Moze mi niekto aspon naznacit co to je ?
Precompiled headers
(mam MVS.NET 2003) a ked to vypnem tak to ide :D
Fórum › C / C++
Precompiled headers
To Jura_ : Len to upresním:
Hlavičkové súbory v C / C + + sú vkladané v zdrojovom tvare. To znamená, že pri kompilácii zdrojového súboru je nutné skompilovať aj súbory hlavičkové. Ich veľkosť tvorí podstatnú časť z doby kompilácie zdrojového súboru. Napr. keď vložíš do zdrojového súboru
# include <windows.h>
znamená to vloženie niekoľkých MB zdrojových textov. Hoci veľkosť samotného súboru Windows.h je menej ako 10 KB tento súbor inkluduje ďalšie a ďalšie, ktoré opäť vkladajú ďalšie a ďalšie ...
Väčšina väčších projektov sa skladá z viacerých modulov a každý z nich obsahuje jednu alebo viac direktív # include. Pri kompilácii celého projektu potom dochádza k niekoľkonásobnej kompilácii všetkých hlavičkových súborov, čo samozrejme predlžuje dobu kompilácie.
Jedným z možných riešení pre skrátenie doby kompilácie je použitie tzv. predkompilovaných hlavičiek (Precompiled headers). Finta spočíva v tom, že pri kompilácii jedného zo zdrojových súborov sa skompilované hlavičkové súbory uložia do samostatného súboru, ktorý je potom načítaný pri kompilácii ostatných zdrojových súborov.
Zjistit počet nových příspěvků
Přidej příspěvek
Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku
×Vložení zdrojáku
×Vložení obrázku
×Vložení videa































Uživatelé prohlížející si toto vlákno
Podobná vlákna
Headers already sent by — založil JannyM
Include WDK headers — založil Sarge
Headers already sent aneb Webzdarma vs. localhost — založil Zelenáč
Chyba Access-Control-Allow-Headers. — založil marioDD
Moderátoři diskuze
TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Expert

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Stálý člen
Duch

