Paypal – PHP – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Paypal – PHP – Fórum – Programujte.comPaypal – PHP – Fórum – Programujte.com

 

wise0
Stálý člen
5. 12. 2009   #1
-
0
-

Zdravím chlapy,

mám tu takový problém. už sem implementoval několik plat. systémů (paysec, muzo, sms, atd.) a nyní sem se dostal po dlouhé době k Paypalu (všude jinde už byl nebo nebyl potřbeba).

Má vize (jinde to funguje) je takováto:

Uživatel si zadá např. co chce koupit -> klikne koupit paypalem -> pošli postem formulář, který bude uchovávat data. Např. return url, amount, atd. -> přesměruje ho to na stránku paypalu. -> vyplní, zaplatí -> přesměruje ho to zpět ke mně, s daty v postu nebo v getu, to je jedno -> já si s daty pohraju.


Všude jinde to funguje. U Paypalu mám to tzn. tlačítko Buy now.. vše je v pořádku, ale když zaplatí, paypal mu vypíše hlášku, platba se provede, ale nic se ke mně nepřesměruje. Zůstane stále tam. A já nemám šanci s tím pracovat dál.

Nechápu to už jen z toho důvodu, že uvádím return url. K čemu?...

Neporadí někdo?

Vzorový hidden s return url (snad je dobře..)
<input type="hidden" name="return" value="www.mypage.cz/success.php">

Možná je to tím, že např. nemá být "return", ale "return_url" či nějak jinak. To můžu ověřit bohužel až zítra. Má někdo zkušenosti? Díky

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.199.–
"Život by byl mnohem jednodušší, kdybychom k němu měli zdrojový kód..."
hrach
~ Redaktor
+1
Boss
5. 12. 2009   #2
-
0
-

nn, paypal funguje trochu sloziteji. kdyztak hledej paypal IPN.
ty uzivatele posles na paypal s postem, kde bude kolik ma zaplatit a s url, kam ho to ma vratit.
ona zaplati a vrati ho to.

mezitim paypal zavola tvuj script (kterej taky posles v tom postu) a posle ti data. ty tim skriptem se zeptas paypalu, jestli je to pravdivy a on ti odpovi, ze je, tak teprve tehdy si udelas zaznam do db. toto je cast, ktera se odehrava mimo zakaznika - takze nic z toho se neposila pres jeho browser.

v tuto chvili tedy zakaznik byl presmerovany zpet na tvoje stranky a v getu mas nejaky informace o tom, jestli to zaplatil a tak. ty mu vypises neco ve stylu: zaplatili jste bla bla bla... ihned po obdrzeni potvrzeni o zaplaceni od paypalu vam .... udelame/posleme...//....

takze asi tak. mam na to takovou tridu, mozna bych ti ji mohl poslat, je to celkem prasarna, nedodelany, nekdy se na ni vrhnu a dodelam ji.. :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.179.27.–
http://jan.skrasek.com@hrachcz – webdeveloper
wise0
Stálý člen
5. 12. 2009   #3
-
0
-

No, data postnu na paypal, uživatel zaplatí, a paypal mu vypíše jako že dík atd. Ale paypal a nikam ho to nepřesměruje.

A paypal zavolá můj skript, ale v postu ani v getu nic není.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.199.–
"Život by byl mnohem jednodušší, kdybychom k němu měli zdrojový kód..."
marioff0
Expert
5. 12. 2009   #4
-
0
-

jj, ale dole je tlacitko pomocou ktoreho sa moze vratit naspat, teda na adresu ktoru zadas do "return"

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.78.44.–
Škoda, že život sa nedá "sejvovať", tak že by som po zlom životnom rozhodnutí mohol začať odznova :([br] Lenivosť je matka pokroku.[br][br] http://cut.sk/ - odstrihni si dlhý link
w3m0
Grafoman
5. 12. 2009   #5
-
0
-

wise: Mám pocit, že u PayPalu aby se ti script zpracoval, zákazník musí kliknout po platbě na odkaz něco jako "continue to the website" nebo nějak tak, a takhle se na returnurl přesměruje. & jop, mám pocit že tj "return".

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.151.–
Sa Nata A Na. Howgh
wise0
Stálý člen
6. 12. 2009   #6
-
0
-

a ten skript pro zpracování zavolá paypal po úspěšné platbě, nebo se ten skript vykoná pouze, pokud ten uživatel klikne na tlačítko? protože to je na prd to 2.

A ještě poprosim o jednu věc, hledal sem na strejdovi a našel jsem asi 3 různý parametry, a nevím, které jsou ok atd. páč mi nejedou.

Vstupní bych měl, amount, něco jako merchantid atd. a pak kterým si můžu poslat nějaký svoje data.
A výstupní, který použiju pro zpracování. Protože ty mi nejdou.

Díky moc

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.199.–
"Život by byl mnohem jednodušší, kdybychom k němu měli zdrojový kód..."
hrach
~ Redaktor
+1
Boss
6. 12. 2009   #7
-
0
-

To wise : mas ode me maila

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.179.27.–
http://jan.skrasek.com@hrachcz – webdeveloper
wise0
Stálý člen
6. 12. 2009   #8
-
0
-

To hrach : ty taky :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.199.–
"Život by byl mnohem jednodušší, kdybychom k němu měli zdrojový kód..."
wise0
Stálý člen
6. 12. 2009   #9
-
0
-

Mno, tak jsme to s hrachem nvyřešeli, bohužel, ikdyž se snažil.

Zkusil jsem to nějak ověřit či co přes Instant Payment Notification (IPN) simulator, ale z toho nejsem 2x moudřej, je tam x možností Transaction type, nevím, kterou mám v tomhle simulátoru použít.

Každopádně i bez něj jsme zjistili to, že mám skript, který ověřuje platnost dat poslaných po platbě mně od paypalu, pokud by prošla validací, udělá se co chci. Ale tyto data validací neprošla a zjistili jsme, že nepřijmu vůbec žádné data v POSTu.

Neví si někdo rady? Já už ne :)

Díky

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.199.–
"Život by byl mnohem jednodušší, kdybychom k němu měli zdrojový kód..."
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 7 hostů

Podobná vlákna

Platba z PayPal na PayPal — založil marioff

Integrace PayPal brány — založil Forest

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý