Aký máte názor na nové Ubuntu 9.10? – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Aký máte názor na nové Ubuntu 9.10? – Offtopic – Fórum – Programujte.comAký máte názor na nové Ubuntu 9.10? – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

Lordest0
Super člen
30. 10. 2009   #1
-
0
-

Hneď včera ako vyšlo som naňho aktualizoval z Ubuntu 9.04 plný očakávaní..

moje očakávania sa músim uznať splnili.. myslím že za túto malú zmenu by som tvorcov musel pochváliť..
+ v systéme je stabilne zabudovaný Firefox 3.5.3 (ide na ňom aj najnovšia Opera, ktorú nainštalujete jednoducho cez .deb)
// v 9.04 bol FF 3.0.14 čo nebolo práve to najlepšie
+ je tam stabilne nový nvidia 185 driver
// v 9.04 bol 180
+ musím povedať, že rýchlosť sa zlepšila určite o 30%, čo fakt oceňujem
+ nové pekné wallpapery a ikonky ku účtom od tvorcov (v peknej kvalite)
+ trocha redesign
+ loginbox je fakt premakaný, na tom odviedli dobrú prácu (vrátane zmeny designu (ktorý je fakt dobrý) boli pridané aj pár vcelku užitočný funkcií ako napr. pred prihlásením si môže užívateľ prednastaviť pre konkrétne prihlásenie Jazyk, Klávesnicu a reláciu (okrem Gnome si tam môžu doplniť ľudia aj iné, cez nastavenia)
+ pridaný bug reporter do systému (keď spadne program, môžete odoslať podrobnosti)
+ opravených mnoho bezpečnostných chýb a pod.
+ trocha upravené session-menu (kde je vypnúť pc a podobne), musím uznať k lepšiemu
+ nahradený taký "hardwarový" zvuk z bedne, ak bolo napr. nevyplnené pole a dali ste backspace, tak sa ozval (teraz tam je nejaký iný celkom vpoho "softový")
+ aktualizácia trvala 20 min., dopodrobna ma informovala čo robí a podobne, pri mazaní a inštalovaní ma pýtala súhlas, povedala mi veľkosť aktualizácie, koľko balíkov bude odstránených koľko pridaných a podobne čo veľmi chválim (osobne som ešte nikdy neaktualizoval na novú verziu, iba normálne updaty, keďze mám ubuntu 3 mesiace)

edit: + wine z 9.04 funguje kompabilitne aj na 9.10

- jediná vec ktorú fakt pokazili je pridanie/odstranovanie balíkov, odstránili rating a tak.. to je jediné čo mi prekáža..

z tejto doslova väčšiny pozitív ktoré som "objavil" musím konštatovať, že sa celkom teším na 10.04 ktoré bude LST, som zvedavý čo tam nového vymyslia..

chcel by som sa spýtať ostatných, aký máte naňho názor.. popr. aké pozitíva a negatíva ste naňom objavili.
zatiaľ ho mám iba deň, čiže som nevedel všetko posúdiť...
(dopredu prosím "anti-linuxakov" nech sa nevyjadrujú k tomuto topicu, zbytočne vznikne flame, proste to ignorujte)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.216.242.–
mylan40
Super člen
30. 10. 2009   #2
-
0
-

Ja som mal doteraz Windows 7 + Ubuntu 9.04, včera som ho nahradil novým Ubuntu 9.10 a mám, čo sa týka rýchlosti, presne opačnú skúsenosť - všetko je strašne pomalé, pomalý boot, pomalé reakcie, keď hýbem oknom, tak to seká, video prehrávané full screen seká, otovrenie adresára 3s, ... asi ako Vista s 512 MB RAM :-D Čím by to mohlo byť? Ubuntu 9.04 išlo krásne, mal som aj akcelerovaný desktop, 3D kocku a všetky tie srandy (len tam som mal problém s trhaním obrazu, ako keby nebol zapnutý VSync).

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.237.232.–
Lordest0
Super člen
30. 10. 2009   #3
-
0
-

To mylan4 :

aktualizoval si alebo reinstaloval?

ak aktualizoval, aktualizacia niektore nastavenia resetovala, napr. take efekty v nastaveniach plochy. Tiez mi to islo tak podobne, stacilo ak som si vybral medzi tymi troma, ziadne efekty, normal, a extremne .. potom som dal reboot a ide vsetko v pohode..

alebo ti driver grafiky zle pracuje(ak tam vobec nejaky mas).. lebo ak seka moze to znamenat ze CPU vykresluje grafiku.. skus sa pozriet na zatazenie CPU.. ak bude vysoke tak to bude tym..

pr. skus pozriet do nastaveni driveru.. defaultne ti to nastavi na Quality, skus dat High Performance (ak mas nvidia) to ti nastavi zameranie na vykon. alebo si to skus nejak ponastavovat..

ak to nepomoze, mozes este skusit Ubuntu 9.10 x64..

ak nic z toho nepomoze, neviem fakt, skus sa spytat na podporach.. lebo ja som take problemy nemal..

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.216.242.–
mylan40
Super člen
30. 10. 2009   #4
-
0
-

To Lordest :
Robil som čistý install. Ak som chcel zapnúť efekty na čo i len "normal", tak mi to preplo hneď na "žiadne", čiže asi máš pravdu, že bude niečo s driverom grafiky => všetko robí CPU => seká.
x64 nemôžem dať, nemám práve najnovší PC: AMD Athlon XP 2500+ 1.84 GHz, 1.25 GB RAM, 80GB HDD, ATI Radeon X1650.
Pamätám, že v nejakej 8-verzii Ubuntu mi to dalo proprietárny ovládač na GK, v 9.04 ten "linuxový" a až na to trhanie to išlo a teraz v 9.10 akcelerácia vôbec nejde... Kašlú na ATI alebo čo ? :(

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.237.232.–
Tocimanko0
Grafoman
30. 10. 2009   #5
-
0
-

:smile6: Chlapci, to mi je novinka. Akurát včera som upgradoval na Ubuntu 9.04 z 8.10 :D To medzitým stihli vydať novú verziu? LOL. No ale musím povedať, že je to úžasná zmena. :D Zdá sa, že mi konečne dorobili wifi driver na moju kartu. Prostredie je krajšie, nejaké pop-up okienko vpravo hore mi tu občas vyskakuje, len čo ma najviac hnevá, že mi nezobrazuje počasie vedľa hodín. Hádam to ešte nejak vyriešim. V minulej verzii to bralo zrejme z weather.com a bola tam aj moja skromná dedinka pri Bratislave, teraz tam už nie je.

Akurát sa chystám nainštalovať LAMP. Bežím na notebooku, takže problémy s grafikou veľmi nemám (jedna šmejdová onboard, už som zabudol aká :D ).

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.89.56.–
Lordest0
Super člen
30. 10. 2009   #6
-
0
-

To mylan4 :

tak to urcite nie, skus sa pozriet do Systém -> Správa -> Ovládače hardvéru (ak to mas SK) ci ti nieco najde..

tam mas aj vysvetlene preco niektore ovladace proste niesu ( vskratke je to tym, ze vyrobcovia kariet neposkytuju otvoreny kod tvorcom ubuntu )

..

este jednu vec potrebujem vediet aby som vedel ci tvoja grafika nepracuje.. otvor si Terminál a napis glxgears .. zapne sa ti program a ten ti urci cislo FPS.. pockaj kym ti vypise napr. 5 ratani a skopci to sem..

vypise pocet framov za 5 sek..

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.216.242.–
Tocimanko0
Grafoman
30. 10. 2009   #7
-
0
-



3398 frames in 5.0 seconds = 679.518 FPS
3538 frames in 5.0 seconds = 707.516 FPS
3545 frames in 5.0 seconds = 708.956 FPS
3546 frames in 5.0 seconds = 709.037 FPS
3541 frames in 5.0 seconds = 708.049 FPS
3546 frames in 5.0 seconds = 709.187 FPS
3136 frames in 5.0 seconds = 627.092 FPS
3507 frames in 5.0 seconds = 701.295 FPS


A mám nastavené maximálne efekty. :) Juuu..

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.89.56.–
Lordest0
Super člen
30. 10. 2009   #8
-
0
-

To Tocimanko :

pocasie nezobrazuje kvoli tomu, ze si musis nastavit polohu.. daj lavym na cas klikni na miesta a daj upravit tam si to mozes ponastavovat..
ubuntu ti zisti zapad, vychod slnka (kedy zapada kedy vychadza v case), rychlost vetra, typ pocasia, stupne, a vypocita aj "ako keby bolo v stupnoch C" vzhladom na rychlost vetra. samozrejme na vyber su aj ine jednotky ako °C..
to "ako keby" ale pocita az od 9.10 .. co je dalsie + som na to zabudol...

fakt je to dobra vec.. upgradni si to na 9.10 fakt sa to oplati.. ale do nicoho ta nenutim aj 9.04 je dobra..

edit - jaj.. na notebook-u to som si nevsimol sorry, ak notebook tak to mas uplne v pohode FPS....

btw.: ano v 9.04 pridali obrovske mnozstvo podpor pre cipy (aj mne zachranili "zivot" :-D, kedze mi ide vsetko bez driverov (zvuk, wifi prijmac ...)) okrem grafiky na ktoru driver mi ubuntu zohnalo za 1 sec.), inak na ubu 9.10 stable verziu bol countdown uz pred mesiacom :-D

inak pre majitelov netbook-ov, canonical urobilo 9.10 netbook remix (specialne pre male rozlisenia a pod.)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.216.242.–
mylan40
Super člen
30. 10. 2009   #9
-
0
-

To Lordest :
OK, to skúsim, len aktuálne som vo Win7, lebo v 9.10 sa nedalo normálne robiť... ale o chvíľu reštartujem PC a odskúšam.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.237.232.–
Tocimanko0
Grafoman
30. 10. 2009   #10
-
0
-

To Lordest : A vieš čo stačilo? Rebootovať. Ale aj tak nemám v zozname moju dedinku (ktorá v minulej verzii bola!), iba nejakú hlúpu Bratislavu :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.89.56.–
Lordest0
Super člen
30. 10. 2009   #11
-
0
-

To Tocimanko :

hmm :D no neverim ze v blave by bolo az take insie pocasie.. asi j zmenili sluzbu zrejme...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.216.242.–
Tocimanko0
Grafoman
30. 10. 2009   #12
-
0
-

To Lordest : Občas je iné... Pre moju dedinku bolo meranie dosť presné. :( Normálne som kvôli tomu uvažoval o downgrade :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.89.56.–
mylan40
Super člen
30. 10. 2009   #13
-
0
-

To Lordest :
Som na Ubuntu, je to utrpenie... CPU je vyťažené v kuse na 100%, pozrel som tie ovládače HW, nie je tam nič, seká mi to aj keď píšem... :(
glxgears:
30 frames in 5.1 seconds
17 frames in 5.2 seconds
27 frames in 5.5 seconds
29 frames in 5.1 seconds
31 frames in 5.1 seconds
29 frames in 5.2 seconds
32 frames in 5.0 seconds
29 frames in 5.0 seconds

Kde zoženiem nejaký driver na GK?

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.237.232.–
Lordest0
Super člen
30. 10. 2009   #14
-
0
-

To mylan4 :

oh tak to je fakt zle, je naisto ze tam nemas driver na grafiku alebo ti zle pracuje, resp. grafika vobec nepracuje..
ak si to nezohnal cez ovladace hardwaru, tak sa musis jedine spytat na podpore alebo skus stiahnut zo stranky vyrobcu a riad sa podla readme..
neviem co ti mozem poradit pretoze v takej situacii som sa este neocitol.. iba pri wifine ktoru potom neskor vyriesili tvorcovia za mna

skus - http://www.amd.com/ tam mas drivery aj na linux v shell scriptoch
konkretne toto:

https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/linux/ati-driver-installer-9-3-x86.x86_64.run


stiahni a spusti cez konzolu, ked sa ujistis ze to je nainstalovane, ale fakt sa ujisti tak rebootni a je to.. v System, Sprava je driver a mozes si ho nakonfigurovat..

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.216.242.–
crAzY^
~ Moderátor
+10
Grafoman
30. 10. 2009   #15
-
0
-

mám eeePC 1000h a po aktualizaci na tuto verzi mi přestalo fungovat scrollování dvěma prsty na touchpadu, poradíte prosím co s tím??

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.190.90.–
All you need is vision and time.
Lordest0
Super člen
30. 10. 2009   #16
-
0
-

crAzY^ napsal:
mám eeePC 1000h a po aktualizaci na tuto verzi mi přestalo fungovat scrollování dvěma prsty na touchpadu, poradíte prosím co s tím??



eeePC nieje nahodou netbook? lebo mozne je ze mas normalnu PC/laptop verziu ubuntu, mozes si stiahnut netbook remix specialne pre netbooky -
http://www.ubuntu.com/getubuntu/download-netbook

okrem prisposobenia na rozlisenie tam su aj ine featury mozno je toto prave medzi nimi.. skus si to checknut

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.216.242.–
crAzY^
~ Moderátor
+10
Grafoman
30. 10. 2009   #17
-
0
-

To Lordest : mám verzi pro netbooky

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.190.90.–
All you need is vision and time.
30. 10. 2009   #18
-
0
-

Měl jsem na disku arch, už pěkně vyladěnej a jedoucí a zjistil jsem, že používat arch mě baví jenom k řešení problémů, ve chvíli kdy jsem ho plně funkčně rozjel, přestal mě bavit. Na notebooku mám ku celkové spokojenosti fedoru (už pár let) a tak jsem si počkal a na PC si zase vyzkoušel Ubuntu (první, ktery jsem zkoušel byl na E, Edgy Eněco, pokračoval jsem s Fawnem, Gibbonem, Heronem, Ibexem a Jackalopem) a musím říct, že i přes odpor linuxové komunity je Ubuntu vysoce použitelný operační systém, dal jsem si ho na PC a asi ho začnu používat jako hlavní OS i na PC (na ntb vůbec wokna nemám). Instalace je o stovky let napřed oproti konkurenčnímu OS a použitelnost ihned po instalaci obrovská. Spolehlivě stáhl veškeré ovladače, nevím, myslím že problém nebyl s ničím. Akorát teda, má nevím proč, ale nějak dost pomaly repa.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Lordest0
Super člen
31. 10. 2009   #19
-
0
-

To Garret Raziel :

ubuntu uz v mnoho veciach prekonalo wokna a este je k tomu zadara. podla mna je ubuntu od verzie 9.04, neviem ako ostatni, ale podla mna plne schopny operacny system vhodny uz aj pre normalne desktopy. hned po instalacii vam nainstaluje takmer vsetko co potrebuje normalny clovek k praci, doinstalovaval som si iba par veci.. ovladace si vie vpohode najst sam, niektore ma uz zabudovane, ja som musel nainstalovat iba driver ku grafike. updaty su namiesto od wokien velmi casto (od bezpecnostnych do normalnych), ubuntu si vie najst samo updaty ku balikom/programom ktore ma uzivatel na PC, cize zhana updaty aj pre ne.. narozdiel od wokien kazdu operaciu, alebo aspon tie dolezitejsie, informuje pouzivatela o podrobnostiach.. bezpecnost je druha vec, stabilita tretia.. nikdy som na linuxe nepouzival antivir a nikdy som nanom nemal nejaky vir... celkovo sa mi aj paci nejak ich filozofia ktoru mozete najst na ich strankach.. nazvy verzii su proste brutalne (9.10 = karmic koala), neviem preco ale mne to tak proste pripada.. vacsina softov ktore su na woknach dokazu nahradit tie ktore su na ubu plnohodnotne, ak nie tak je tu samozrejme wine, ktory sice neuspeje stale, ale ak s nim clovek vie tak takmer vsetko.. ale samozrejme tie softy a hry su uz chyba vyvojarov a nie linuxu.. ak by vyvojari robili aj na linux tak by taketo problemy proste neboli.. instalaciu ubu vpodstate zvladne takmer kazdy, ak nie tak su jak na nete tak aj v .pdfkach a podobnych spusta navodov, ktore by pochopil kazdy. narozdiel od wokien su v ubuntu (mozno ste si niektori nevsimli) aj moznosti pre postihnutych alebo starsich ludi (zvysenie kontrastu a podobne) uz v budovanych, co je dalsim obrovskym + (teda sa snazia vytvorit soft pre kazdeho pouzivatela). bez problemov sa da nanho nainstalovat ako skype, tak aj opera a ine... dopredu je tam kvalitny messenger ktory by sa podla mna uz dal porovnavat s mirandou..

mozno niektori nebudete suhlasit ale ja mam k tomuto takyto nazor..

To crAzY^ :

sorry tak potom ti neviem pomoct, skus sa spytat na podpore.. ale osobne som o double-touch scrollovani nepocul, iba o tom ked za kraj scrollujes..

(!!EDIT: - 2 dni po novej verzii su nove updaty :-D (proste nonsens))

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.216.242.–
31. 10. 2009   #20
-
0
-

To crAzY^ : Jednoduše, Systém -> Volby -> Myš, tam je záložka "Touchpad" a tady si můžeš vybrat, jestli chceš scrollovat dvěma prsty, nebo po kraji touchpadu. Byl jsem překvapen když mi to nabídla Fedora na notebooku, doteď jsem si myslel, že pro scrollování dvěma prsty je potřeba multitouch touchpad, ale rozjelo se to i na mém starém IBMku :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
crAzY^
~ Moderátor
+10
Grafoman
1. 11. 2009   #21
-
0
-

To Garret Raziel : díky moc

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.190.90.–
All you need is vision and time.
sarusian
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
16. 11. 2009   #22
-
0
-

To mylan4 : mal som podobny problem s ubuntu 9, ked to nainstalujes v bezpecnom rezime pojde rychlo, akonahle to nainstalujes v normalnom mode, je to velmi spomalene - mam tiez ATI kartu - preto som to vyriesil tak, ze som skusil novu mandrivu a fedoru, a vysla z toho najlepsie fedora - rychla instalacia - oproti ubuntu asi 3x, pozna to moj monitor a nahodi mi to 1680x1050 a co je hlavne, nespomaluje to - ak stiahnes este updaty (cez 400) tak to bude aj stabilne - skus vyskusat

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.79.–
Lordest0
Super člen
16. 11. 2009   #23
-
0
-

To sarusian :

- no neviem ako tebe, ale mne Ubuntu 9.04 instalovalo okolo 10 minut. (a to nemam az taky silny procak, a nemyslim si to ani o ramke a rychlosti hardisku)

ak je ti toto dlha doba, tak potom uz fakt neviem..

videl som ubu na obrazovke 1024x768 aj 1280x1024 a islo bez problemov...
cize nemozem potvrdit, ani odmietnut ze ti to islo zle na tvojich rozmeroch.

// osobne som Fedoru ani Mandrivu neskusal, ja argumentujem iba kritiku Ubuntu.. nechcem sa hadat co je lepsie
// vyskusam spomenutu Fedoru. som zvedavy na rychlost instalacie a systemu ktora sa mi sorry, ale nezda..

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.98.177.–
17. 11. 2009   #24
-
0
-

Když už je tady thread o ubuntu, co říkáte na novou fedoru, co má dneska vyjít :-)?

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Deafboy2v1
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
18. 11. 2009   #25
-
0
-

S ubuntu 9.10 som viac ako nespokojný. Počínajúc kozmetickými chybami ako neprehľadné šedé ikonky na paneli, použitím novej témy pomenovanej "Human" (v každom vydaní je iná a vždy sa volá human! Ako mám potom nájsť a nahodiť niektorú so starších) pokračujúc implementovaním Nepodareného a nedokončeného nového gnome (nech mi nikto nepovie že takto má vyzerať finálna verzia GDM), a čo je vrchol je implementácia GRUB2 BETA. No a brutálnou chybou - že sa pri kontrole disku pri boote sa dostanem bez hesla do root konzoly si u mňa celý Canonical vyslúžil označanie flákači. Včera som objavil ďalšiu bezpečnostnú chybu, po prebudení si tiež nepýta heslo. No to nieje až také kritické, pretože po prebudení aj tak nenabehne wifi a tak musím reštartovať Doteraz som ubuntu obdivoval ako projekt, prehliadal som všetky chyby v domnení že v ďalších verziách to bude lepšie, ale už nejakú dobu sa mi to zdá presne naopak.

Tak si to zhrňme:
1) Neustále úpravy vzhľadu (OS by si mal držať aký-taký štandardný nemenný dizajn)
2) Implementácia neotestovaných a nedokončených súčastí do stable systému
3) Kritické bezpečnostné chyby


Skoro ako by pán Marc nepočúval hlas komunity, ale vlastným OS si riešil svoje komplexy s detstva.

Nahlásit jako SPAM
IP: 91.127.191.–
Lordest0
Super člen
18. 11. 2009   #26
-
0
-

To Deafboy2v1 :

v každom vydaní je iná a vždy sa volá human! Ako mám potom nájsť a nahodiť niektorú so starších
Tu si skúšal?- http://www.gnome-look.org/content/search.php

nech mi nikto nepovie že takto má vyzerať finálna verzia GDM
Ako to myslíš "vyzerať"? Však design si môžeš zmeniť pár kliknutiami. Môžeš použiť hore uvedenú stránku. Bezták sa mi páči tento defaultný.

a čo je vrchol je implementácia GRUB2 BETA
Tak to je divné. Mne to vypisuje GRUB 1.5

No a brutálnou chybou - že sa pri kontrole disku pri boote sa dostanem bez hesla do root konzoly
Nemám to overené, ale ak je to pravda, prečo to nenahlásiš a iba sa na to sťažuješ? Nič nieje 100%. Síce je to veľká diera, no ak by si to nahlásil bol by na to fix (čo canonical poznám) do pár dní. Ak si to nahlásil, nieje dôvod sa sťažovať, buď to už opravili, alebo opravia do pár dní. Nemôžu predsa testovaním prísť na všetko.

Včera som objavil ďalšiu bezpečnostnú chybu, po prebudení si tiež nepýta heslo
Po prebudení z uspania alebo hibernovania Ubuntu, ma vždy pýta heslo...

pretože po prebudení aj tak nenabehne wifi a tak musím reštartovať
Po prebudení mi nabehne wifi do 5 sek.

1) Neustále úpravy vzhľadu (OS by si mal držať aký-taký štandardný nemenný dizajn)
Nezdá sa mi že by sa nejako až tak veľmi upravoval, až na tých pár zmien a loginbox (resp. GDM) a to aj tak podľa mňa k lepšiemu

3) Kritické bezpečnostné chyby
Môžeš uviesť aj nejaké iné ktoré som odargumentoval? Rovno by sa zišlo aj ich nahlásenie Canonical. ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.98.177.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 9 hostů

Podobná vlákna

Názor na Javu — založil tulk

Váš názor = ? — založil Petroff

Názor na mne? - Java — založil Michal

Nazor na moju hru. — založil rAdo

Aky Firewall??? — založil laco797

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý