Jaký prog. jazyk – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Jaký prog. jazyk – Offtopic – Fórum – Programujte.comJaký prog. jazyk – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

David101010
Newbie
11. 11. 2009   #1
-
0
-

Právě sem dojel příkazový řádek a hodně mě to chytlo. Hlavně ta část s dávkami. Rád bych se do světa programingu ponořil hlouběji. Jenže nevím odkud začít. Hrozivě mě láká céčko :-), ale neví zda je to dobrý nápad. Dávat si zprvu tak vysokou laťku. Vím že je to nejspíš velmi často donekonečna omývané téma, ale prosil bych alespoň o nějaké nasměrování, DÍKY...

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.48.160.–
Amertak
~ Anonymní uživatel
112 příspěvků
11. 11. 2009   #2
-
0
-

Řeknu za sebe, začínal jsem na C# a stále v něm dělám. Myslým, že s ním chybu neuděláš.

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.251.245.–
Anonymní uživatel
~ Anonymní uživatel
0 příspěvků
11. 11. 2009   #3
-
0
-

Hlavna stranka, trochu nizsie po lavym hornym rohom sa nachadzaju odpovede na vsetky tvoje otazky.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.128.199.–
Anonymní uživatel
~ Anonymní uživatel
0 příspěvků
11. 11. 2009   #4
-
0
-

oprava, pravym hornym rohom :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.128.199.–
Lordest0
Super člen
11. 11. 2009   #5
-
0
-

ako povedal ..
ale trocha ti to ulahcim.. zalezi na tom co chces a co od toho ocakavas..

To Amertak :

tak s tym urcite nesuhlasim..
programujes v nom a aj tak tam mas chybu (joke.. viem ze sa o gramatike nebavime :D) ;

ale takcitak imho C# nie, nieje to univerzalne (nepojde ti ani na linuxe ani na macu pokial viem:).. a ked pojde, nikdy to nebude 100%) ..
ale ak chces pokracovat v ere robenia vacsiny programov pre okienka tak ti nikto nebrani..

ak uz chces programovaci a nie skriptovaci jazyk tak miesto C# urcite C++/C (C++ je iba "vylepsena" verzia C, samozrejme ako pre koho ;). niektori ludia stale zastavaju C) alebo nejaky jednoduchsi

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.216.242.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
11. 11. 2009   #6
-
0
-

ja mam rad C .. hlavne kvuli jednocipum

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.250.1.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Balaam0
Návštěvník
11. 11. 2009   #7
-
0
-

Lordest: C# je skriptovací jazyk? Aha...

Mimochodem k topicu, je jedno, jakým jazykem začneš. Jde o tvé jazykové schopnosti.. Pokud se kamarádíš jen s češtinou, hodně toho je napsáno o .NET platformě a o C/C++ hádám taky. Pokud ti nevadí angličtina, asi bych šel do Javy, která se dnes vcelku hodně vyžaduje (samozřejmě jak kde a jak na co, my jsme ji měli ve škole).

Ach ty mikroprocesory... KIIV, závidím ti schopnost adaptovat se na mikroprocesorové prostředí. Dělá mi hrozný problém zvyknout si na registry a podobné věci, kolikrát dostanu zadání a ani nevím, jak zapsat třeba "int x = 23" (příklad, int je zcela zcestné). Než si to uvědomím, je to doba. A programování v javě mě teda bavilo o hodně víc, i když z toho nevyšly tak pěkné okýnka, jako z C#, kterému se věnuju občas doma :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.241.–
The lesbians next door bought me a rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...
David101010
Newbie
11. 11. 2009   #8
-
0
-

To Balaam :
AJ mě baví víc než čeština :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.48.160.–
Balaam0
Návštěvník
11. 11. 2009   #9
-
0
-

I mě baví angličtina více, než čeština, což neznamená, že ji umím lépe. I japonština mě baví víc, než čeština, dokonce i švédština je hezčí, ale myslím jen česky :-). Každopádně je to jen na tobě :-). Céčko je imho taky dobrá volba, ale to už musíš vědět ty, co chceš naprogramovat. S Javou mikroprocesory nenaprogramuješ, to je fakt :-).

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.241.–
The lesbians next door bought me a rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
11. 11. 2009   #10
-
0
-

To Balaam : tak ja naposledy delal s jednocipem taky moc peknou grafiku.. viz youtube 3D LED cube :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.250.1.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Lordest0
Super člen
12. 11. 2009   #11
-
0
-

To Balaam :

ach xD.. zle si ma pochopil.. ja netvrdim ze C# je skriptovaci jazyk.. vsak to by ta veta ani nedavala zmysel.. si ju este raz precitaj:

ak uz chces programovaci a nie skriptovaci jazyk tak miesto C# urcite C++/C

ak chce programovaci, tak miesto C# C/C++ .. chapes? mozno to bolo napisane trocha krkolomne priznavam ale to ze je C# skriptovaci som nepovedal.. ja som to tam dal preto, pretoze napisal do topicu prog. jazyk, cize to bolo napisane tym stylom ze ak uz chce ten prog. jazyk(s tym zacinat) a nie skriptovaci tak nech si vybere miesto C# radsej C/C++ .. chapes ma..

btw.: s Javou by som urcite nezacinal ako :)..

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.216.242.–
12. 11. 2009   #12
-
0
-

Já určitě nic nedoporučím. Svůj názor jsem napsal už mockrát a nemám potřebu se opakovat :)

To Lordest : Musím se však zeptat, co tě k takovému názoru vede? Že určitě C/C++? Má to nějakej objektivní důvod? Přijde mi to dost omezený (neber to osobně) :) A jinak C# je 100% funkční na Linuxu, Macu a X dalších platformách. Liší se jen dostupná "množina" funkcí originálního frameworku.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.146.85.–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Nefaritus
~ Redaktor
+2
Posthunter
12. 11. 2009   #13
-
0
-

Achjo...já tu psal takovou slohovečku a blbě se mi to odeslalo, tak znova...
Podle mě v pravé podstatě nezáleží na tom, jaký jazyk si vybereš, ale na tom, jak dokážeš program navrhnout. Pak se to dá napsat ve všem (teď mluvím o základech - potřeba pochopit princip pointerů atd.). Kupříkladu já se učím ve škole v semináři Pascal a dostali jsme za úkol napsat program, který bude převádět, sčítat nebo násobit čísla v různých soustavách. Já jsem si akorát v hlavě srovnal, jak chci aby program fungoval a napsal jsem ho ve Visual C++.NET, ačkoliv mám velmi mizerné znalosti C++ a téměř žádné znalosti .NETu (stačila nějaká ta dokumentace a něco vygoogit a bylo). Tím chci vlastně říct, že ať si vybereš jakkoliv, nikdy nešlápneš až tak vedle :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.142.–
w3m0
Grafoman
12. 11. 2009   #14
-
0
-

Toto tema tu bylo uz tisic jednakrat..... ale budu se opakovat:

Nikdo ti nerekne nejlepsi jazyk, ale ten, ve kterem sam programuje.

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.151.–
Sa Nata A Na. Howgh
Lordest0
Super člen
12. 11. 2009   #15
-
0
-

To djanosik :
neviem. iba tak.. nepaci sa mi nazov..

ale teraz normalne: vsetky odpovede mas v podstate v mojom prvom prispevku.. -

ale takcitak imho C# nie, nieje to univerzalne (nepojde ti ani na linuxe ani na macu pokial viem:).. a ked pojde, nikdy to nebude 100%) ..

netvrdim, ze si silno stojim za tym ze C# nepojde na X-kach. Staci WINE a pojde. Zalezi na tom, ako :-). + k lepsiemu behu programiky ako Visual C# (nehovorim o editore) a podobne sa rozbehavaju trocha tazsie. Aj ked sa to podari, a mame wine + vc#, stale su problemy s texturami, atd. samozrejme to nieje iba vina C#, no predsa. Nepaci sa mi 100% neuniverzalnost, ktoru u C/C++ najdes. Netvrdim, ze v buducnosti nutne do C# nemoze pozriet, ale to uz je nieco ine..

alebo nejaky jednoduchsi

no aj tak, preco ako prvy podla mna C/C++ miesto C# a nie nejaky iny? V C/C++ sa moze programator naucit a pochopit trocha povacsie znalosti ohladom fungovania PC.. samozrejme, menej ako pri Assembler-i ale ten by bol na uplneho zaciatocnika prilis komplikovany .. aspon podla mna (ani ja som si este naneho netrufol, a niesom az taka velka lama ktora kodi prvy den) .. ale samozrejme nemozem posudit ked neviem, no aspon na zdanie sa mi zdal dost zlozity .. ten je uz vpodstate najblizsie ku technike. a zasa napr. pri takej Jave spomenutej hore programator moze pekne "zleniviet"..

ale ja by som skor odporucal zacat so skriptovacimi jazykmi, ktore su oproti programovacim urcite otrocha jednoduchsie..
tvrdim z vlastnej skusenosti.. mozno som urobil chybu, mozno nie.. ale ja taky pocit nemam..

To w3m : tak to je logicke, ako moze vraviet o niecom o com nevie nic.. porovnavat nieco co nepozna :)..
kazdy hovori z vlastnej skusenosti.. co ine by mal hovorit..

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.216.242.–
12. 11. 2009   #16
-
0
-

To Lordest : Ten příspěvek jsem četl a proto jsem se ptal :) V podstatě stačí Mono + MonoDevelop pro vývoj. Na linuxu používám (když už je to nutný) k plné spokojenosti, ale je to trochu pomalejší než .NET pro Win. Ten zbytek komentovat nebudu, částečně je to pravda.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.146.85.–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
w3m0
Grafoman
12. 11. 2009   #17
-
0
-

Lordest: To, že v něm člověk programuje neznamená, že je nejlepší. Autor tématu dostane jen subjektivní (s marným pokusem o objektivitu) názor na jazyk, který používá. Z toho se nedá rozhodnout, tedy taková témata jsou zbytečná;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.151.–
Sa Nata A Na. Howgh
crAzY^
~ Moderátor
+10
Grafoman
12. 11. 2009   #18
-
0
-

To w3m : ono se totiž ani nedá objektivně říct, jaký jazyk je nejlepší...

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.190.90.–
All you need is vision and time.
w3m0
Grafoman
12. 11. 2009   #19
-
0
-

To crAzY^ : Tož, proto říkám, že tohle téma je zbytečné. Ani pro autora ty "subjektivní názory" nemají žádnou vypovídací hodnotu.

Tohle téma tady je snad každý měsíc. Byl bych pro, aby někdo zkušenější napsal objektivní článek o všech nejznámějších jazycích pohromadě, kde by bylo využití, typ programování, pár pohádek o tom, jak ten jazyk vypadá a ukázka kódu - něco, kde si člověk může objektivně vybrat, do čeho půjde, a to s maximálním počtem informací.

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.151.–
Sa Nata A Na. Howgh
12. 11. 2009   #20
-
0
-

To w3m : Leda se zakázanýma komentářema.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.146.85.–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
David101010
Newbie
13. 11. 2009   #21
-
0
-

Nespíš půjdu do C++.
Teď bych měl jednu otázku naprosto mimo mísu. A sice, dá se v IT oboru uplatnit bez IT vzdělání? Jde mi o to že sem si v 8. třídě dost pokazil průměr.
Taky mi jde o to, že PC tvoří 70% procent mého volného času. Tím nemyslím hry a další podobnou "činnost". Ale studii počítače. Už od 13 čtu články o HW a pod. Jsem schopný strávit u článku... např. o HDD 3-4h, v tom horším klidně i do dvou do rána. Vůbec mi to nepřijde nudný, považuji se prostě za magora do IT. Jenomže mi paradoxně nejde matika. Respektive jsem na ni lemra. Naprosto chápu že pokud budu chtít programovat, tak je matika základ, nijak se tomu ani nebráním. Osobně si myslím že skvělá logika se dá získat. Chci se jen zeptat zda všichni IT magoři co se hlásí na střední v oboru el. techniky nebo čistě IT a projdou, jsou lidé kteří mají na základce 1-2 a matika jim vyloženě jde.

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.48.160.–
crAzY^
~ Moderátor
+10
Grafoman
13. 11. 2009   #22
-
0
-

To David10101 : samozřejmě, že se lze uplatnit bez IT vzdělání. Ale když už, tak firmy chtějí minimálně 2 roky praxe.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.190.90.–
All you need is vision and time.
martin
~ Anonymní uživatel
1600 příspěvků
13. 11. 2009   #23
-
0
-

To David10101 : pokud jseš do toho tak zapálenej tak se nějaká matika určitě dá překonat. Nechápu proč matika je tak hodně vyžadovaná na IT, osobně jsem jen kvůli matice nedostudoval IT a ted mi to mrzí a přemejšlim jak začít programovat (a hlavně spíš jak se tim začít živit:)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.24.49.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
13. 11. 2009   #24
-
0
-

To martin : obvykle kdo nezvlada matematiku nezvlada resit ukoly pomoci jednodussich pravidel nebo metod.. a uznejme ze o to v programovani taky jde.. (jen se tomu rika funkce a algoritmus)

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.250.1.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
SeraphCZ0
Stálý člen
13. 11. 2009   #25
-
0
-

U mě jsou programování a matematika komplementárně spojeny. :smile1: Čím víc rozumím programování tím míň mi dělá problém matematika. Je to asi tím že obojí je založeno na logice, nevím... :smile1: Proto je taky možná vyžadována na IT školách, prostě naladí studenty na tu správnou frekvenci.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.71.98.–
Krychlik
~ Anonymní uživatel
195 příspěvků
13. 11. 2009   #26
-
0
-

To David10101 : Je rozdil mezi "nejde matematika= sem tam zapomenu nejaky znak a pak vypocet skonci v krvi " nebo "nejde matematika= tusim kudy se dostanu k vysledku, ale nejsem toho schopem" nebo "nejde matematika= nechapu principy a abstrakci". V prvnim pripade to nevadi ani trochu, v druhem pripade to budes mit hodne tezky, ale jakmile se dopracujes na software architekta, tak nudnou cast hodis na programatory a ve tretim... jak to rict slusne...hodne stesti.
A k tematu: At uz si vyberes cokoliv, co tu bylo napsano, neudelas chybu. Pascal- pochopis, ale musis se potom preucit na oop. c/c++ pomaly rozjezd, ale nemusis se preucovat, uzivis se tim. c sharp/java- nezdrzujes se pozadim, proste programujes.

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.113.15.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

Jaký jazyk? — založil kvoky

Jaký programovací jazyk? — založil djow

Jaký programovací jazyk — založil liborb

Jaký jazyk je moderní? — založil tazatel

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý