Sdílení internetu PC -> router -> ostatní PC – Sítě – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Sdílení internetu PC -> router -> ostatní PC – Sítě – Fórum – Programujte.comSdílení internetu PC -> router -> ostatní PC – Sítě – Fórum – Programujte.com

 

yaqwsx+9
Posthunter
9. 3. 2009   #1
-
0
-

Mám doma router TP-LINK WR543G. Bohužel jsme změnil modem na modem, který se připojuje přes USB. Bohužel ten nejde zapojit přímo do routeru (nemá USB). Router změnit chci, ale až zhruba za 2 měsíce (budu kompletně měnit doma síť), takže bych potřeboval nějaké provizorní řešení.
Chtěl bych sdílet internet z hlavního PC, kde je připojen modem, do routeru a odtud do dalších PC (hub nestačí - potřebuji připojit i notebook přes wi-fi). Myslel jsem, že bude stačit připojit PC do konektoru WAN, bohužel winy mi napíší, že se nedaří připojit do sítě. A když PC připojím do běžného konektoru, tak se PC k routeru připojí, ale internet se nesdílí. V PC mám nastevení sdílení připojení přes winy a při propojení 2 PC kabelem be routeru sdílení funguje.

Nevíte, jak zapojit a nastavit router?
Děkuji za odpověď

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.79.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
dannyk0
Věrný člen
9. 3. 2009   #2
-
0
-

Problem muze bejt i v druhu kablu.Od routeru do PC by mel byt krizeny (jestli se nemylim), ovsem pri gigabit sitovce na jednom z nich to nehraje roli.
Jinak router by se mel kazdopadne nastavit ip od PC a kabel by mel jit do WAN.Pak donastavit zbytek ipcek na routeru (dns apod.).A ve winech nastavit sdileni internetu.

Tak bych to asi zkusil ja, ale nemam to jak zkusit,takze budes muset experimentovat.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.135.97.–
Jedu v c++,c#,assembler,ASP.NET,PHP,databaze,bezpecnost softwaru[br] -----------------------------------------------------------[br] Muj blog o programovani,hudbe a vsem moznem,co najdu na netu :) [br] http://dannyk.aspone.cz[br] -----------------------------------------------------------[br] Na foru mam nejake prispevky pod nickem Master,tak jen pro upresneni :)
yaqwsx+9
Posthunter
9. 3. 2009   #3
-
0
-

V kabelu problém není. Mám doma křížený i nekřížený a s oběma se to chová stejně.
EDIT: Takže PC se mi připojit do WAN stále připojit nepodařilo. Winy na to asi nestačí a asi bude potřeba na PC spustit, něco co "emuluje" ISP nebo klasický modem... Modem existuje něco takového?

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.96.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

Php router — založil xmlatickax

TV nevidi router — založil Leed

Router NAT & UDP — založil Luboš

Jak nastavit router — založil uiii

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý