v Oracle DBA

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.102.–
Kapitán A. J. Rimmer vesmírný dobrodruh
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 11 hostů

Podobná vlákna

Programovani C — založil XxX

C# - programovani — založil Siembra

Programovani za FO — založil abcdefg

Programování her — založil Michalek

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý