Otazka – C / C++ – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Otazka – C / C++ – Fórum – Programujte.comOtazka – C / C++ – Fórum – Programujte.com

 

A-dy0
Návštěvník
12. 11. 2009   #1
-
0
-

Zdravim ... prosim vas vedel by mi niekto poradit aku si mam kupit knihu po precitani Mistrovstvi v C++ ? Nepiste ze google ! Po anglicky neviem takze mi by to bolo nanic . Ale ak vie niekto cz/sk stranku tak to mi moze napisat :-) A inak co je OOP . Viem ze objektove orientovane programovanie ktore pracuje z objektmi . Takze aj hra v C++ OOP dobre som to pochopil ? Takze keby napr. spravim mini strielacku tak pistol alebo panacik by boli objek z OOP ?

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.98.77.–
AdamHlavatovic0
Stálý člen
Nahlásit jako SPAM
IP: 94.229.32.–
A-dy0
Návštěvník
12. 11. 2009   #3
-
0
-

A nepoznas radsej niaku cezsku programatorsku knihu v C++ ? Ale uz s programovanim jednoduchych hier ako napriklad sachy a snake .

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.98.77.–
crAzY^
~ Moderátor
+10
Grafoman
12. 11. 2009   #4
-
0
-

To A-dy : taková kniha v češtině každopádně neexistuje a obávám se, že přímo jak programovat hry v C++ nebude v knize ani v jiných jazycích. Pokud chceš programovat jednoduché hry, tak ti doporučuji Allegro knihovnu http://alleg.sourceforge.net/, která je na to přímo stvořena, popřípadě SDL.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.190.90.–
All you need is vision and time.
A-dy0
Návštěvník
12. 11. 2009   #5
-
0
-

crAzY^ napsal:
To A-dy : taková kniha v češtině každopádně neexistuje a obávám se, že přímo jak programovat hry v C++ nebude v knize ani v jiných jazycích. Pokud chceš programovat jednoduché hry, tak ti doporučuji Allegro knihovnu http://alleg.sourceforge.net/, která je na to přímo stvořena, popřípadě SDL.



Diky len tam vyzsie som pisal ze neviem po anglicky . Takto sa teda opitam nemusia byt hry ale co by si mi radil po precitani knihy Mistrovstvi v C++ ? Ako by som mal dalej pokracovat ? :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.98.77.–
yaqwsx+9
Posthunter
12. 11. 2009   #6
-
0
-

To A-dy : Zkoušet... Tím, že přečteš knihu se programovat nenaučíš. Důležité je programovat. Spusta věcí ti dojde i bez knih. Až budeš dokonale ovládat konzoli, můžeš se vrhnout na nějaké API/grafickou knihovnu. Třeba pro ty 2D hry SDL, o kterém je perfektní série článků na rootu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.88.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
A-dy0
Návštěvník
12. 11. 2009   #7
-
0
-

yaqwsx napsal:
To A-dy : Zkoušet... Tím, že přečteš knihu se programovat nenaučíš. Důležité je programovat. Spusta věcí ti dojde i bez knih. Až budeš dokonale ovládat konzoli, můžeš se vrhnout na nějaké API/grafickou knihovnu. Třeba pro ty 2D hry SDL, o kterém je perfektní série článků na rootu.



Prosim ta mohol by si mi nieco blizsie povedat o API a SDL ? To patri tiez do C++ ? Mozno sa ta pytam sproste otazky ale mam v tom celkom zmetok :-(

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.98.77.–
crAzY^
~ Moderátor
+10
Grafoman
12. 11. 2009   #8
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 89.190.90.–
All you need is vision and time.
A-dy0
Návštěvník
12. 11. 2009   #9
-
0
-

Uz som si to nasiel ale diky . Na root som si to trosku pozrel co to je . Len som presne nevedel ci su to knohpvny C++ ale uz viem . Ale aj tak diky za snahu :-))

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.98.64.–
Kublajchan
~ Anonymní uživatel
10 příspěvků
16. 11. 2009   #10
-
0
-

A-dy napsal:

Diky len tam vyzsie som pisal ze neviem po anglicky . Takto sa teda opitam nemusia byt hry ale co by si mi radil po precitani knihy Mistrovstvi v C++ ? Ako by som mal dalej pokracovat ? :-)



Pokud mas prectene Mistrovstvi v C++ tak nic lepsiho uz v cestine nenajdes. Pokracovat dal znamena programovat a zase programovat. Pokud neumis anglicky tak ses a vzdy budes hodne ochuzenej, protoze vetsina informaci k ruznym knihovnam a dalsim vecem, ktere drive ci pozdeji budes potrebovat pouzit je a vzdy bude predevsim v anglictine, a tak kdyz se je budes snazit pouzivat budes pri tom neustale narazet na svoji naznalost anglictiny. Takze bys to nemel podcenovat a zacit se vazne ucit i tu anglictinu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.86.111.–
Kublajchan
~ Anonymní uživatel
10 příspěvků
16. 11. 2009   #11
-
0
-

A-dy napsal:

Diky len tam vyzsie som pisal ze neviem po anglicky . Takto sa teda opitam nemusia byt hry ale co by si mi radil po precitani knihy Mistrovstvi v C++ ? Ako by som mal dalej pokracovat ? :-)



Pokud mas prectene Mistrovstvi v C++ tak nic lepsiho uz v cestine nenajdes. Pokracovat dal znamena programovat a zase programovat. Pokud neumis anglicky tak ses a vzdy budes hodne ochuzenej, protoze vetsina informaci k ruznym knihovnam a dalsim vecem, ktere drive ci pozdeji budes potrebovat pouzit je a vzdy bude predevsim v anglictine, a tak kdyz se je budes snazit pouzivat budes pri tom neustale narazet na svoji naznalost anglictiny. Takze bys to nemel podcenovat a zacit se vazne ucit i tu anglictinu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.86.111.–
Kublajchan
~ Anonymní uživatel
10 příspěvků
16. 11. 2009   #12
-
0
-

To A-dy:

Pokud mas prectene Mistrovstvi v C++ tak nic lepsiho uz v cestine nenajdes. Pokracovat dal znamena programovat a zase programovat. Pokud neumis anglicky tak ses a vzdy budes hodne ochuzenej, protoze vetsina informaci k ruznym knihovnam a dalsim vecem, ktere drive ci pozdeji budes potrebovat pouzit je a vzdy bude predevsim v anglictine, a tak kdyz se je budes snazit pouzivat budes pri tom neustale narazet na svoji naznalost anglictiny. Takze bys to nemel podcenovat a zacit se vazne ucit i tu anglictinu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.86.111.–
Kublajchan
~ Anonymní uživatel
10 příspěvků
16. 11. 2009   #13
-
0
-

To A-dy:

Pokud mas prectene Mistrovstvi v C++ tak nic lepsiho uz v cestine nenajdes. Pokracovat dal znamena programovat a zase programovat. Pokud neumis anglicky tak ses a vzdy budes hodne ochuzenej, protoze vetsina informaci k ruznym knihovnam a dalsim vecem, ktere drive ci pozdeji budes potrebovat pouzit je a vzdy bude predevsim v anglictine, a tak kdyz se je budes snazit pouzivat budes pri tom neustale narazet na svoji naznalost anglictiny. Takze bys to nemel podcenovat a zacit se vazne ucit i tu anglictinu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.86.111.–
Kublajchan
~ Anonymní uživatel
10 příspěvků
16. 11. 2009   #14
-
0
-

To A-dy:

Pokud mas prectene Mistrovstvi v C++ tak nic lepsiho uz v cestine nenajdes. Pokracovat dal znamena programovat a zase programovat. Pokud neumis anglicky tak ses a vzdy budes hodne ochuzenej, protoze vetsina informaci k ruznym knihovnam a dalsim vecem, ktere drive ci pozdeji budes potrebovat pouzit je a vzdy bude predevsim v anglictine, a tak kdyz se je budes snazit pouzivat budes pri tom neustale narazet na svoji naznalost anglictiny. Takze bys to nemel podcenovat a zacit se vazne ucit i tu anglictinu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 65.110.6.–
sputnikone+1
Věrný člen
16. 11. 2009   #15
-
0
-

Spambot?? Ňákej chytrej :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.157.–
Kublajchan
~ Anonymní uživatel
10 příspěvků
16. 11. 2009   #16
-
0
-

Houby spambot. Kdyz jsem to dal odeslat, tak se mi to nezobrazilo a tak jsem odmzzl tu citaci v domeni, ze to zpusobuje tu chybu a pak jsem to zkusil odeslat nekolikrat po sobe a pak se to najednou objevilo vsechno. Omlouvam se tedy za nekolik kopii se stejnym prispevkem a pokud to tu nekdo adminuje tak at ty moje ostatni po "16. 11. 2009 @ 11:23" odmazne.

Nahlásit jako SPAM
IP: 65.110.6.–
A-dy0
Návštěvník
17. 11. 2009   #17
-
0
-

Kublajchan napsal:
To A-dy:

Pokud mas prectene Mistrovstvi v C++ tak nic lepsiho uz v cestine nenajdes. Pokracovat dal znamena programovat a zase programovat. Pokud neumis anglicky tak ses a vzdy budes hodne ochuzenej, protoze vetsina informaci k ruznym knihovnam a dalsim vecem, ktere drive ci pozdeji budes potrebovat pouzit je a vzdy bude predevsim v anglictine, a tak kdyz se je budes snazit pouzivat budes pri tom neustale narazet na svoji naznalost anglictiny. Takze bys to nemel podcenovat a zacit se vazne ucit i tu anglictinu.



No ja som nasiel tieto dve knihy o programovani hier v C++ : http://knihy.cpress.cz/knihy/pocitacova-literatura/programovani/c-standardni-knihovna-a-stl-kompletni-pruvodce/ a http://knihy.cpress.cz/knihy/pocitacova-literatura/programovani/naucte-se-programovat-pocitacove-hry-za-24-hodin/ . Tie by nemohli byt ? :-) A prosim ta dal by si mi niaku stranku (moze byt aj v anglictine) o programovani v SDL ? Len nepis prosim ta google to sa mi teraz nechce hodinu hladat . Diky

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.98.156.–
radvis0
Newbie
17. 11. 2009   #18
-
0
-

To A-dy : Vsadím se, že to, co se naučíš z těch knih za spoustu peněz najdeš i na googlu. A když si přečteš odkaz vedle výsledku hledání "Přeložit stránku" nebo kdyby jsi do googlu napsal "překládač" tak by ti to taky našlo dost zajímavých věcí -> http://translate.google.com/?hl=cs# .

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.177.164.–
crAzY^
~ Moderátor
+10
Grafoman
17. 11. 2009   #19
-
0
-

To A-dy : Tu knihu, naučte se programovat počítačové hry za 24 hodin mám doma a pokud nezvládáš alespoň základy WinAPI, tak se do toho nepouštěj...

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.190.90.–
All you need is vision and time.
A-dy0
Návštěvník
17. 11. 2009   #20
-
0
-

crAzY^ napsal:
To A-dy : Tu knihu, naučte se programovat počítačové hry za 24 hodin mám doma a pokud nezvládáš alespoň základy WinAPI, tak se do toho nepouštěj...



Prosim ta poradil by si mi niaku knihu alebo stranku kde by som sa mohol zaklady WinAPI naucit ? :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.98.156.–
crAzY^
~ Moderátor
+10
Grafoman
17. 11. 2009   #21
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 89.190.90.–
All you need is vision and time.
A-dy0
Návštěvník
17. 11. 2009   #22
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 78.98.156.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 8 hostů

Podobná vlákna

Otazka — založil emdzej

Otázka — založil Dramamine

Otazka — založil CJ

Otázka — založil adamislav01

Blbá otázka — založil Sarooman

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý