Chybné zobrazení češtiny při přenosu na PC s jinými Windowsy – OS - Windows – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Chybné zobrazení češtiny při přenosu na PC s jinými Windowsy – OS - Windows – Fórum – Programujte.comChybné zobrazení češtiny při přenosu na PC s jinými Windowsy – OS - Windows – Fórum – Programujte.com

 

Petroff0
Věrný člen
1. 7. 2009   #1
-
0
-

Bráchovi jsem poslal <český_text.txt> ke korektuře (žije v Německu).
Prý byla zkomolená diakritika. Celé to přepsal a já obdržel pro změnu taky chybně zobrazené znaky
(stejné: ať se použije prostý text nebo .doc ; rovněž nezáleží v čem soubor otevřu)
Mám jednu aplikaci v německé lokalizaci, ta při psaní (nebo přenosu přes clipboard) nápisů do LABELů zobrazí diakritiku 100% stejně chybným způsobem (viz snapshot)
Jedná se o tyto znaky: ĚČŘŮĎŤŇ ěčřůďťň
Mám něco v XPčkách špatně nastavené ?
Nebo to je normální (české kontra německé WIN)... jak to potom udělat při vzáj.výměně českých textů ?

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.97.–
tom*p0
Stálý člen
10. 7. 2009   #2
-
0
-

Pravděpodobně je rozdílné defaultní kódování v obou systémech. Tím by se vysvětlil problém s plain-text souborem. Ale pokud se jedná o formát .doc Microsoft Wordu, tam by tyto problémy nastat neměly.

Zaručeně funkční cesta pro plain-text je ukládat s Unicode kódováním (např. UTF-8) - v Notepadu Save As (dole vybrat kódování). Při uložení souboru v Unicode kódování v Notepadu se do souboru připojí "neviditelná" signatura BOM, která signalizuje použití Unicode kódování (některé editory mají možnost ukládat jak s BOM, tak bez BOM - užitečné pro zdrojové kódy programů).

Pokud chceš takto uložený soubor otevřít, Notepad automaticky pozná kódování souboru (pokud je uložen s BOM) a správně ho otevře. Pokud by daný soubor neměl BOM signaturu, lze použít Open (a dole vybrat kódování).

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.120.–
Don't waste your time, or time will waste you.
Petroff0
Věrný člen
14. 7. 2009   #3
-
0
-

Dík. Ověřil jsem jsem si: .TXT formát s UTF-8 kodováním => OK
Co se týče .DOC , mohl jsem já či brácha udělat nějakou botu (to, že já používám OpenOffice a on MS Word, na věc nemá - doufám - vliv )

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.97.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý