Atmega16 - malý výstupní proud – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Atmega16 - malý výstupní proud – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.comAtmega16 - malý výstupní proud – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.com

 

lobo0
Duch
3. 5. 2009   #1
-
0
-

Zdravím,
mám problém s mikrokontrolérem Atmega16. Není mi schopný dát dostatečný výstupní proud pro sepnutí tranzistoru( potřebuji 5 až 10mA) . Jako výstup používám port A a port C. Mám spojené AVCC s VCC kvůli napájení portu A. Netuším, jestli mám problém v elektronice ( odpory, tranzistor, Atmega16 …), nebo v programu. V datasheetu atmegy je napsaný výstupní proud 40mA tak nevím. Myslím, že spálený není, signalizační diodu v pohodě rozsvítí a zkoušel jsem 2 exempláře a chovají se úplně stejně. Používám tranzistor bc237.Tady je program pro úplnost:

#include <avr/io.h>
#include <util/delay.h>

#define F_CPU 4000000
#define USART_BAUDRATE 9600
#define BAUD_PRESCALE (((F_CPU / (USART_BAUDRATE * 16UL))) - 1)

void delay(unsigned int doba)
{
volatile unsigned int z;

for (z = 0; z < doba; z++);
}

int main (void)
{
uint8_t RecByte;
uint8_t StateByte;
uint8_t ByteOn;
uint8_t ByteOff;

unsigned int i,z;

int j;

i = 1;
z = 1;

DDRA = 0xFF;
PORTA = 0xAA;

DDRC = 0xFF;
PORTC = 0x55;

DDRD = 0x00;

UCSRB |= (1 << RXEN);
UCSRC |= (1 << UCSZ0) | (1 << UCSZ1); // Use 8-bit character sizes - URSEL bit set to select the UCRSC register
UBRRL = BAUD_PRESCALE; // Load lower 8-bits of the baud rate value into the low byte of the UBRR register
UBRRH = (BAUD_PRESCALE >> 8); // Load upper 8-bits of the baud rate value into the high byte of the UBRR register

for (;;){ /.......some working....its long to copy there
…...
}

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.2.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
3. 5. 2009   #2
-
0
-

nejdulezitejsi je schema... to by chtelo dat sem...


pak pocitej s tim ze 5V je u megy, 0,7V ubytek na tranzistoru a odpor to chce 4.3/0.010 takze kdyz vemu podle rad bude to tak kolem 470ohmu

otestuj schvalne s normalni LED.. treba pres 150ohmu nejakou modrou... nebo kolem 220/330ohmu cervenou

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.237.136.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 3 hosté

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý