Nastavení internetu - problém – Sítě – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Nastavení internetu - problém – Sítě – Fórum – Programujte.comNastavení internetu - problém – Sítě – Fórum – Programujte.com

 

Návštěvník
~ Anonymní uživatel
66 příspěvků
1. 11. 2009   #1
-
0
-

Zdravím. Připojoval jsem pc s windows vista k internetu pomocí adsl.
Připojil jsem router s telefonní zasuvkou atd. vše OK
Poté jsem propojil router s pc a tam nastaly problémy (chyba byla někde v nastavení windowsech)
Po přípojení kabelu k pc se mi zobrazilo okno kde se mělo vybrat něco jako (doma, práce, veřejná - už si nepamatuji co to přesně bylo, ale vybral jsem doma (a to bylo asi špatně))
Poté už jsem měl problémy s připojením k internetu. Vubec se mi nechtělo nic načítat.
Tak jsem ruzně klikal v "centru sítí a sdílení".
Tam jsem pak něco poklikal a pak už se to konečně rozchodilo (v síťových připojeních jsem u položky "bezdrátová připojení k síti" musel zakázat) a pak už se to nějak rozchodilo.
(podle těch dialogu co to psalo tam byly aktivní nějaké dvě a více síťových připojení nebo co - fakt tomu nerozumím)

Jenže teď mám strach, protože nevím co jsem přesně udělal, co zakázal a jestli není něco špatně?
Bojím se, abych se náhodou nepřipojil někam špatně do nějaké sítě a pak nebyl součástí nějaké jiné sítě a někdo náhodou se mi dostal do pc.
Já se totiž nějak v těch sítích a tom nastavení nemůžu zorientovat.

Zde je screen okna v "centrum sítí a sdílení" při připojení toho internetu po provedení těch "změn" uvedených výše.
(Taky je mi záhadou co je to tam za síť mezi internetem a pc (ten domek))
http://img1.imgup.eu/centrum.png

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.239.242.–
sputnikone+1
Věrný člen
2. 11. 2009   #2
-
0
-

Ten domek je síť, kterou vytvořil tvůj router a kterou jsi klasifikoval jako Doma, to znamená, že Visty si nastavily firewall ekvivalentně ke službám domácí sítě. Co se týče zabezpečení, to bych řešil přímo na routru (manuál se v tomto případě hodí). Nerozumím tomu, pročs musel zakázat bezdrátové připojení - nestačilo ho jen odpojit?

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.251.53.–
Návštěvník
~ Anonymní uživatel
66 příspěvků
2. 11. 2009   #3
-
0
-

Tak to zakázání bezdrátového připojení ani asi nepomohlo (tím bezdrátovým připojením je myšlena asi wifi a tím to být nemohlo protože jsem nikde připojen nebyl)
Po restartu os to zase blbne.

Takže po připojení kabelu do notebooku se zobrazí v centru sítí a sdílení toto:
http://img6.imgup.eu/nejde.png

až pak někde něco poklikám tak se tam zobrazí to co jsem uvedl výše, a pak už internet jede.
http://img1.imgup.eu/centrum.png

Kde je teda chyba. Co mám dělat? Prosím moc o pomoc už si nevím rady....

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.239.242.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 3 hosté

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý