Značení procesorů AMD – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Značení procesorů AMD – Offtopic – Fórum – Programujte.comZnačení procesorů AMD – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

Marek Štafl0
Stálý člen
10. 9. 2006   #1
-
0
-

Nazd?rek,
m??ete mi n?kdo poradit, jak se m?m vyznat ve ozna?en? procesor? AMD?
Nap??klad te?ka m?m AMD Athlon 64 3000+ a je to 2GHz (1994 MHz) a cht?l bych Athlona minim?ln? 3GHz. Jak z ozna?en? procesoru pozn?m frekvenci? Co vůbec znamen? to ??slo 3000+?
Vid?l jsem t?eba procesor s ozna?en?m tu??m 4000+ a byl 2,4 GHz a pak 4600+ a byl taky 2,4 GHz.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Martin Morawiec0
Stálý člen
10. 9. 2006   #2
-
0
-

MareX napsal:

Nazdárek,
můžete mi někdo poradit, jak se mám vyznat ve označení procesorů AMD?
Například teďka mám AMD Athlon 64 3000+ a je to 2GHz (1994 MHz) a chtěl bych Athlona minimálně 3GHz. Jak z označení procesoru poznám frekvenci? Co vůbec znamená to číslo 3000+?
Viděl jsem třeba procesor s označením tuším 4000+ a byl 2,4 GHz a pak 4600+ a byl taky 2,4 GHz.


Slyšel jsem, že je to porovnání vůči Pentiu, tedy Athlon 64 3000+ co? je 2GHz, tak je podobně "silný" jako Pentium 3GHz, možná je to fáma, nejsem si jistý, už jsem taky dlouho nebyl ve škole...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
bbtrash0
Stálý člen
10. 9. 2006   #3
-
0
-

je to pravda :D
ale ten takt 3 GHz u AMD je fakt hodne

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Příspěvek nebyl psán Češtinou !
Marek Štafl0
Stálý člen
10. 9. 2006   #4
-
0
-

Tak?e kdy? si koup?m t?eba 4800+ (to je zat?m nejvy???, kter?ho jsem si na internetu v?imnul), tak to budu m?t to sam? jako kdybych m?l Pentium 4,8 GHz?
J? myslel, ?e rychlost procesoru ud?v? pr?v? ta frekvence a nic jin?ho.
S t?mi 3GHz to jepravda, j? jsem zat?m snad na internetu nevid?l Athlona s vy??? frekvenc? ne? 2,4 GHz.
Tak?e kdy? te? m?m ten 3000+ (2 GHz), m?m v podstat? Pentium 3 GHz.

To je teda p?knej zmatek :error:

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jiří Chytil0
Věrný člen
11. 9. 2006   #5
-
0
-

Frakvence je sice důležitá, ale taky propustnost, a celkově architektura hrají podstatnou roli to dokazují např procesory IBM Poweb G5., které mají frekvenci nízkou ale jejich výkon je obdivuhodné.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Elektronika a microprocesory a matematika www.8bitu.cz
Duch
11. 9. 2006   #6
-
0
-

4800+ je v?kon v??i AMD athlon na frekvenci 1GHz tedy 4.8 kr?t v?kon AMD athlon XP s frekvenc? 1GHZ

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 6 hostů

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý