Krychle a kvádr – Pascal – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Krychle a kvádr – Pascal – Fórum – Programujte.comKrychle a kvádr – Pascal – Fórum – Programujte.com

 

mikeek0
Duch
27. 5. 2009   #1
-
0
-

Hojte, mam problem... mam přiklad, ve kterym mi uživatel zada jeden z udaju u krychle (strana,objem,povrch nebo tělesova uhlopřička) a ja mam dopočitat zbytek.. to je eště v pohodě, tam je jenom par možnosti.. jenomže pak mam eště kvadr u kteryho mi uživatel zada 3 z udaju (a,b,c,objem,povrch,tělesova uhlopřička) a taky dopočitat zbytek... tam už je těch možnosti mnohem vic a mě se nechce psat zvlášť podminku pro jakoukoliv kombinaci 3 udaju.. nenapadá vás jak by se to dalo usnadnit? :) předem dik

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.3.–
O život můžeme přijít různě. Smrt je jen jednou z možností.
mikeek0
Duch
28. 5. 2009   #2
-
0
-

no tak, neřikejte že vas nic nenapada :) potřebuju to tendle vikend udělat a vypisovat to pro každou možnost se mě nechcé... :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.3.–
O život můžeme přijít různě. Smrt je jen jednou z možností.
Mircosoft+1
Věrný člen
29. 5. 2009   #3
-
0
-

Od vcerejska nad tim premyslim a zatim jsem neprisel na nic. Peknej brouk do hlavy, to teda jo...

---------

Edit: na neco prece jen jo :-).
Kdyz se berou poctive vsechny kombinace s odlisenim hran a,b a c, je jich celkem 20. Ale kdyz se na oznaceni stran vykaslu (kdyz se zada jedna, bude to a, kdyz dve, tak a,b), redukuje se to na 8 moznosti:
S, V, TU
S, V, 1 strana
S, TU, 1 strana
V, TU, 1 strana
S, 2 strany
V, 2 strany
TU, 2 strany
3 strany
A to uz by napsat dalo. Problem bude spis s matematickou strankou veci, treba jak vypocitat z povrchu (S=2ac+2ab+2bc) nebo objemu (V=abc), telesove uhlopricky (TU=sqrt(sqr(1)+sqr(b)+sqr(c))) a jedne strany to ostatni. Z toho totiz vyjde soustava dvou rovnic, z nichz jedna je nelinearni a to se neda resit jinak nez numericky (puleni intervalu, Newtonova metoda apod.).

Nahlásit jako SPAM
IP: 130.119.248.–
Chceš-li lepší odpověď, polož lepší otázku.
Moje stránka.
mikeek0
Duch
29. 5. 2009   #4
-
0
-

jo, na tech 20 možnosti sem taky přišel.. pro možnosti kdy znám alespoň 2 strany je to jednoduchy napsat, ovšem problém nastava právě tehdy jak jsi napsal. Když je napřiklad zadanej objem, povrch a tělesova uhlopřička... nebo i když je zadana jedna strana a třeba objem a povrch (možna sem to jenom blbě zkoušel, ale prostě mi to nějak nevychazi abych si z toho dokazal něco vyjadřit aby se to hodilo)... jojo, ta matematicka stranka je momentalni zadrhel... jeslti někoho napada něco, nebo by snad chtěl postnout vyjadřeny vzorce, budu jen rad :)..

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.197.157.–
O život můžeme přijít různě. Smrt je jen jednou z možností.
Spectator0
Věrný člen
30. 5. 2009   #5
-
0
-

To Mircosoft : Tak ja jsem to normalne resil tou soustavou. Dal jsem si S=22, V=6 a stranu a=1. (vim, ze b=2 c=3 jinak bych si nemohl tipnout ten povrch a objem)
pak:

S=2ab+2bc+2ca
V = abc
--------------
22=2b+2bc+2c /:2 > 11=b+bc+c
6=bc >>> b = 6/c
--------------
11=6/c+6+2c
c^2-5c+6=0 (kvadr. rovnice)

D=b^2-4ac
D=1
SQRT(1) = 1

c1,2 = (-b+/-SQRT(D))/2a

c1 = 3
c2 = 2

z toho je jsne, ze kdy dosadim do rovnice 11=b+6+c jeden nebo druho koren kv.r, tak mi vyjde

a=1
b= 2 nebo 3
c= 3 nebo 2
tím jsem se dostal k výsledku, řekl bych, že stačí v programu oznámit dvě řešení a vybrat jako ukazkove jedno z nich a nebo o dvou řešeních mlčet =) a taky nejake vybrat (např. to, kde je b<c)

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.150.166.–
. . .
Honzc0
Stálý člen
3. 6. 2009   #6
-
0
-

To mikeek
Nesmíš všem věřit: Vše se dá vypočítat bez užití numerických metod.
V příloze je program a matematika použitá k výpočtu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.57.–
mikeek0
Duch
3. 6. 2009   #7
-
0
-

To Honzc : diky ;), dobrá práce :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.3.–
O život můžeme přijít různě. Smrt je jen jednou z možností.
Anonym
~ Anonymní uživatel
454 příspěvků
9. 6. 2009   #8
-
0
-

Sorry za offtopic, ale mam dotaz na uživatele Honzc ...strašně by mě zajímalo, čim se živíš nebo něco o tobě, jeslti se můžu zeptat. Protože na forech (ne jen tohle) děláš výborný programy a i hodně složitý, jsem prostě zvědavej, jak jsi přišel k takovejm znalostem. :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.48.12.–
Honzc0
Stálý člen
9. 6. 2009   #9
-
0
-

To anonym
Neživím se samozřejmě programováním, ale úplně něčím jiným.
Ke znalostem jsem přišel studiem a samostudiem, v programování jsem čistý samouk.
Posílám vylepšený program Kvádr a zjednodušenou matematiku, podle které,
si každý může sám podobný program udělat.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.57.–
0ndra
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
10. 6. 2010   #10
-
0
-

Zdravim mám sranu A u kvádru a V jak mám dopočítat stranu c? předem dík!

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.24.–
Mircosoft+1
Věrný člen
10. 6. 2010   #11
-
0
-

Z tohohle zadání můžeš vypočítat nanejvýš závislost strany c na straně b nebo něco podobného s nekonečným počtem řešení. Jestli chceš jednoznačnou hodnotu, potřebuješ ještě jeden údaj.
Všechny potřebné vztahy najdeš v Honzcově souboru Mat.zip o pár příspěvků výš.

Nahlásit jako SPAM
IP: 130.119.248.–
Chceš-li lepší odpověď, polož lepší otázku.
Moje stránka.
KidaCZE
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
3. 5. 2013   #12
-
0
-

To Honzc

Chci se zeptat zda  máš stále ten zip soubor protože by mě ten program docela zajímal a zde už očividně není :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 188.95.60.–
Honzc0
Stálý člen
6. 5. 2013   #13
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 93.181.78.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý