Hledám HTML/CSS kodéra... – HTML / XHTML – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Hledám HTML/CSS kodéra... – HTML / XHTML – Fórum – Programujte.comHledám HTML/CSS kodéra... – HTML / XHTML – Fórum – Programujte.com

 

totcmd0
Duch
11. 6. 2009   #1
-
0
-

Jsem občasný amatérský překladatel SW. Před cca dvěma lety jsme se s kolegou namočili do překladu rozhraní jednoho "nejmenovaného" programu a jeho nápovědy. U tohoto programu i nápovědy aktuálně probíhá rozsáhlá aktualizace, tak aktualizujeme i jeho "českou verzi".

S původním HTML kódem mi pomáhal Petroff http://programujte.com/?akce=karta&ctenar=Petroff, za což mu patří mé velké díky. Bohužel nemá aktuálně vůbec čas.

HTML i CSS relativně umím. Běžný HTML kód bez <div id=...> píšu z ruky. Bohužel, jak se do kódu připlete zmíněný div začíná u mě jít již do tuhého. S CSS jsem na tom velmi podobně - jednoduchou editaci zvládám, ale nic víc.

O co jde?
V původním HTML máme použit JavaScript (ten neovládám vůbec), který měl v HTML na starosti fixní hlavičku s navigací, hlavním nadpisem a tlačítky: Index, Zpět a Vpřed (tlačítka slouží k procházení nápovědy po tématech). (U HTML kompilovaného do *.CHM, který zobrazuje IE to jinak nešlo.) Když jsem původní kód upravil pro WWW verzi, použitý JavaScript začal tropit neplechu v prohlížečích typu Firefox, Opera,...

Protože dnes již všechny nejnovější prohlížeče podporují "position: fixed;" chci překopat základní layout nápovědy tak, aby tam již žádný JavaScript nebyl.
Navíc chci udělat jen jednu verzi nápovědy, která bude mít dva CSS soubory. Jedno CSSko pro kompilovanou verzi (CHM) a druhé pro WWW verzi.
Je to pro mě relativně dost důležité, protože nápověda má lehce přes 200 (html) souborů a editovat je všechny dvakrát (jednou pro web a jednou pro kompilaci do CHM) je dost náročný způsob aktualizace :-(.

Vše děláme zadarmo, tak lepší cenu než děkuji a zmínku o své účasti na "kódování" nápovědy ze mě (nás) bohužel nevyrazíte. ;-)

Pokud bude mít někdo zájem, napište sem. Zkusím vás obratem kontaktovat...

PS
Skutečně se mi jedná "jen" o základní funkční HTML/CSS šablonu + sem tam radu. Otrockou práci (editovat všechny HTML soubory) zvládnu sám.

Díky a zdravím

Martin

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.37.–
OndreJ
~ Moderátor
0
Stálý člen
12. 6. 2009   #2
-
0
-

Mohol by som pre lepšiu predstavu požiadať o odkaz na súčasnú verziu nápovedy?

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.151.246.–
totcmd0
Duch
12. 6. 2009   #3
-
0
-

Hned ti pošlu e-mail. Více info najdeš v něm...
Díky za snahu...
Martin

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.37.–
survik1
~ Moderátor
0
Posthunter
12. 6. 2009   #4
-
0
-

Jo, konečně bez fantasmagoritického hledání. Jen pro příště, podobné žádosti patří do sekce inzerce.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.156.–
Život je jen hra, která se nedá vyhrát.
totcmd0
Duch
17. 6. 2009   #5
-
0
-

Příště to dám do sekce Inzerce, omlouvám se. Snad toto téma zde nebude nikomu vadit.


Takže první pokus nedopadl jak bych si přál. Ondřej chce podporovat pouze opensource software a nemá důvod podporovat bezplatně vývoj komerčního... je to jeho právo, to je bez diskuze.

Protože mě začíná tlačit čas, napíšu to tzv. na plnou hubu. :-)

Nejedná se o žádný opensource software, jedná se o program Total Commander.

Od verze TC7 jsem autorem (spolu s Ivanem M.) překladu oficiální české nápovědy a spoluautorem oficiální lokalizace programu Total Commander.

Děláme to zadarmo... asi proto, že máme program Total Commander rádi.

Proč jsem s tím dělal tajnosti?
Protože mě překlad stojí spoustu času a chtěl jsem mít aktualizovanou českou nápovědu jako překvapení pro české uživatele při vydání finální verze programu Total Commander 7.5
Finální verze programu Total Commander 7.5 se blíží a mě se nedaří tak rychle vstoupit do tajů CSS, proto hledám kodéra pro layout nápovědy.

Pokud se bude chtít někdo podívat tak:
Aktuálně poslední finální verze nápovědy pro Total Commander 7.02 (kompletně lokalizovaná) je zde:
http://totalcommander.lnk.cz/ceska-napoveda-pro-total-commander

Pokus o převedení uvedené verze (7.02) do www podoby je zde:
http://totalcommander.lnk.cz/online-napoveda/total-commander/index.html
//díky použitému javascriptu (který vůbec neumím) se stránky chovají podivně při "skrolování" v rozličných prohlížečích

Díky tomu následuje můj pokus bez javascriptu...

Sesmolil jsem pokus o www verzi, která je zde:
http://totalcommander.lnk.cz/test/index.html
//Tuto verzi jsem dělal relativně dost dlouho (protože fakt moc CSS neumím) a chtěl bych ji dotáhnout do finále. Protože si překlad žádá můj čas a já přišel na to, že se problematiku CSS asi nestihnu naučit, nemohu věnovat všechen svůj čas HTML a CSS... prostě musím (a chci) makat na aktualizaci...

O co tedy jde?
Pokud někdo z vás umí (X)HTML a CSS a má Total Commander rád (bude pracovat za děkuji) a chtěl by mi/nám (českým uživatelům TC) pomoci, dejte mi prosím vědět.

Děkuji
Martin R. (totcmd)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.71.181.–
Kobi
~ Moderátor
+1
Věrný člen
17. 6. 2009   #6
-
0
-

On ty nápovědy ještě někdo čte? :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.178.69.–
totcmd0
Duch
17. 6. 2009   #7
-
0
-

Kobi napsal:
On ty nápovědy ještě někdo čte? :)



Česká nápověda pro Total Commander má cca 2200 stažení, tak předpokládám že ano... ;-)
Za sebe mohu říct, že do doby, než jsem začal překládat sw (obecně) jsem nápovědy nikdy nečetl. Teď je docela čtu a rád.

Příklad: WinRAR má českou nápovědu a všichni si myslí že ho umí. ;-) Po té co jsem ji celou přečetl, jsem teprve objevil neuvěřitelný potenciál tohoto programu... po přečtení jsem začal využívat jeho "skutečné" možnosti. Prostě jsem do té doby vůbec netušil, že "to" a "to" umí. V případě programu Total Commander je to dost podobné. :o)

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.86.128.–
Minnoc0
Návštěvník
28. 6. 2009   #8
-
0
-

Ještě pořád někoho sháníš?

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.48.21.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

Hledám - Kodéra/Programátora — založil Michal Zika

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý