Ako programovať s radosťou ? – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Ako programovať s radosťou ? – Offtopic – Fórum – Programujte.comAko programovať s radosťou ? – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

greppi0
Stálý člen
14. 4. 2009   #1
-
0
-

Určite to poznáte ... Sedíte pred PC a jediné, čo máte v hlave sú zdrojové kódy. Chvíľka nesústredenia sa či nerovozity a situácia je ešte horšia. Termín projektu, ktorý robíte už asi druhý týžden sa blíži a Vy vidíte ešte hŕbu roboty (rozumej mentálnej roboty). Ochvílu zistíte, že váš denný limit sa už skončil a viac zo seba nedáte ...

1. Kde sa idete odreagovať ? Zabudnúť na tie objekty, špecifikácie, funkcie, identifikátory, rozhrania, cykly, jednotky a nuly, ...

2. Čo robíte preto, aby sa programovanie nestalo stereotypom, ale prácou, ktorá vás vždy tak bavila (a zatial ešte stále veľmi baví) ?

Bol by som rád, ak by ste odpovedali na obidve otázky :-).
Ďakujem.

Nahlásit jako SPAM
IP: 87.244.229.–
You can make more friends in two months by becoming interested in other people than you can in two years by trying to get other people interested in you - Dale Carnegie
marioff0
Expert
14. 4. 2009   #2
-
0
-

dokelu, presne toto je moj problem... za cely den vydrzim sustredeny len chvilku (v poslednej dobe ma neustale boli gebula, zeby migrena :( ), potom uz nedokazem spravit vobec nic... ciastocne sa odreagovavam nejakymi serialmi, prip. nejak s priatelkou :P ..

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.78.44.–
Škoda, že život sa nedá "sejvovať", tak že by som po zlom životnom rozhodnutí mohol začať odznova :([br] Lenivosť je matka pokroku.[br][br] http://cut.sk/ - odstrihni si dlhý link
Smokie0
Expert
14. 4. 2009   #3
-
0
-

1) Pozriem si film, serial, alebo vytiahnem bicykel, alebo nieco podobne

2) Pustim sa do projektu, ktory som vzdy robit chcel, alebo ma niecim fascinuje, aj ked viem, ze ho mozno nedokoncim. Ale nejde ani tak o to ho dokoncit, ale robit presne to co chcem robit a naucit sa nieco pri tom.
Ja sa velmi rad pustam do projektov, ktore su komplexnejsie, alebo zlozitejsie, ci vacsie, nez cokolvek co robim za peniaze, nez rutina. Na zaciatku viem, ze to mozno nedokoncim a ze ani sam neviem ako niektore veci urobim, ale proste sa do toho pustim a prave to objavovanie novych cesticiek a rieseni je to co ma vie fascinovat a pohltit a robi z toho zabavu :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.212.36.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
14. 4. 2009   #4
-
0
-

idealni jsou na toto kratsi projekty.. cim dele trva, tim hur se pak dokoncuje..
ja posledni dobou kombinuju hodne ostry jidla, posilku a serialy..
akorat nektery serialy pusobi opacne, nez by clovek potreboval.. tj nedokazu prestat myslet na obsah serialu..
asi nejidealnejsi je ten sport, sem tam nejaky sladkosti, grilovany steaky :D

pak je jeste dulezita motivace... a vetsina firem pusobi svym chovanim spis demotivacne..

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.188.94.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
14. 4. 2009   #5
-
0
-

To marioff : dobra zidle dela divy ... pripadne muzes potrebovat i bryle

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.188.94.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
marioff0
Expert
14. 4. 2009   #6
-
0
-

To KIIV : jj to mas pravdu, mam dobru stolicku :) ... a okuliare tiez urcite nepotrebujem.. praveze vidim podla doktorov az nenormalne dobre, nato ze cumim dennodenne 12 rokov do monitora, (ot: fajcim 10 rokov , a plucne vysetrenie u mna dopadlo najlepsie z pomedzi 5 ludi (ja jediny fajciar)) ...

najskor si myslim ze ma zacina lamat migrena...

inak s tymi malimi projektami mas pravdu..

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.78.44.–
Škoda, že život sa nedá "sejvovať", tak že by som po zlom životnom rozhodnutí mohol začať odznova :([br] Lenivosť je matka pokroku.[br][br] http://cut.sk/ - odstrihni si dlhý link
Curo
~ Šéfredaktor
+8
Hero
14. 4. 2009   #7
-
0
-

1) jít ven (sociální život), tzn. pokecat, na jídlo apod. Já to kombonuju a chodíme se Zdenym na obědy nebo večeře, přitom pokecáme, dáme si zmrzku a mmjn kecáme i projektech (což vás nakopne do další práce) - jak by to šlo lépe, co udělat, na co se .. vynechat :)

2) Dělat na něčem, co vás bude bavit, stanovit si cíle (např. že když to udělám, koupím si to, nebo zajdu si tam, splním si to...), prostě cíle (vyšší), které byste normálně neudělali,ale chtěli byste je...

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.146.184.–
Guitar Hero Master, Project führer & zdejší čaroděj.
Sleduj mě na twitteru – @lukaschury.
Zdeny
~ Korektor
0
Grafoman
14. 4. 2009   #8
-
0
-

1/ Lehnu si, poslouchám hudbu a relaxuji, podívám se na televizi, seriál, film, napíšu něco na blog, zajdu s kamarády ven, do města, do parku, na nákupy, na jídlo, prakticky jak psal Curo. Do toho soukromý život a brzy sport :))

2/ I když to pokaždé nejde, základem je pro mě dělat na věcech, které mě baví. Normální práce, vlastní projekt(y), psaní... V průběhu dne to střídat, pak se taková činnost neomrzí ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.3.–
www.devtea.cz | zdenekvecera.cz | @ZdenekVecera
Redaktor Programujte.com a Živě.cz
yaqwsx+9
Posthunter
14. 4. 2009   #9
-
0
-

1) Pokud potřebuji odreagovat, tak seriál, pokecání spřáteli... Pokud se člověk potřebuje soustředit, tak nejlepší je výlet na kole, cross nebo downhill (to člověka donutí soustředit)
2) Věnuji se tomu, co mě baví. mám radši obravské a složité programy, které mi vydrží dlouho a naučím s ena nich něco nového...

Jinak do programování by se nemělo nutit - je to přece tvůrčí činnost a ta potřebuje inspiraci a náladu natakové věci.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.89.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
Pedro
~ Anonymní uživatel
128 příspěvků
14. 4. 2009   #10
-
0
-

1) Podle mě, respektive pro mě, je nejlepší chození, při tom můžu vypnout, vyčistit si hlavu a utřídit myšlenky a ani se člověk příliš neunaví jako třeba na kole a přitom stačí opravdu málo - chodit po městě pěšky místo ježdění v MHD.
2) Nechci a nikdy jsem nechtěl být programátor, takže nemá smysl odpovídat na tuto otázku.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.24.234.–
Chrasty
~ Redaktor
+4
Posthunter
14. 4. 2009   #11
-
0
-

1) Zahraju si něco na klavír (no, "zahraju"... hrával jsem před pěti lety a teď se k tomu pomalinku vracím), poslouchám hudbu, dívám se na filmy a seriály, píšu na blog, čtu si,..

2) To mě ještě nepotkalo, protože programuju pořád ještě pro zábavu:)

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.196.–
z_moravec
~ Redaktor
+3
Posthunter
14. 4. 2009   #12
-
0
-

1) Jdu si zaběhat, většinou 10-20 km klidným tempem (kolem 5 min/km). Krásně to vyčistí hlavu.

2) Mimo práce dělám i na nekomerčních projektech, u kterých často vidím větší smysl :-).

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.110.–
Spát lze čtyři hodiny denně, spát déle je nemístný přepych.
Thomas Alva Edison
Nefaritus
~ Redaktor
+2
Posthunter
14. 4. 2009   #13
-
0
-

To z_moravec : S tím běháním klobouk dolů...na trénikách jsme běhali 10km, trvalo nám to něco kolem hodiny a alespoň já jsem byl už po těch 10 mrtvej :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.191.111.–
pawlik0
Grafoman
14. 4. 2009   #14
-
0
-

Nesnáším začátky! Tj. Pouštění FTP, PhPMyAdmina, první stovka řádků u velkých projektů jde nejbolestněji. Pak to jde.

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.151.–
Sa Nata A Na. Howgh
Lordest0
Super člen
15. 4. 2009   #15
-
0
-

pawlik napsal:
Nesnáším začátky! Tj. Pouštění FTP, PhPMyAdmina, první stovka řádků u velkých projektů jde nejbolestněji. Pak to jde.



uuplne suhlasim, tie zaciatky projektov su najhorsie.. pustanie FTP, phpmyadmin a pod.(ako spominal pawlik), a celkovo, robenie zakladu na ktorom potom pokracujete, je najunavnejsie.. uplne suhlasim.. inak k teme:

1) Zahram si nejaku hru(PC) na relax, alebo si pustim hudbu, alebo von s kamosmi, posportovat(korcule), zahrat si na klaviri.. Alebo si nieco pocitat(-co je v poslednej dobe je velmi malo,a to ma mrzi..(ako citanie)).. Je toho vela.. Nikdy som nebol typ cloveka co koduje vela hodin, vacsinou si stanovim pred kodenim nejaky limit, alebo 1 vec co chcem dosiahnut, a ked ju dosiahnem, urobim si pauzu.. (este nepracujem v nejakej firme, mozem si to dovolit)

2)Pracovanie na mojich projektoch(este nekomercnich), stale programovat na iny ucel, na iny "typ" projektu (i ked sa to niekedy neda, ale aspon snazit sa o to), stale vymyslat nove a nove veci pre urcity projekt ktore by boli zrealizovatelne a ktore nikto iny nema .. a pod.

(dufam ze ste ma pochopili)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.216.242.–
greppi0
Stálý člen
15. 4. 2009   #16
-
0
-

Nakoniec sa pridám aj ja:

1) Sociálny život (pokecať si, ísť von, do kaviarne), Šport (futbal, behanie, švihadlo, posilňovňa), Seriály (House M.D., Maf Story) alebo Hudba (Skillet, Breaking Benamin, Hoobastank, Jet).

2) Snažím sa nepísať 2x ten istý kód, učiť sa niečo nové, spoznávať proaktívnych ľudí, podielať sa na väčších projektoch, ktoré majú zmysel.

:smile1:

Nahlásit jako SPAM
IP: 87.244.229.–
You can make more friends in two months by becoming interested in other people than you can in two years by trying to get other people interested in you - Dale Carnegie
pawlik0
Grafoman
16. 4. 2009   #17
-
0
-

Svým způsobem nemám rád větši projekty. Mám rád, když jsou kratší, abych před dokončením nestihl zjistit, že je to hovadina :P
Pořád lepší, zjistit že je to blbost na konci, než v napůl dokončeném projektu:D

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.151.–
Sa Nata A Na. Howgh
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 10 hostů

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý