Rady do začátku - pište PLEASE – C / C++ – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Rady do začátku - pište PLEASE  – C / C++ – Fórum – Programujte.comRady do začátku - pište PLEASE – C / C++ – Fórum – Programujte.com

 

gatuso0
Stálý člen
20. 8. 2009   #1
-
0
-

Ahoj,

začínám s C++ dost vecí nechápu (je to muj první jazyk) takže bych vás chtel poprosit (především odborníky) jestly bste my neporadily s jakym jazykem zacit abych pak co nejlépe pochopil C++, vim že my tady budete psát ze sem bl**j ale moc mě C++ láká a už jsem taky pochopil ze se to bez predchozich sźnalosti z nejakeho jazyka (lehciho) neda hnedle naucit. Pokud se jedná o delphi tak my sem ani nemusite psat protože to má snad nejhorší IDE co jsem zazil a potom stoho nic nechapu . Kamarád my doporučil small basic ale to je spis klikani a vybyrani barev atak ... takze pokud budete moct poradit budu rad :)


takze vas prosim jestly byste me sem nehodily nejaky ty nazvy jazyku ( + nejaky prirucky pokud mozno) k tere jsou vhodne na dalsi uceni C++ ...

PŘEDEM VŠEM FAKT DÍKY

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.88.–
HTML & CSS3 kodér na volné noze.
www.vlastimilfiser.cz
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
20. 8. 2009   #2
-
0
-

Ja osobne sem zacinal na turbo pascalu jeste na stredni skole.. clovek se nauci zakladni typy promennych, praci se vstupem a vystupem, soubory, struktury, ukazatele... zaroven hlida indexy poli - coz v C a C++ muze delat zacatecnikum extremni problemy.. (+ dovoluje indexovat v urcitem rozsahu - v C je to vzdy od 0 do N-1)

C nebo C++ neni sice pro zacatecniky, ale zase pokud uz se ho naucis poradne, tak to za to stoji..
v zadnem pripade nezacinat jazykama, kde je vse uz v balickach.. viz java a podobne.. dela to dost spatne navyky typu "pouziju neco, ale vlastne nemam ani naznak tuseni jak to funguje uvnitr"

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.188.94.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
survik1
~ Moderátor
0
Posthunter
20. 8. 2009   #3
-
0
-

Mně pomohlo v takové obecné rovině pochopení, co jak funguje, PHP. Nedoporučoval bych však se začínáním na jiném jazyku. Prostě se uč, uč, uč (...). Nic lepšího ti ani ten nejmoudřejší člověk na světe nemůže doporučit. ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 92.62.224.–
Život je jen hra, která se nedá vyhrát.
DooFy930
Stálý člen
20. 8. 2009   #4
-
0
-

Zkus třeba python, je celkem jednoduchý na pochopení a pro začátek v něm uděláš hodně věcí a možná se ti bude někdy hodit.

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.80.64.–
gatuso0
Stálý člen
20. 8. 2009   #5
-
0
-

chlapy díky moc :) ted se koukam po nejakym info na ten PYTHON ... kdybyste my nasli nejakej clanek jaky IDE a tak se k tomu hodi byl bych vdecnej :) dík

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.80.–
HTML & CSS3 kodér na volné noze.
www.vlastimilfiser.cz
Chrasty
~ Redaktor
+4
Posthunter
20. 8. 2009   #6
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.196.–
DooFy930
Stálý člen
20. 8. 2009   #7
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 212.80.64.–
gatuso0
Stálý člen
20. 8. 2009   #8
-
0
-

díky chlapy !

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.80.–
HTML & CSS3 kodér na volné noze.
www.vlastimilfiser.cz
z_moravec
~ Redaktor
+3
Posthunter
20. 8. 2009   #9
-
0
-

Já si musím ještě jednou rýpnout. Pokud chceš fakt programovat, tak se musíš naučit hledat informace. Na Python stačí do googlu napsat learn python a vyhodí ti to dvě prdele odkazů, většinu orientovaných na začátečníky. Fóra jsou dobrá věc, ale na složitější problémy.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.110.–
Spát lze čtyři hodiny denně, spát déle je nemístný přepych.
Thomas Alva Edison
SeraphCZ0
Stálý člen
21. 8. 2009   #10
-
0
-

Já si myslím že v první řadě by se měl člověk naučit jako programátor myslet. Moje doporučení pořád zní Small Basic. Nevím co myslíš tím "ale to je spis klikani a vybyrani barev atak" ale na základy ti to bohatě stačí. Proti Pythonu nic nemám sám v něm programuji, ale myslím si že Small Basic je pro naprostého začátečníka(kterým ,co si budeme povídat, jsi) vhodný a určen.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.71.98.–
gatuso0
Stálý člen
21. 8. 2009   #11
-
0
-

Jo já vím ...

PS: pokecame na ICQ ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.13.–
HTML & CSS3 kodér na volné noze.
www.vlastimilfiser.cz
Sergei0
Newbie
21. 8. 2009   #12
-
0
-

Myslím si, že nejlepší způsob, jak se naučit základy jakéhokoliv jazyku (jakož to samouk) je si koupit nějakou tu knížku z nakladatelství Ben, přečíst si jí, zkoušet příklady, pak si případně koupit nějakou další knížku, kdyby ta první nebyla dost dobře vysvětlena a pak už zbývá jen si dělat svoje příklady, na kterých se postupně zdoknalíš.
Parádní kniha o základech C++ je :
Jeff Kent - C++ bez předchozích znalostí.
Někdo Ti poradí ať si najdeš nějaké Pdfko, ale když už investuješ prachy do knihy, tak je to předurčení k tomu, že jí aji dočteš...

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.129.41.–
gatuso0
Stálý člen
21. 8. 2009   #13
-
0
-

Tak přesne tudle knihu mam :) koupil jsem ji na computer pres :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.13.–
HTML & CSS3 kodér na volné noze.
www.vlastimilfiser.cz
sputnikone+1
Věrný člen
21. 8. 2009   #14
-
0
-

Podle mě je nejlepší Mistrovství v C++ od Stephena Praty... někomu se zdá být rozvláčná, ale mě vcelku vyhovuje

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.47.9.–
DooFy930
Stálý člen
21. 8. 2009   #15
-
0
-

Taky můžeš zkusit Rozumíme C++ od Andrew Koeing (Nakladatelství CPress). Podle mně je taky celkem dobrá.

Mimochodem a k tomu Mistrovstí, tam se mi zdá je pro začátečníka zbytečně moc věcí složitě vysvětleno. Ale sám jí mám v PDF a používám ji když něco pozapomenu a tak ji mám v PDA při sobě pořád :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.80.64.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 13 hostů

Podobná vlákna

Programatori v C# piste — založil Charlie

Od Zacatku — založil Dave-CZ

Krach hned na začátku — založil aristokrat

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý