Shnáním dobrovolníky, kteří se chtějí naučit OOP – Java – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Shnáním dobrovolníky, kteří se chtějí naučit OOP – Java – Fórum – Programujte.comShnáním dobrovolníky, kteří se chtějí naučit OOP – Java – Fórum – Programujte.com

 

rudyment0
Návštěvník
19. 6. 2009   #1
-
0
-

Mám problém: dokončuji učebnici základů objektově orientovaného programování v Javě, která by měla vyjít na podzim. Sháním někoho, kdo ještě neumí moc programovat a chce se opravdu programování naučit. Někoho, kdo by byl ochoten věnovat část prázdnin studiu, průběžně číst vznikající text a upozorňovat mne na pasáže, které by nemusely být laickému čtenáři zcela pochopitelné. Nemohu mu za to slíbit víc, než jeden výtisk knihy až vyjde a zmínku s poděkováním v předmluvě. Na drunou stranu má dotyčný šanci se dozvědělt leccos z toho, co se ve škole běžně neučí.

Kniha je česko-anglická. Každý odstavec je v ní nejprve česky a pak anglicky, protože je určena k následné publickaci na stránkách firmy Sun, kde je prozatím prvních 9 kapitol. Česká mutace vyjde knižně, a proto chvátám, abych stihl začátek škoního roku.

Kniha by měla být čitelná pro zájemce tak od 12 let, ale určitě bude zajímavá i pro ty starší.

Dopředu ale upozorňuji, že učebnice přednáší trochu jiné programování, než to, které se učí na školách. Tam většinou učí klasické strukturované programování, i když většinou na objektově orientovaných jazycích. Bohužel, většina učitelů považuje práci s třídami za objektově orientované programování. Studenti se pak po příchodu do praxe musí leccos odnauči a leccos nového zase naučit.

Pokud by se tu našel nějaký dobrovolník, nebo pokud seženete zájemce mezi svými příbuznými a známými, budu vděčen.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.31.25.–
Zerog0
Newbie
19. 6. 2009   #2
-
0
-

Sice už trochu programovat umím, ale i tak bych se toho rád zůčastnil.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.103.5.–
D-Fox0
Stálý člen
19. 6. 2009   #3
-
0
-

Nevím jestli přesně splňuji požadavky pro neznalého programátora... Mám prečtenou učebnici Javy od Herouta, část Tutoriálu od Sunu a nějaké kapitoly z knihy "Java kuchařka programátora" + školní předměty z CVUT FEL (něco o programování, modelování a sw inženýrství). Nicméně bych řekl, že znám Javu spíš ze syntaktického hlediska. Ale vaše nabídka mě hodně zaujala. Četl jsem některé vaše příspěvky z konferencí a plánuju si pořídit vaše dvě publikace (Myslíme objektově.. a Navrhové vzory). Takže já bych vaší nabídku s radostí přijal.

//EDIT: kontakt viz profil... kdyztak muzu poslat i tel(v pripade zajmu)...

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.113.44.–
Zerog0
Newbie
19. 6. 2009   #4
-
0
-

Ja jsem na tom podobne jako D-Fox. Velmi rad bych se zucastnil.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.103.5.–
19. 6. 2009   #5
-
0
-

momentalne sa ucim Javu tak men by taka kniha pomohla ak daco tak pisni na mail pepco2@azet.sk

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.47.16.–
mimi
~ Anonymní uživatel
45 příspěvků
19. 6. 2009   #6
-
0
-

Aj ja by som sa rád zúčastnil. Ak chceš môžeš mi to poslať na klb@centrum.sk

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.145.198.–
marioff0
Expert
19. 6. 2009   #7
-
0
-

ja by som mal tiez zaujem... akurat by sa mi to hodilo kedze som si planoval, konecne sa naucit oop.. ak tak posli mail, rad si to precitam :), marioff (at) centrum (dot) sk

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.78.44.–
Škoda, že život sa nedá "sejvovať", tak že by som po zlom životnom rozhodnutí mohol začať odznova :([br] Lenivosť je matka pokroku.[br][br] http://cut.sk/ - odstrihni si dlhý link
Kolemjdoucí
~ Anonymní uživatel
71 příspěvků
20. 6. 2009   #8
-
0
-

Ahoj, pokud nevadí, že nemám zkušenosti (žádné) s Javou, ale jen s C# a PHP (obojí v objektech), tak bych se rád také zúčastnil. Mail: t.Kej91@gmail.com

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.183.–
Milhaus0
Duch
20. 6. 2009   #9
-
0
-

Taky bych se rád zůčastnil milhausk@seznam.cz

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.119.–
Payne2
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
20. 6. 2009   #10
-
0
-

Zdravim,

nepokladam sa za zacinajuceho programatora, ale rad by som sa tiez zucastnil...


Chcel by som sa ale spytat ci to bude nieco na styl Myslime objektove... alebo preco potom vlastne tvorit este jednu publikaciu?

Nahlásit jako SPAM
IP: 188.112.88.–
Quiark0
Věrný člen
20. 6. 2009   #11
-
0
-

Nezapomeň sem pak hodit odkaz na tu verzi co bude u Sunu (pokud teda bude zadarmo ke čtení). Jsem zvědav, jak se ti to podaří napsat "opravdu objektově" (protože ani sám nemám úplně jasno, co je správně objektově a co ne :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.86.140.–
rudyment0
Návštěvník
26. 6. 2009   #12
-
0
-

Ano, je to niečo na styl "Myslíme objektově...". A "prečo ešte jednu publikáciu"? Pretože jsem za těch 5 let od vydania "Myslíme objektově" zasa trochu pokročil v metodologii a hlavně pretože si text tohto inovovaného kurzu objednal Sun na svôj web, presnejšie na web NetBeans. A keď už text vznikal, prejavil ComputerPress zaujem o jeho vydanie.

Na rozdíl od "Myslíme objektově", které je psáno spíš pro vysokoškoláky a bystřejší středoškoláky, bude tato kniha psána pro řadové američany (takže velmi "blbuvzdorně") a české vydání pro děti od 12 let a jejich rodiče. Bude psána jako rozhovor mezi mnou a moji dcerou, takže by výklad mohl lépe "téci do hlavy".

Stránka, na níž je umístěno prvních 9 lekcí, je http://edu.netbeans.org/contrib/OOInJava/contents.html, ale další přísun testu jsem zastavil, protože jsem to zase trochu vylepšil. Teď se budu nejprve soustředit na text pro tištěnou publikaci a až kniha vyjde, doplním text na webu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.31.25.–
rudyment0
Návštěvník
26. 6. 2009   #13
-
0
-

Konec dalších přihlášek, tým je už uzavřen.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.31.25.–
Preliator
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
30. 7. 2009   #14
-
0
-

Ahoj mam zajem se nauit OOP mam jen nejake zaklady pascalu a Pythonu ... muze to byt i v anglicitne mluvim plynule anglicky (CPE overal A, IELTS 7.5 ...3roky v UK)

Nahlásit jako SPAM
IP: 194.74.238.–
Payne
~ Anonymní uživatel
37 příspěvků
1. 8. 2009   #15
-
0
-

Zoznam ludi bol uz davno vybrany a uzatvoreny...

Nahlásit jako SPAM
IP: 188.112.107.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 8 hostů

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý