Apple iPhone - koupili by jste si ho?? – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Apple iPhone - koupili by jste si ho?? – Offtopic – Fórum – Programujte.comApple iPhone - koupili by jste si ho?? – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

wokena0
Stálý člen
11. 9. 2009   #1
-
0
-

Čus,
máte "iPhona", nebo si ho chcete koupit? Vyplatí se ho koupit místo jinného lépe vybaveného mobilu, nebo je Apple Apple?
právě uvažuju, jestli ho mám koupit. Podělte se o zkušenosti s ním. Kdyby jste mi poradili, jak nejlevnějic, byl bych taky rád :D. Díky za odpovědi...

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.100.165.–
md5-generator.wokena.com | blog.wokena.com | wokena.com
marioff0
Expert
11. 9. 2009   #2
-
0
-

iphone ma premakane ovladanie, inak by som ho zaradil tak do nizsej strednej triedy. Donedavna nepodporoval dorucenky u sms, mms vobec nie atd... Dokonca nema ani modem, co je tak trochu aj hamba.. Nema ani zdaleka take moznosti nastaveni a funkcnosti ako WM. Ani pocet programov. Je to proste len predrazena imidzovka.... Inak povedane drahy hnoj...

Ja skor odporucam HTC alebo Samsung Omnia....

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.78.44.–
Škoda, že život sa nedá "sejvovať", tak že by som po zlom životnom rozhodnutí mohol začať odznova :([br] Lenivosť je matka pokroku.[br][br] http://cut.sk/ - odstrihni si dlhý link
yaqwsx+9
Posthunter
11. 9. 2009   #3
-
0
-

To marioff : Než Omnii, se kterou jsem sice hodně spokojený, ale většina lidí ne, tak to spíš Omnii 2 nebo Omnii pro - opravdu povedená PDA.
Ale iPhone bych nezatracoval. Je opradu user-friendly a komfortní. Pokud nepotřebuješ nutně neustle něco upravovat, tak je to skvělá volba.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.93.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
Lordest0
Super člen
11. 9. 2009   #4
-
0
-

iPhone urcite nekupuj, ked chces nieco podobne alebo takmer take iste tiez original od Apple tak si urcite kup iPod Touch je to raz take lacnejsie a ma to takmer vsetky funkcie ako iPhone samozrejme okrem volania a pod., bez fotaku co zarucuje ovela vacsiu tenkost nez ma iPhone zhruba o 50 % myslim, a par inych veci inak je to uplne to iste ako iPhone, prehrava hudbu, filmy, fotky, ma tie aplikacie tam, tiez touch displej, design je uplne taky isty takmer vsak si ho cekni ked tak na strankach Apple.. Osobne ho mam a musim povedat ze je to jedna z naj mp4 ( ak sa to da tak nazvat ) ...

Ak si chces kupit novy mobil / PDA, poriadny, tak urcite si pozri HTC, ale to su este drahsie mobily napr. Rhondium2 ( WM CZ/ENG ) alebo HTC Hero ( Google Android ENG ) je fakt pecka, ten android je uplne vymakany.. jedina nevyhoda je ze u SK/CZ sa neda kupit na pausal od operatora.. jedine cez nejaky eshop.. alebo nejake Nokie, Samsungy ..

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.216.242.–
11. 9. 2009   #5
-
0
-

iPhone bych si rozhodně nekoupil (nebo ano, dal bych do něj do 4000), pokud bych už doopravdy chtěl drahý smartphone, v dnešní době bych investoval do Androida. Je opensource, má budoucnost, není tak předraženej a neustále se vyvíjí. Spolužák ho má a je s ním spokojenej maximálně a z toh co jsem ho zkoušel, je to opravdu perfektní systém. I když není rootnotej.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Jasper0
Věrný člen
11. 9. 2009   #6
-
0
-

IPhone bych si klidně koupil, ale za 20k určitě ne. Kdyby stál kolem 6k, tak bych do něj nejspíše šel, více bych nedal asi za žádný telefon.

Ovládání je fakt vychytané a použitelné, vypadá to pěkně, je na to spousta programů atd...

Nyní mám asi 5 let starý Siemens CX65, delší dobu už hledám náhradu, ale zatím nic, co by mi vyhovovalo :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.196.213.–
Chrasty
~ Redaktor
+4
Posthunter
11. 9. 2009   #7
-
0
-

Kdyby IPhone stál kolem tří tisíc, možná bych do něj šel, jako do perfektně ovladatelného telefonu, co ale nic moc navíc neumí.

Od dražších přístrojů očekávám takové ty kancelářské funkce, proto volím Windows Mobile (třeba Touch Pro nebo Touch Pro 2 s HW klávesnicí), nebo do budoucna dost možná i Android.

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.196.–
marioff0
Expert
12. 9. 2009   #8
-
0
-

Po instalacii SPB Mobil Sell 2 (existuje aj verzia 3) na Samsung Omnia + nejaka tema a ovladanie je skvele aj na WM.
Cize vlastne by som aj ovladanie wm mohol porovnavat iFénom... Dokonca po vymene digitizera (touch plochy) za par kaciek, citlivost stupa az na hranicu k iFénu... takze neni o com....

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.78.44.–
Škoda, že život sa nedá "sejvovať", tak že by som po zlom životnom rozhodnutí mohol začať odznova :([br] Lenivosť je matka pokroku.[br][br] http://cut.sk/ - odstrihni si dlhý link
Nefaritus
~ Redaktor
+2
Posthunter
13. 9. 2009   #9
-
0
-

Tak toto mě dneska dostalo na Aukru :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.142.–
marioff0
Expert
14. 9. 2009   #10
-
0
-

To Nefaritus : hehe... ale zase na druhu stranu je mozno len rozbity digitizer... novy zohnas za par stoviek.. a vymena je jednoducha (ako pre koho)..

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.78.44.–
Škoda, že život sa nedá "sejvovať", tak že by som po zlom životnom rozhodnutí mohol začať odznova :([br] Lenivosť je matka pokroku.[br][br] http://cut.sk/ - odstrihni si dlhý link
Nefaritus
~ Redaktor
+2
Posthunter
14. 9. 2009   #11
-
0
-

To marioff : Jasně to je možné, ale beru to od pohledu laika, když vidíš nadpis mírně poškozený a pod tím ten obrázek :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.142.–
marioff0
Expert
14. 9. 2009   #12
-
0
-

To Nefaritus : jj... jasne... to aj mna pobavilo... len som chcel byt zase mudry :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.78.44.–
Škoda, že život sa nedá "sejvovať", tak že by som po zlom životnom rozhodnutí mohol začať odznova :([br] Lenivosť je matka pokroku.[br][br] http://cut.sk/ - odstrihni si dlhý link
Wlcheck
~ Anonymní uživatel
4 příspěvky
15. 9. 2009   #13
-
0
-

Takže jsem majitelem iPhona. Je pravda, že 20K bych za něj nedal, ale jinak si ho nemohu vynachválit.
Ovládání oproti WM je na úplně jiné úrovni, absolutní pohoda (i má 60 letá paní-máma mi za 3 minuty prolezla SMSky, potom jednu poslala a hraje aktivně hry :)). Programů je také docela dost (ano, bez JailBreak je to trošku problém), ale zatím jsem nenašel prográmek, který by mi chyběl.
Baterie je také dobrá (celý den ONLINE na WiFi v práci, nějaké volání, mimo práci tu a tam mobilní data), výdrž cca 1,5 dne. Bez WiFi a dalších fičur cca 3 dny.
Modem má, umí jak přes BlueTooth tak i přes USB. GPS citlivá, rychle nalézá signál.
Odolnost proti poškození - nádhera. Spadl mi ze 3 metrů (s 2 mezizastávkami), jediné co to odneslo je kousek praskliny u systémového konektoru v plastu. Display i sklo neskutečně odolné. Manželce odskákal a sklouzl se v Praze v metru a bez problémů.
Co by se ale měli ostatní naučit je zálohování a obnova. Nahraju nový firmware a po obnově mám všechno úplně přesně tak, jak jsem měl (seznam a sms samozřejmostí, ale rozložení ikon, osobní nastavení apod.) A ještě se mi nestalo, že bych jej musel restartovat.
Na druhou stranu je to relativně dražší hračka. Bez JailBreak potíž při posílání souboru přes BlueTooth, nutnost mít iTunes apod.
Nějaké další otázky ? :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.77.119.–
marioff0
Expert
15. 9. 2009   #14
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 195.78.44.–
Škoda, že život sa nedá "sejvovať", tak že by som po zlom životnom rozhodnutí mohol začať odznova :([br] Lenivosť je matka pokroku.[br][br] http://cut.sk/ - odstrihni si dlhý link
Wlcheck
~ Anonymní uživatel
4 příspěvky
15. 9. 2009   #15
-
0
-

marioff: já bych zase ovládání porovnával. Měl jsem pár PDA s WM, bez stylusu potíž. HTC Touch Diamond s jejich ala iPhone systémem, ztrácel jsem se v tom. Navíc multi-touch je vysoce návykové :)

jak jsem řekl, neplatil jsem za iPhona 20K, dostal se ke mě za mnohem příjemnější cenu, jinak bych si ho asi také nekoupil. Ve flame typu kdo ví co chce koupí WM, bych nepokračoval. Už bych se asi na WM zařízení nevrátil (tedy zatím, nemám k tomu důvod). Frajeřit nemám zapotřebí (vzhledem k mému věku i zaměstnání). Prostě jsem s ním spokojen. V práci máme hoooodně strojů s VNC, všude WiFinu, na služební cesty Navigona v iPhonu, prostě, jej využívám v maximální možné míře.

a nyní pár poznámek ke článku:
bez potíží píši jednou rukou; display se mi škrábnul v rohu až po pádu a jízdě po betonu; s kabelem souhlasím, je to pitomost; MMS iPhone umí; se Safari jako prohlížečem jsem spokojen, nemám na stránkách potíže (kromě Flashe); blesk (obecně foťák v mobilu) nepotřebuji, ale jako argument OK; hlasové poznámky má; Javu neoficiálně (zatím jsem jí nepotřeboval); ... ...

ale v tomto bychom mohli neustále pokračovat což nemá smysl. iPhone bez JB je jenom napůl, s čímž souhlasím, existuje dost neoficiálních programů, které jeho funkcionalitu zlepšují. A že Apple je "svůj", to si myslím nebude spochybňovat nikdo.

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.77.119.–
15. 9. 2009   #16
-
0
-

To wokena : Až to bude mít plnohodnotnej systém, dalo by se o tom uvažovat (to ještě neznamená, že bych ho opravdu koupil), do té doby ne. Druhá věc je, že takovou hračku vůbec nepotřebuju.

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.21.124.–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
marioff0
Expert
15. 9. 2009   #17
-
0
-

To Wlcheck : ja mam WM6.1 na Samsung Omnia-i... stylus je od zaciatku v skatuli... nikdy som ho nepotreboval... jedine + na ifóne vidim multitouch... to je fakt (aj ked stara) vychytavka..

Ve flame typu kdo ví co chce koupí WM, bych nepokračoval

kazde je uplne nieco ine, ifón ani nepáchne do kategorie smartfón, je to prachpusty ipod s funkciou podpriemerneho telefonu... WM poskytuje mnoho moznosti konfiguracie, nastaveni atd... podstatne viac ako ifón.....samozrejme to ale vyuzije len ten kto vie co chce... takto som to myslel...

ja som mal ifón kratky cas... mne proste nepadol.... videl, aj sa mi vidi, ako klasicky hlupy (uzavrety) telefon...

zabudol som na MULTITASKING :smile6:

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.78.44.–
Škoda, že život sa nedá "sejvovať", tak že by som po zlom životnom rozhodnutí mohol začať odznova :([br] Lenivosť je matka pokroku.[br][br] http://cut.sk/ - odstrihni si dlhý link
Wlcheck
~ Anonymní uživatel
4 příspěvky
15. 9. 2009   #18
-
0
-

To marioff : netvrdil jsem, že je iPhone v kategorii smartphone, i když tam asi má namířeno. Btw. existuje krásná věc jmenem Apple Device configuration manager (nebo tak nějak:)) přes který se to dá docela dobře nastavit právě do firemního prostředí. Ale musí se nechat jedna věc, WM zařízení se nastavují snadněji, u iPhona jedině přes programy třetích stran (a to k tomu ještě po "odemčení").
Nevím, asi mi opravdu padl do ruky :)
btw. multitasking lze, staří mít program Backgrounder :))

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.77.119.–
Wlcheck
~ Anonymní uživatel
4 příspěvky
15. 9. 2009   #19
-
0
-

Jak tak na to koukám, tak tu iPhona pěkně obhajuji, což nebylo cílem :) ale prostě jenom zkušenosti z cca 10 měsíců používání.

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.77.119.–
15. 9. 2009   #20
-
0
-

On tam multitasking sice je, ale zapovězený pro aplikace třetích stran. Vím, proč je to tak řešené, ale nepovažuji to za dostatečný důvod k tomu, aby někdo rozhodoval za mě. Obcházet to využitím nějaké aplikace po "odemčení" telefonu považuji ... jak to říct mírně ... za nevhodné.

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.21.124.–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
17. 9. 2009   #21
-
0
-

Hm, úžafón umí být jako modem až od té nové verze, což je docela problém (svůj ntb připojuju k internetu přes svoji hloupoučkou nokii pravidelně). Spíš by mě zajimalo, je tam OS X a OS X je Unix a kde je Unix tam je posix a kde je posix tam může být Linux. Zkoušel to někdo? Ne že bych to pak za těch 20 000 kupoval, ale vidím v tom docela potenciál, mít tam plnohodnotny OS.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 3 hosté

Podobná vlákna

Práce: Android/iPhone programátor — založil TomasNovotny

Nefunkcni CSS menu v iPhone — založil Cholerik

Jste panic? :D — založil Rambler

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý