Program orchany autorských práv – Právo a podnikání – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Program orchany autorských práv – Právo a podnikání – Fórum – Programujte.comProgram orchany autorských práv – Právo a podnikání – Fórum – Programujte.com

 

Tomas
~ Anonymní uživatel
560 příspěvků
17. 8. 2009   #1
-
0
-

hoj,
mám nápad na projekt, ale nejsem si jist o jeho úspešnosti proto sem píši, abych se dotázal na váš nároz. Nyní k projektu...

Jako každý programátor, grafik, scénárista a ostatní, kteří se podílejí na realizaci jakéhokoli software se po jeho dokončení setkají s nelegálním šiření (pokud nemá svobodnou licenci), z jedné strany je určitě potěší, že je o jejich výtvor zájem, ale také jim utíkají nemalé finanční prostředky, ktére si jistě zaslouží.
Proto mne napadlo zřídit jakýsi portál, kde bude přesně napsáno jak to vlastně s šířením sw je, ale hlavní podstata by spočívala na systému, kam by se mohli registrovat komeční projekty, my by jsme pro začátek několich z nich vybrali a naším úkolem by bylo postarat se o zamezení šírení těchto sw, v podobě nahlašování odkazů na nichž odkazující pro nelegální šíření obsahu. Pro začátek by stačil tým 3-5 lidí, registrace by prozatím byla zdarma. Podle mých statistik v ČŘ uchází zisky ze sw až o 40% nelegálním šířením. Nepočítaje organizace a firmy u kterých se vetšinou jedá o legální sw. Děkuji za váš čas, který jste mi darovali a budu rád za každou vaši reakci. S pozdravem
PS: toto samé jsem psal na ceske-hry.cz, ale chtěl bych vědet co si o tomto myslí zdejší navštěvníci a i širší komunita

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.117.216.–
survik1
~ Moderátor
0
Posthunter
17. 8. 2009   #2
-
0
-

Tak to vezmeme postupně
ad a) Naše současná jurisdikce je proti tomuto slabá. Můžeš jít pouze po materiálu, který se beztak většinou nachází v torentech či na mimostátních serverech.
ad b) Tým je nesmysl. Muselo by se vše automatizovat pomocí robotů.
ad c) U samotných odkazů nic nezmůžeš, ty jsou legální.

Nápad dobrý, ale chce to dotáhnout a především, nic nevzmůžeš bez změny zákona (který se však již připravuje)

Nahlásit jako SPAM
IP: 92.62.224.–
Život je jen hra, která se nedá vyhrát.
Tomas
~ Anonymní uživatel
560 příspěvků
17. 8. 2009   #3
-
0
-

Czshare, ulozto, hellshare atd... jsou české a aplikovat se toto na ně dá

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.117.216.–
survik1
~ Moderátor
0
Posthunter
18. 8. 2009   #4
-
0
-

To Tomas : Jo, jenže tohle se snaží řešit i oni sami. A jak jsem řekl, muselo by se to dělat BOTy, takže automatická registrace na warezfora (detekce asi podle copyrightu), tam obejít CAPTCHU a následně projíždět celé fórum a detekovat existující linky. Ty pak manuálně přebrat, roztřídit a podezřelé linky hlásit. To je vcelku náročný. Nevím, kdo by si takhle troufnul na univerzálního BOTa. I když, ne že by mě to nelákalo xD

Nicméně, ty jim to smažeš a oni to repuloadnou. Pak dostane tvůj BOT IP BAN. Ovšem, pokud by se dalo nějak postupovat právě proti těm, co to tam uploadli..to je totiž porušení zákona...

Jak jsem řekl, nápad je to dobrý, ale musí se vyřešit poměrně dost much ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 92.62.224.–
Život je jen hra, která se nedá vyhrát.
remmidemmi0
Věrný člen
27. 12. 2009   #5
-
0
-

nejlepší napsat software tak, aby se ochránil sám (když teda nechceš, aby se kradl a volně rozšiřoval). Má to ovšem ten nedostatek, že o software, který se dá pouze používat a ne krást a kradený prodávat, už není takový zájem ... To je moje zkušenost. Očekávat podporu ze strany zákona, je v česku nesmysl, v česku je anarchie a korupce a zákony se nedodržují. Ostatně, česko přistoupilo k mezinárodní úmluvě o ochraně autorských práv jako poslední země na světě. To samo vypovídá o ledasčems....

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.244.81.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý