AVRStudio 4 + JTAG ICE nejede debuging – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

AVRStudio 4 + JTAG ICE nejede debuging – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.comAVRStudio 4 + JTAG ICE nejede debuging – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.com

 

Mario10
Newbie
26. 7. 2009   #1
-
0
-

Ahoj, mám postavený JTAG ICE na mega16+FTDI232 pro připojení do USB - virtuální COM. Jedu na notebooku s Win XP Home SP2.

AVRStudio ho najde, přes JTAG můžu programovat ale při debugingu se nespojí s programátorem s chybou "Could not connect to JTAG ICE on USB or port COM1 to COM4". Ani když vyberu přímo port kde JTAG ICE je připojen. Ledky na FTDI blikají takže se spojit pokouší. Zkoušel jsem AVRStudio 4.13,4.13 SP2 i 4.16 starší i nejnovější build. V AVRStudio 3.56 se to přopojilo, ale hned to spadlo na Access violation, asi moc stará verze.

Testoval jsem i Eclipse+AVR plugin a funguje to, jen neumím v Eclipse dělat a v nastavení debugingu je bordel takže docílit opakované funkčnosti je hrůza.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.103.21.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
26. 7. 2009   #2
-
0
-

me to delalo to same.. mozna nejaka "featura" toho posledniho (updatu?) AVRstudia - sem vyrobil vlastni klon JTAG ICE

ale aspon avr dragon fici jak ma

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.237.136.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Mario10
Newbie
27. 7. 2009   #3
-
0
-

To KIIV : Jenže jsem právě soušel i starší verze AVR Studia 4 a jejich Upgrade.ebn ale také bez výsledku.
Vidím to na rozchození Eclipse a jako poslední pokus bude koupení Dragonu. Ale dávat 1900,- za pár švábů se mi nechce.

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.217.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
27. 7. 2009   #4
-
0
-

taky jak se zda nesmi byt clovek uz na tom jtag ice pripojenej.. aby se mohl pripojit.. ale nejak mi to pak hlasilo ze mam starsi verzi firmware ... pritom tam byla z avrstudia

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.188.94.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Mario10
Newbie
28. 7. 2009   #5
-
0
-

samozřejmě jsem zkoušel startovat debuging oběma způsoby, s předešlým připojením k JTAG i bez něho. To o té starší verzi mě to hlásí u AVRISP programátoru. Ono vůbec se připojit k JTAGICE nebo AVRISP přes AVRStudio vyjde až na několikátý pokus, přitom ostatní tools jako uisp, avrdude, avarice jedou bez problému.
Včera se mi podařilo rozběhat Eclipse+AVRplugin+avarice+gdbserver jen to při krokování nějak blbne s hláškama o neznámých příkazech a timeoutech.

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.217.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
28. 7. 2009   #6
-
0
-

To Mario1 : ja si koupil ten dragon .. jinak sem to delal "naslepo" - pokazdy sem naprogramoval pomoci presta a pozoroval chovani :o)
ale ten debug neni spatnej kdyz se neco chova divne

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.188.94.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Mario10
Newbie
28. 7. 2009   #7
-
0
-

To KIIV : No právě že teď dělám rozsáhlejší projekt zabezpečovací ústředny (16 okruhů, LCD 2x16, iButton identifikace, GSM brána, RTC přes i2c, zálohování, ovládání sirén, klávesnice 16x1,...) a dělá mi to bordel při externím intu. Na projekt už prosté pozorování chování přestává stačit. Třeba v obsluze INT1 mi PINB čte 0xFF, takže mi to proleze do podmínky, kde PINB čtu znova a to mi už načte správnou hodnotu. S uP dělám už nějakých 11let z toho 7let s AVR, takže na semantický chyby přijdu rychle, ale teďka to je nějaký začarovaný :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.217.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
28. 7. 2009   #8
-
0
-

To Mario1 : tak ja taky delam s jednocipama hodne dlouho, ale vetsinou jen prkotiny .. a pokud ses z prahy tak by nebyl zase problem pucit ten dragon..

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.188.94.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Mario10
Newbie
28. 7. 2009   #9
-
0
-

To KIIV : z Prahy nejsem, ale i tak díky. Není pro mě problém si ten Dragon koupit, a že bych ho rozhodně uživil, ale nechci za něj vyhazovat peníze pokud tu je i jiná cesta. Rád zkoumám alternativy, open source, vlatní výtvory apod., a to je i důvod stavby ty ústředny. Komerční produkty jsou předražený a prodejci chtějí tržit na lidech maximum. Například Dragon stojí jen 49$ ale u nás se prodává skoro za 2000 a o výrobní ceně raději nemluvím.

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.217.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
28. 7. 2009   #10
-
0
-

To Mario1 : no sehnat se da i kolem 1600 ale radsi sem si ho koupil v gme za 1900 nez na to cekat a jeste platit postovny :)
jinak predrazeny sou i digitalni skolni hodiny :)) (bez DCF77 to vyslo na par stovek)

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.188.94.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Mario10
Newbie
1. 8. 2009   #11
-
0
-

Tak se mi konečně podařilo rozběhat debugování. Eclipse+AVR plugin, avarice, gdbserver a avr-gdb a podle systému WinAVR nebo avr-gcc. Jede to na Windows i Linuxu a to s postaveným JTAGICE (vychází z návrhu co zveřejnil Kosťa na MCU.cz)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.103.21.–
Vaclavpe
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
28. 8. 2009   #12
-
0
-

A nezkouseli jste nekdo pouzit Code::Blocks misto Eclipse ? Eclipse se mi ekluje (nebo ecluje ?) protoze je v Jave. Videl jsem to monstrum startovat jen jednou, pak jsem jej smazal.

CB by melo taky umet vsechno vcetne debuggingu a propojenim s GDB (at uz AVR nebo ARMu)...

Nahlásit jako SPAM
IP: 194.138.12.–
Mario10
Newbie
17. 9. 2009   #13
-
0
-

To Vaclavpe :
Code::Blocks neznám, slyším o něm poprvé. Až dodělám stávající projekt, tak se na to mrknu. Třeba to bude lehčí než Eclipse, který je takový bubrlíček 150MB z ramky ... prostě java. Ale co dnes nežere paměť, že? Jinak ale chodí dobře i na notebooku Intel Pentium M@ 1.6GHz Centrino , 1.2GB RAM DDR333

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.64.–
Martin
~ Anonymní uživatel
1600 příspěvků
6. 2. 2010   #14
-
0
-

Řešení chyby "Could not connect to JTAG ICE" je nainstalovat

Update for Microsoft XML Core Services 4.0 Service Pack 3 (KB973685)

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.45.111.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

Problem zrejme s Ice-3.1.1 — založil merda

USB-ISP-JTAG — založil rosty3

JTAG a AVR studio — založil Anonymní uživatel

Eclipse Android debuging — založil Honza

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý