Naplnění sloupců v listview z DB – .NET – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Naplnění sloupců v listview z DB – .NET – Fórum – Programujte.comNaplnění sloupců v listview z DB – .NET – Fórum – Programujte.com

 

JiriVavru0
Návštěvník
14. 12. 2009   #1
-
0
-

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, zda by mi někdo nemohl poradit kde bych našel polopaticky vysvětlenou práci s list view:
konktrétně pokud chci listview rozdělit na sloupce a ty pak naplnit setem z DB.

Zatím jsem si vždy vystačil s dtagrid ale nyní bych potřeboval využít listview, na netu všude nacházím pouze
složité příklady, kde si lv ručně generují.

Mě jde pouze o to, nalnit lv určitými sloupcemi z DB.

Díky za každou radu

Nahlásit jako SPAM
IP: 92.62.224.–
liborb
~ Redaktor
+18
Guru
14. 12. 2009   #2
-
0
-

Složitě to určitě jenom vypadá, protože ListView je poměrně komplexní ovládací prvek.
Jednak má několik módů/stylů jako je zobrazení seznamu apod. Pro tento případ se jedná o styl Report.
Pak je potřeba inicializovat v LV potřebný počet sloupců (InsertColumn) a následně už je možné vkládat data (InsertItem, SetItemText).

Nahlásit jako SPAM
IP: 91.203.96.–
Mara
~ Anonymní uživatel
31 příspěvků
14. 12. 2009   #3
-
0
-

Také jsem kdysi řešil podobný problém. Pokud chceš nějak rozumně zobrazovat data z databáze, doporučil bych ti spíše prvek DataGridView. S tím je práce poměrně jednoduchá.

Nahlásit jako SPAM
IP: 160.217.216.–
JiriVavru0
Návštěvník
14. 12. 2009   #4
-
0
-

To jo, s DataGridView je to celkem v pohode, jenze zrovna tady musim pouzit Lv a jak jsem se mu vzdycky vyhybal, tak na to ted doplacim. Ne vazne, navodu na DataGridView je na netu kopec a dobrejch, ale u Lv jsem na zadnej dobrej nenarazil..

Tak kdyby nekdo o necem vedel..

Nahlásit jako SPAM
IP: 92.62.224.–
el
~ Anonymní uživatel
15 příspěvků
16. 12. 2009   #5
-
0
-

Takto plním ListView já:



List<Zaznam> l....
foreach (Zaznam item in l)
{
ListViewItem lvi = new ListViewItem(item.Datum.Day + "." + item.Datum.Month);
lvi.Name = item.Datum.Day.ToString();
lvi.SubItems.Add(item.Nadpis);
lvi.SubItems.Add(item.Popis);
// Add the list items to the ListView
denikListView.Items.Add(lvi);
}
}

s tím že z db(Modelu zpracovávajícího výsledek dotazu na DB) mi přichází List< záznamů > který cyklem procházím a vyplňuji jednotlivé řádky LV.

Já si tedy předem (v grafickém prostředí) navolím jména a šířky sloupců a pak ve správném pořadí vkládám jednotlivé informace.

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.80.67.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 9 hostů

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý