Zobrazení obsahu CD – C / C++ – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Zobrazení obsahu CD – C / C++ – Fórum – Programujte.comZobrazení obsahu CD – C / C++ – Fórum – Programujte.com

 

liborb
~ Redaktor
+18
Guru
20. 11. 2009   #1
-
0
-

Zdravím všechny,
snad se tohle vlákno mezi úkoly do školy a hledáním programátorů úplně neztratí :smile1: .

Problém je následující: mám CD, jehož obsah se sestává z dokumentů (PDF, DOC, JPG apod.) a instalačních souborů. Chci vytvořit "cosi", co zobrazí obsah tohoto CD včetně nějakého popisu a umožní mi kliknutím otevřít dokument (pokud má uživatel nainstalovaný patřičný SW) nebo instalovat aplikaci z CD (s tím, že nejprve se zobrazí informace o instalovaném produktu apod.). A protože dokumentů je hodně, tak budou v adresářové struktuře tj. bude asi potřeba umět jí procházet (tam i zpět) a zobrazovat jen dílčí tématicky řazené sekce.

V tuto chvíli bych to řešil následovně (stejný princip už jsem u jiného problému použil): vytvořil bych aplikaci na bázi webového prohlížeče (IWebBrowser), strukturu CD a informace o jednotlivých položkách bych uložil do XML souboru, v prohlížeči by se toto XML zobrazovalo přes XSL transformaci. Zachytával bych kliknutí uživatele a případně otevřel příslušný dokument nebo spustil instalaci.

A otázka je, jestli někoho z vás nenapadá nějaké jiné (lepší, elegantnější, méně pracné, hotové :smile5: ) řešení?

Jinak od uživatele, co si bude prohlížet toto CD, můžu očekávat, že bude mít nainstalované Windows, a když budu mít hodně štěstí, tak i Acrobat Reader, ale to je asi tak všechno :smile10: .

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.166.–
ondra.holub
~ Anonymní uživatel
255 příspěvků
20. 11. 2009   #2
-
0
-

> A otázka je, jestli někoho z vás nenapadá nějaké jiné (lepší, elegantnější, méně pracné, hotové smajlik ) řešení?

Jednodušší je otevřít to rovnou v jakémkoliv webovém prohlížeči.

Nahlásit jako SPAM
IP: 194.138.12.–
liborb
~ Redaktor
+18
Guru
20. 11. 2009   #3
-
0
-

To ondra.holub : To je jedna ze zvažovaných variant. Webový prohlížeč by pro samotné dokumenty byl asi dostačující. Problém je v tom, že by to mělo umožnit nainstalovat SW, který bude taktéž na CD. Webový prohlížeč by nabídnul maximálně "stažení". Možná jsem to v tom prvním příspěvku nenapsal úplně jasně, ale některé uživatele, kteří toto CD dostanou, lze rozhodně považovat za BFU, takže to musí být "simply stupid", "idiotensicher" ... no skoro jako pro vojáky :smile1: . Tudíž asi na to nějaké programátorské sádlo padne.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.166.–
ondra.holub+1
Stálý člen
20. 11. 2009   #4
-
0
-

No jestli je to pro Windows, tak to stačí otevřít v průzkumníku (explorer). Vykašlal bych se na vymýšlení nějakých specialit. Stažení prohlížečem je naprosto dostatečné. Funguje tak např. Chip-DVD. Pokud prohlížeč nenabízí variantu spuštění, lze to stáhnout do nějakého tempu a odtud bez problémů spustit. Pokud je někdo natolik BFU, že toto nedokáže, rozhodně bych ho nenechával instalovat programy jakkoliv zjednodušeným způsobem.

Znovu říkám, že si myslím, že to nestojí za tu práci. Jednalo by se vlastně o zjednodušený file manager a těch už existuje docela dost.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.203.160.–
liborb
~ Redaktor
+18
Guru
20. 11. 2009   #5
-
0
-

To ondra.holub : Mě by si přesvědčil poměrně snadno, ale mého šéfa asi ne :-). Pro mě je to samozřejmě pouze práce navíc.

Ať už z tohoto vlákna vzejde nějaké řešení nebo ne, tak jsem rozhodnutý následně o výsledku napsat článek. Třeba se to někomu bude hodit.

Nahlásit jako SPAM
IP: 91.203.96.–
ondra.holub+1
Stálý člen
20. 11. 2009   #6
-
0
-

No pokud to chce šéf, který si nedá říct, tak nezbývá než dělat i nesmysly (nebo změnit šéfa :-)).

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.203.160.–
liborb
~ Redaktor
+18
Guru
23. 11. 2009   #7
-
0
-

To ondra.holub : No jo no .... nesmysly. Šéfa zatím měnit nehodlám, tak mi ten nesmysl budu muset realizovat.

Ale musí říct, že když jsem zakládal tohle vlákno, tak jsem si nemyslel, že výsledkem bude: "je to nesmysl" :smile5: . Ale stejně díky za tvůj čas.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.166.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 16 hostů

Podobná vlákna

Vytecenie obsahu — založil radypala

Posúvanie obsahu — založil Content

Skrytie obsahu v prezentácií — založil Enuyvatar

ListView aktualizace obsahu — založil hráč

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý