Manifest ve VS a C++ – C / C++ – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Manifest ve VS a C++ – C / C++ – Fórum – Programujte.comManifest ve VS a C++ – C / C++ – Fórum – Programujte.com

 

yaqwsx+9
Posthunter
12. 5. 2009   #1
-
0
-

Už dlouho mi vrtá hlavou co to vlastně ten manifest je. Nikdy jsem ho nepoužil, někdy se distribuuje s aplikací, někdy ne. Google mi žádnou pořádnou odpověď nedal.
Můj dotaz: Co to manifest je, co obsahuje a k čemu je dobrý?

Děkuju za odpověď

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.79.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
Mega.Lama0
Stálý člen
Nahlásit jako SPAM
IP: 85.135.231.–
http://www.youtube.com/watch?v=j_tWGyCK6Ds ...kto by veril,že je to otcov bratranec z druhého kolena?...
Mega.Lama0
Stálý člen
13. 5. 2009   #3
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 85.135.228.–
http://www.youtube.com/watch?v=j_tWGyCK6Ds ...kto by veril,že je to otcov bratranec z druhého kolena?...
Quiark0
Věrný člen
13. 5. 2009   #4
-
0
-

No, slovo manifest samo o sobě označuje nějaká metadata, je to nějaký externí popis aplikace. Co vím je, že se v něm definují přesné verze knihoven, které aplikace používá (defaultně aspoň od C runtime library). Dál jsem tam našel i požadovaná práva (pro COM komponenty). Windows potom pomocí těchto verzí ví, jestli zapnout vizuální styly a taky kterou konkrétní dynamickou knihovnu pro danou aplikaci načíst (tipoval bych, že to řeší problém jménem "DLL Hell", kdy máte v počítači 3 programy, které všechny používají abc.dll, ale každá byla napsaná pro jinou verzi této knihovny).

Našel jsem k tomu něco na MSDN v sekci "Administration and management/Setup/Isolated applications and side-by-side component sharing/atd."

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.251.55.–
yaqwsx+9
Posthunter
14. 5. 2009   #5
-
0
-

Takže pokud chápu, tak v manifestu jsou uvedeny informace o aplikaci, používané knihovny a styly -> je nutno manifest distribuovat ke každé aplikaci/dll. Je to tak?

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.81.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
Quiark0
Věrný člen
16. 5. 2009   #6
-
0
-

Jo, ale VS vkládá manifest do resources a tudíž přímo do .dll a .exe.

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.86.140.–
yaqwsx+9
Posthunter
16. 5. 2009   #7
-
0
-

To Quiark : P5edpokládám, že se to ale dá nastavit, zda-li do externího souboru nebo do aplikace - mě totiž VS generuje neustále manifest...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.69.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 34 hostů

Podobná vlákna

MANIFEST a C++... — založil Anonymní uživatel

Manifest — založil robo

Manifest.rc — založil oxidián

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý