Programování - dotazy úplného začatečníka – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Programování - dotazy úplného začatečníka – Offtopic – Fórum – Programujte.comProgramování - dotazy úplného začatečníka – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

Ondřej0
Newbie
22. 9. 2006   #1
-
0
-

R?d bych za?al s programov?n?m, ovšem i p?es to jak jsem se sna?il n?co si naj?t, mi nen? jasn? co by bylo za nejvhodn?j?? jazyk pro m?, kter? nem? s programov?n?m naprosto ??dn? zku?enosti a tak nem? na co navazovat. (um?m HTML a to nen? programov?n?, jak jsem sly?el tud?? to nepo??t?m.) R?d bych si vlastn? vyzkou?el co programov?n? vlastn? obn???, zda m? to vůbec bude bavit, .... tud?? ve zkratce - Jak? jazyk pro ?plnou lamu?? :och: D?ky.
BTW: R?d bych, kdybyste mi Va?e p??padn? odpov?di mohli n?jak jednodu?e zd?vodnit, proto?e, pokud se tu objev? v?k?iky typu "****** RULEZZ a JDI DO TOHO ******, moc mi to nepom??e. :ehm:

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
xp0
Věrný člen
22. 9. 2006   #2
-
0
-

asi nejlepší pro začátečníka je jazyk Visual basic nebo delphi, já sám jsem začínal na Visual basicu a nemůžu si ztěžovat, bezproblému se dá pochopit

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Není čas ztrácet čas
Vítězslav Titl0
Stálý člen
22. 9. 2006   #3
-
0
-

basic teda nevim, mně to nepřijde jako dobrý jazyk pro začátečníka. dříve se používal (vyučoval jako první) pascal, já doporučuji python, viz. http://geon.wz.cz/PrvniJazykPython/

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Co říct? Nic, mluví příspěvky.
Farundel0
Super člen
22. 9. 2006   #4
-
0
-

Rozhodne doporucuju Python. Je to jak jazyk velmi vhodny pro vyuku programovani (viz esej, na kterou odkazuje mustafa vyse) ale to neznamena, ze by byl vhodny __pouze__ na vyuku programovani. Python je totiz jazyk velkych moznosti a velke budoucnosti (jak uz jsem tady n-krat rikal ;o)), takze i po nauceni se zakladum programovani budes mit porad co se ucit a co delat.

Je jednoduchy, prehledny, nemusis v nem resit nizkourovnove veci (jako treba v C) a hlavne je na rozdil od Visual Basicu, Delphi a podobnych zalezitosti (ktere bych moc nedoporucoval) multiplatformni. Co to znamena? Znamena to to, ze je uplne jedno, na jake platforme budes programovat, protoze je velka pravdepodobnost, ze tam Python spustis (coz se napriklad o dvou vyse uvedenych jazycich rict neda). Programovat v Pythonu muzes na Linuxu a dalsich unixech, na Windows, na Mac OS X, OS/2, na Amize, na urcitych radach telefonu Nokia, ...

Zkratka moznosti vyuziti Pythonu je spousta a duvodu, proc ho umet jeste vic. Ten hlavni je ten, ze je s nim velka zabava :o)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
To follow the path:
look to the master,
follow the master,
walk with the master,
see through the master,
become the master.
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
22. 9. 2006   #5
-
0
-

Python je jednoznačně nejlepší! :toto:

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
Jan Malý
~ Redaktor
0
Grafoman
22. 9. 2006   #6
-
0
-

myslim že pascal (delphi) nebo Visual basic by možná bylo nej. zkus a uvidíš.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Malý | web: www.malyphoto.cz, @malyphoto
Zdeněk Lehocký
~ Šéfkorektor
+2
Grafoman
22. 9. 2006   #7
-
0
-

No, takže se všichni shodneme na tom, že tedy C++ je nejlepší. Ano, děkuji vám za vaše hlasy. :))

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
* Šéfkorektor *
Ondřej0
Newbie
23. 9. 2006   #8
-
0
-

Hmmm, no zatím mi byly ze všeho nejvíce doporučovány Pascal - Delphi, C#, Java a Python.

O C# a Jave jsem slyšel, že pokud nemám vůbec "šajnu" o základních věcech, tak ne - tudíž to mi odpadá. Myslíte si tedy, že neudělám chybu, když začnu jedním z těch dvou zbývajících? Popřípadě jaká pro a proti k nim?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Vítězslav Titl0
Stálý člen
23. 9. 2006   #9
-
0
-

začít s c++ je kravina, je hodně těžké pro začátečníky. pascal je už starý, nemoderní. já znovu doporučuju python (zkus si přečíst ten článek na který jsem odkazoval, jsou tam i ukázky kódu pythonu, javy, c++ rozdíly atp.);)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Co říct? Nic, mluví příspěvky.
Ondřej0
Newbie
23. 9. 2006   #10
-
0
-

Článek jsem četl. ovšem nějaká srovnání mi naprosto nic neřeknou.
Dost je mi doporučován tady od vás Python, ale jsem zmatený tím, že o Pythonu se mluví velmi málo a zdá se mi, že se mu moc lidí nevěnuje. - U Delphi, které mi bylo doporučováno také, je to naopak.

Pokusil jsem se nějak si odpovědět co ano či ne
Java, C++ - složité na začátek
Delphi, C# - co si mylíte o nich?

:ehh:

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
geon0
Grafoman
24. 9. 2006   #11
-
0
-

Já bych šel do C#, to bude určitě jednodušší než C++ a vše, co znám :) Je to těžké, když už ses předem rozhodl a chceš jen, abychom ti tvoji teorii podpořili.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
geon. volume doprava.
Martin Šmarda0
Návštěvník
24. 9. 2006   #12
-
0
-

Nejlep?? je C++ (na za??tek sta?? jenom C). V?t?ina ostatn?ch programovac?ch jazyk? z n?j v?cem?n? vych?z?. A? bude? d?lat v Jave, JavaSkriptu nebo PHP, tak maj? velice podobnou sintaxi. Nemus?? se u?it ob?kty, na za??tek ti sta?? procedury.
Doporu?uji kn??ku "U??me se programovat v jazyce C", vydal cpress. Je velice z?bavn? a polopatick?, pak m??e? nav?zat t?eba "Mistrovstv?m v C++". Je lep?? se u?ite programovat podle n?jak? kn??ky, proto?e (Curo promine) v?t?ina seri?l? na netu co jsem o C vid?l za moc nest?la.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Život je pes, a pes je nejlepš přítel člověka!
Ondřej0
Newbie
24. 9. 2006   #13
-
0
-

Nene, já se nerozhodl, ale vzhledem k tomu, že mi tu byl doporučován hlavně Python, tak jsem chtěl slyšet, zda by někdo neměl třeba jiný názor.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
survik1
~ Moderátor
0
Posthunter
24. 9. 2006   #14
-
0
-

J? se mus?m p?idat k Pythonu. Up??m?, skou?el jsem programovat v

a) Delphi (nechytlo m?, neoslovilo a je?t? m? vadila nep?ehlednost (m?j dojem)
b) C++ - Dobr? jazyk, ale poku? si za??te?n?k, nem??u ti ho doporu?it. J? jsem v n?m za??nal a skon?il jsem vcelku brzo, proto?e je to naza??tek moc
c) Pascal - Ten je ale z mody, snad se u? ani neaktulizuje.
d) Python - I kdy? pomalu odch?z?, tak se vyzna?uje jednoduchost? a vcelku dost mo?nostmi + p?ehlednost?. Pro za??te?n?ka nejlep??

Jazyky C a C# jsem nezkou?el, ale bude to n?co jako C++, jen m?rn? leh??, dle m?ho. Javu jsem nezkou?el, ale za programovac? jazyk....no nepova?uju to. VB nezn?m, nepou??v?m, ale ze ?ady program?tor? je kritizov?n ze v?ech jazyk? nejv?ce (o tom sv?d?? i vyslou?il? p?ezd?vka - Visual Buz?k :)) )

Tak to schrnem. D? se ti doporu?it asi tak ten Python, mo?n?(!) VB, ale s t?m nem?m zku?enosti. Delphi by mo?n? taky nebyl ?patn?. A poku? chce? b?t "in" tak programuj v C++ ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Život je jen hra, která se nedá vyhrát.
Martin Šmarda0
Návštěvník
24. 9. 2006   #15
-
0
-

Co si vlastně od programování slibuješ? Pokud chceš psát jednoduché hry, tak se koukni na http://www.gemtree.cz Není to přímo programovací jazyk, ale spíš prostředí. Dělá se v něm dost podobně jako v průzkomníkovi se prochází složky. Je od plošinovek až po 3D grafiku. Já osobně jsem na tom před 5 lety začínal.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Život je pes, a pes je nejlepš přítel člověka!
Farundel0
Super člen
24. 9. 2006   #16
-
0
-

Python - I když pomalu odchází, ...


What the fuck? Jak jsi na to proboha prisel? geone, ctes to? :o)))

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
To follow the path:
look to the master,
follow the master,
walk with the master,
see through the master,
become the master.
Ondřej0
Newbie
25. 9. 2006   #17
-
0
-

No díky všem za dosavadní postřehy a názory, po projití různých článků, vyslechnutí různých názorů a přečtení fór včetně tohoto, jsem skončil tedy u dvou jazyků: Delphi a Pythonu. Všeobecně jsem velice závislý na tom, co kdo napíše a zdůvodní, protože tomu jak jsem už napsal, nerozumím.
Cka a Javu jsem zavrhl pro složitost v začátcích. O pascalu jsem častokrát četl, že už je mrtvý a na VB jsem dost často čítával kritiku. Tudíž v mém malém výběrovém řízení zůstali tyhle 2.
Jestli se někomu zdá, že píšu nesmysly, tak sry, ale jsem lama, jak někteří rádi říkávájí. :frosty_x:

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
geon0
Grafoman
25. 9. 2006   #18
-
0
-

survik1 napsal:
...

d) Python - I když pomalu odchází...



Jak to myslíš? :dabel: :chiche: :DD

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
geon. volume doprava.
dalaman0
Věrný člen
25. 9. 2006   #19
-
0
-

Ak sa chces teda naucit programovat (a tym padom vediet logaritmicky mysliet) zacni s pythonom :ok:

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Lepšie je mať psa na saláme ako salámu pod psom !!!
Jakub0
Super člen
25. 9. 2006   #20
-
0
-

Kdysi jsem někde četl, že v programování je nejdůležitější chápat algoritmy a ne se v začátcích trápit se syntaxí jazyka, kterou má IMHO Python nejelegantnější a nejjednodušší co jsem kdy okusil. Každopádně bych se nebál projít zdejší tutoriál. Tipoval bych, že neuplyne ani měsíc a už budete umět psát tak, jako kdyby jste se například s C++ trápil 3 měsíce.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Věřím, že můžete v životě získat všechno, co budete chtít, když budete pomáhat druhým lidem, aby dostali to, co si přejí oni. - Zig Ziglar TOPlist
Ondřej0
Newbie
25. 9. 2006   #21
-
0
-

OK, přesvědčili jste mě, jdu do Pythonu, :pc: kurz Pythonu, co je tady na webu, určitě použiji, ale prvně bych si rád přečetl nějaký úvod v knize, ale to už se zařídí v místní knihovně nebo knihkupectví. Díky všem :ok:

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
25. 9. 2006   #22
-
0
-

nejlepší kniha je podle mně: Začínáme programovat v jazyce Python

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
Ondřej0
Newbie
25. 9. 2006   #23
-
0
-

No tuhle jsem si myslel, že začnu a pak jsem ještě viděl jednu od Grady, ale ta se mi zdála spiš, že je určena pro někoho pokročilejšího.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jakub0
Super člen
25. 9. 2006   #24
-
0
-

Feodaron napsal:

No tuhle jsem si myslel, ?e za?nu a pak jsem je?t? vid?l jednu od Grady, ale ta se mi zd?la spi?, ?e je ur?en? pro n?koho pokro?ilej??ho.


Tu knihu od Grady m?m doma. Je ps?na takov?m stylem, ?e za??te?n?ka od programov?n? sp?? odrad? ne? nadchne. Zlat? Geonovy tutory, teprve a? po t?ch mi v?klad knihy za?al n?co ??kat...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Věřím, že můžete v životě získat všechno, co budete chtít, když budete pomáhat druhým lidem, aby dostali to, co si přejí oni. - Zig Ziglar TOPlist
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
25. 9. 2006   #25
-
0
-

to je fakt. já začínal geonovým tutoriálem:
http://www.geon.wz.cz/livewires/

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
ProgDan0
Stálý člen
25. 9. 2006   #26
-
0
-

Podle mě je pro úplnej začátek nejlepší začít s něčím opravdu primitivním...já jsem třeba začínal v QBasicu...je to dobré na pochopení základních principů programování....pak lze přejít na vyšší jazyk jako třeba Delphi nebo C++...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Collecting data is the first step to the wisdom, but sharing data is the first step to the community.
Václav Žitek0
Návštěvník
4. 10. 2006   #27
-
0
-

Jesli je php programovaci jazyk, tak to je jediny co jsem pobral? :))?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Alan0
Věrný člen
4. 10. 2006   #28
-
0
-

Myslím, že ani žádnou knihu nepotřebuješ, stačí ti Geonův kurz, kterej je asi nejlepší, co jsem na netu v češtině četl..

survik: A jak si přišel na to, že Java není programovací jazyk?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
PSP user|Web developer|C4D user||Maya Lamer|Photoshop User|Guitar player
xdrm0
Newbie
4. 10. 2006   #29
-
0
-

jeste uvazujes o programovani webu, tak zacni zrovna PHP. http://www.linuxsoft.cz/php/
Je pomerne jednoduche a mas hned zajimave vysledky v podobe dynamyckych WWW stranek.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Michal Zima0
Super člen
4. 10. 2006   #30
-
0
-

Python že pomalu odchází? :och: Já bych spíš řekl, že začíná být čím dál tím víc v módě. Na GNU/Linuxu třeba začíná notně ubírat podíl Perlu a tlačí se na jeho místo (poměrně úspěšně). Navíc je jednoduchý a zde máš navíc možnost si nechat poradit v poradně jednak od ostatních, a jednak od geona, což je zdejší mistr na python (takže doporučuji). C/C++ je opravdu celkem složité (sám jsem s ním začínal a dosud ho pořádně neumím. Na druhou stranu se mi daleko lépe potom učilo PHP, když už jsem to céčko znal.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Mandriva Linux 2007.1, KDE 3.5, Opera 9.22, vim 7.0...
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 3 hosté

Podobná vlákna

Dotaz zacatecnika — založil Petr

Problém začátečníka — založil Zoufalec

Hodinovka začátečníka — založil Pedro8

OOP-Dotaz začátečníka — založil Filip

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý