Flame War 3: Windows Vista nebo Linux – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Flame War 3: Windows Vista nebo Linux – Offtopic – Fórum – Programujte.comFlame War 3: Windows Vista nebo Linux – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

15. 10. 2006   #1
-
0
-

Já volím jednoznačně Vistu. Linux nepřináší takovej komfort. To ale není z mé hlavy, ale naprosto s tím souhlasím. Autor výroku se k tomuto topicu zajisté vyjádří

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
New Media Enthusiast[br] http://about.me/lukaschadraba
Jarda0
Stálý člen
15. 10. 2006   #2
-
0
-

To íe souhlasíš, znamená, že jsi zkoušel RC verzi Visty?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Hehe :D
DeaLer+2
Hero
15. 10. 2006   #3
-
0
-

Lukáš Chadraba napsal:

Já volím jednoznačně Vistu. Linux nepřináší takovej komfort. To ale není z mé hlavy, ale naprosto s tím souhlasím. Autor výroku se k tomuto topicu zajisté vyjádří.



Jistě, že se vyjádřím. Už nějakou dobu si hraju s Win Vista RC1 a od té doby na můj disk Linux nesmí! Jednak nenabízí tak kvalitní, na funkce bohaté uživatelské rozhraní a ani komfort práce není tak vysokej (bez ohledu na nároky Visty nebo styl Aero).

Moje volba je jasná bez ohledu na cenu Visty, protože i tu snad dokážu sehnat legálně zdarma - popřípadě levně s OEM licencí.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jan Malý
~ Redaktor
0
Grafoman
15. 10. 2006   #4
-
0
-

tak to bych rád věděl kde ji chceš legálně zdarma sehnat

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Malý | web: www.malyphoto.cz, @malyphoto
Alan0
Věrný člen
15. 10. 2006   #5
-
0
-

JMM napsal:

tak to bych rád věděl kde ji chceš legálně zdarma sehnat


taky, hned bych to zkusil :)) . Jinak až je to jak chce, budu mít vždy 2 disky, na jednom Win a na druhým Linux :cigo:

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
PSP user|Web developer|C4D user||Maya Lamer|Photoshop User|Guitar player
Zdeněk Večeřa
~ Korektor
0
Grafoman
15. 10. 2006   #6
-
0
-

JMM napsal:

tak to bych r?d v?d?l kde ji chce? leg?ln? zdarma sehnat



napad? m? t?eba licence MSDN AA, kter? nab?z? software pro pou?it? zdarma student?m vysok?ch ?kol, kter? jsou v r?mci MSDN AA. ovšem je ot?zkou, jestli budou Visty do tohoto programu zahrnuty, ale osobn? bych tipoval, ?e ur?it?.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
www.devtea.cz | zdenekvecera.cz | @ZdenekVecera
Redaktor Programujte.com a Živě.cz
DeaLer+2
Hero
15. 10. 2006   #7
-
0
-

JMM napsal:

tak to bych rád věděl kde ji chceš legálně zdarma sehnat



No na stejném místě, kde jsem zdarma sehnal VS 2005 Pro. Víc vám k tomu teď neřeknu, ale nejedná se o MSDNAA.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
15. 10. 2006   #8
-
0
-

Ja bych volil Vistu, i kdyz jsem ji jeste nezkousel. Vecer jsem si hodil do XPcek skin a la Vista a jsem nadsenej :))

S linuxem mam zkusenosti ze skoly - tam je to bes a hruza.

Dealer: Legalne?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
DeaLer+2
Hero
15. 10. 2006   #9
-
0
-

CommanderZ napsal:

Ja bych volil Vistu, i kdyz jsem ji jeste nezkousel. Vcer jsem si hodil do XPcek skin a la Vista a jsem nadsenej :))

S linuxem mam zkusenosti ze skoly - tam je to bes a hruza

Dealer: Legalne?



N?jakej skin pro XP je jen hodn? slab? n?hra?ka. J? se pokou??m rozepsat svoje dojmy z Visty a Office 2007 (pomalu kon??m s OpenOfficem) - zat?m 2 d?ly, ale n?jak se nem?m k uve?ejn?n?.

M?m v r?mci benefit programu jedn? studentsk? komunity zdarma a leg?ln? sta?en? tyto produkty: VS 2005 Professional, SQL Server 2005 Developer, MSDN Library (pln? verze). D?l byly k dispozici tyto produkty, ale nestahoval jsem je: VS 2003 Professional a Enterprise, Windows Server 2003, VS Tools for Office + n?kter? dal??. Zmi?ovan? program v sou?asn? dob? nen? dostupn? (proto neuv?d?m detaily), proto?e doch?z? ke kompletn?m zm?n?m a za??tkem nov?ho roku by m?l b?t op?t p??stupn?.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
15. 10. 2006   #10
-
0
-

Jj, je to jen vzhledova nahrazka (a to jen castecna), ale na Vistu si vzhledem ke svymu kompu zatim netroufam

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
DeaLer+2
Hero
15. 10. 2006   #11
-
0
-

Jinak na Linuxu upřímně nenávidím ten systém balíčků - hrozný utrpení.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Pinkava Pavel0
Stálý člen
16. 10. 2006   #12
-
0
-

No, vzhledem k tomu, ?e Visty budou o dost n?ro?n?j?? a pro Linux je na dobr? cest? Qt4 a KDE4, kter? budou ?r?t a? o polovinu m?n? pam?ti a budou o hafo v?kon?j??, nemluv? o tom, ?e pojedou na vektorov? grafice, si Visty ne kompl zase pro zm?nu ned?m j?. U? i tak jedu v?ce ne? 5 let na Linxuech, konkr?tn? na Slackwarech, tak si nem??u st??ovat, a co se t??e bal??kovac?ho syst?mu, tak je to individu?ln?, n? ka?d? Linux m? RPM, DEB a dal??. Na sv?ch Linuxech spust?m "v?echno", a? u? to jsou hry, nebo dokonce Win Programy, i kdy? u? jsem si zvykl na alternativn? programy.

Ka?d? a? si pou??v? co chce, t?m ?e jsem u?ivatel Linuxu neshazuju Windows a lid?, kte?? to maj? naopak a stav? se k t?to problematice stejn? (pou??v? Windows a nenad?v? na Linux) maj? podle mne zdrav? rozum. Nem?m toti? r?d lidi, co jednou vid?li to nebo to, a hned jsou odp?rci toho, co jim nevon?. Taky n?zor :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Něco tak nepatrného, jako je mávnutí motýlích křídel, může způsobit uragán, který zasáhne celý svět. -- teorie chaosu --
DeaLer+2
Hero
16. 10. 2006   #13
-
0
-

pin2k napsal:

No, vzhledem k tomu, ?e Visty budou o dost n?ro?n?j?? a pro Linux je na dobr? cest? Qt4 a KDE4, kter? budou ?r?t a? o polovinu m?n? pam?ti a budou o hafo v?kon?j??, nemluv? o tom, ?e pojedou na vektorov? grafice, si Visty ne kompl zase pro zm?nu ned?m j?.n?zor :)


Visty se velmi flexibiln? p?izpůsob?j mo?nostem tv?ho PC a na m?m HW jsou m?n? n?ro?n? ne? XP a nap?. Suse Linux s KDE. U? vid?m, jak to KDE4 udr?? pod 256MB s takovou kvalitou prost?ed? jako u Vist (lze je s ?sp?chem provozoat na 512 MB RAM). Vykreslov?n? ve Vist? je rovn?? zalo?eno na vektorov? grafice.


Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
16. 10. 2006   #14
-
0
-

Jarda napsal:

To že souhlasíš, znamená, že jsi zkoušel RC verzi Visty?



Ano

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
New Media Enthusiast[br] http://about.me/lukaschadraba
16. 10. 2006   #15
-
0
-

pin2k napsal:

No, vzhledem k tomu, že Visty budou o dost náročnější a pro Linux je na dobré cestě Qt4 a KDE4, které budou žrát až o polovinu méně paměti a budou o hafo výkonější, nemluvě o tom, že pojedou na vektorové grafice, si Visty ne kompl zase pro změnu nedám já. Už i tak jedu více než 5 let na Linxuech, konkrétně na Slackwarech, tak si nemůžu stěžovat, a co se týče balíčkovacího systému, tak je to individuální, né každý Linux má RPM, DEB a další. Na svých Linuxech spustím "věechno", až už to jsou hry, nebo dokonce Win Programy, i když už jsem si zvykl na alternativní programy.

Každý ať si používá co chce, tím že jsem uživatel Linuxu neshazuju Windows a lidé, kteří to mají naopak a stavý se k této problematice stejně (používá Windows a nenadáví na Linux) mají podle mne zdraví rozum. Nemám totiž rád lidi, co jednou viděli to nebo to, a hned jsou odpůrci toho, co jim nevoní. Taky názor :)



Hale tak doufám, že jsi nemluvil o mně. Já totiž zastávám stejný názor jako ty!! A o té náročnosti ti to přehledně vysvětlil DeaLer

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
New Media Enthusiast[br] http://about.me/lukaschadraba
Pinkava Pavel0
Stálý člen
16. 10. 2006   #16
-
0
-

DeaLer napsal:

pin2k napsal:

No, vzhledem k tomu, že Visty budou o dost náročnější a pro Linux je na dobré cestě Qt4 a KDE4, které budou žrát až o polovinu méně paměti a budou o hafo výkonější, nemluvě o tom, že pojedou na vektorové grafice, si Visty ne kompl zase pro změnu nedám já.názor :)


Visty se velmi flexibilně přizpůsobují možnostem tvého PC a na mém HW jsou méně náročné než XP a např. Suse Linux s KDE. Už vidím, jak to KDE4 udržíš pod 256MB s takovou kvalitou prostředí jako u Vist (lze je s úspěchem provozovat na 512 MB RAM). Vykreslování ve Vistě je rovněž založeno na vektorové grafice.





No, treba samostatnej Linux se prizpusobi hw konfiguraci PC (kdyz si umis nakonfigurovat jadro mas to jeste rychlejsi), u Winu si nejsem jistej. Me bezi Slackware s KDE 3.5 na Athlonu XP 2600+, 512 DDR uplne nadherne. Zadnej problem s tim nemam. A pokud jde o KDE4. Bitmapova grafika je daleko narocnejsi, vektorova grafika nikoliv. Vzdyz i FLASH je vektorova grafika a velikosti je na jednicku a graficky je velmi pekna. Jinak co jsem tak procital net, tak vesmes co meli lidi podobnou konfiguraci jako ja, meli tak trochu problemy s Vistama konkretne s verzi RC1. Jak vyleze na svetlo sveta KDE4, muzeme porovnat. Nebudu proti.

Jinak co se tyce vzhledu Desktopu, nevim co by treba KDEcka neumeli, udelam si uplne stejnej vzhled jako u Vist. I kdyz nevim proc bych to delal.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Něco tak nepatrného, jako je mávnutí motýlích křídel, může způsobit uragán, který zasáhne celý svět. -- teorie chaosu --
DeaLer+2
Hero
16. 10. 2006   #17
-
0
-

pin2k napsal:

DeaLer napsal:

pin2k napsal:

No, vzhledem k tomu, ?e Visty budou o dost n?ro?n?j?? a pro Linux je na dobr? cest? Qt4 a KDE4, kter? budou ?r?t a? o polovinu m?n? pam?ti a budou o hafo v?kon?j??, nemluv? o tom, ?e pojedou na vektorov? grafice, si Visty ne kompl zase pro zm?nu ned?m j?.n?zor :)


Visty se velmi flexibiln? p?izpůsob?j mo?nostem tv?ho PC a na m?m HW jsou m?n? n?ro?n? ne? XP a nap?. Suse Linux s KDE. U? vid?m, jak to KDE4 udr?? pod 256MB s takovou kvalitou prost?ed? jako u Vist (lze je s ?sp?chem provozoat na 512 MB RAM). Vykreslov?n? ve Vist? je rovn?? zalo?eno na vektorov? grafice.





No, treba samostatnej Linux se prizpusobi hw konfiguraci PC (kdyz si umis nakonfigurovat jadro mas to jeste rychlejsi), u Winu si nejsem jistej. Me bezi Slackware s KDE 3.5 na Athlonu XP 2600+, 512 DDR uplne nadherne. Zadnej problem s tim nemam. A pokud jde o KDE4. Bitmapova grafika je daleko narocnejsi, vektorova grafika nikoliv. Vzdyz i FLASH je vektorova grafika a velikosti je na jednicku a graficky je velmi pekna. Jinak co jsem tak procital net, tak vesmes co meli lidi podobnou konfiguraci jako ja, meli tak trochu problemy s Vistama konkretne s verzi RC1. Jak vyleze na svetlo sveta KDE4, muzeme porovnat. Nebudu proti.

Jinak co se tyce vzhledu Desktopu, nevim co by treba KDEcka neumeli, udelam si uplne stejnej vzhled jako u Vist. I kdyz nevim proc bych to delal.



Jak jsem u? psal - vzhled nen? v?echno. M?m o n?co slab?? konfiguraci ne? ty a s Vistama v re?imu Aero Basic nem?m probl?m (pln? Aero mi nedvol? zapnout kv?li n?zk?mu hognocen? PC).

A pokud jde o vzhled Desktopu, tak Aero nenahrad??.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Ján Varhol0
Newbie
16. 10. 2006   #18
-
0
-

Z poh?adu webdesignera by som volil Linux aj Vistu (a keby sa dalo, tak aj Mac OS).

Po testovan? betaverzie Visty som rozhodnut? ju k?pi?. A linuxu tie? zostanem vern?, je to ten OS, ktor? m?m v pr?ci.

A pre?o je tu flame Vista vs Linux? Kto je linux?k, ned? na? dopusti? a kto miluje okienka, tak si po?k? na prv? cracknut? verziu a pobe?? ?alej. Ani jedna skupina nepozer? na v?hody a nev?hody, jednoducho ber? to, ?o sa im p??i (d?vod pre?o m?m procesor od AMD). Peace ?:drink:?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
http://www.varhol.sk/
16. 10. 2006   #19
-
0
-

jan.varhol napsal:

Z poh?adu webdesignera by som volil Linux aj Vistu (a keby sa dalo, tak aj Mac OS).

Po testovan? betaverzie Visty som rozhodnut? ju k?pi?. A linuxu tie? zostanem vern?, je to ten OS, ktor? m?m v pr?ci.

A pre?o je tu flame Vista vs Linux? Kto je linux?k, ned? na? dopusti? a kto miluje okienka, tak si po?k? na prv? cracknut? verziu a pobe?? ?alej. Ani jedna skupina nepozer? na v?hody a nev?hody, jednoducho ber? to, ?o sa im p??i (d?vod pre?o m?m procesor od AMD). Peace :drink:



No asi nikdo. Nikdo se neprojevil. ?koda mohla bejt sranda :ok: :darth: :drink: :opera: :frosty_x: :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
New Media Enthusiast[br] http://about.me/lukaschadraba
Ján Varhol0
Newbie
16. 10. 2006   #20
-
0
-

Lukáš Chadraba napsal:

jan.varhol napsal:

Z pohľadu webdesignera by som volil Linux aj Vistu (a keby sa dalo, tak aj Mac OS).

Po testovaní betaverzie Visty som rozhodnutý ju kúpiť. A linuxu tiež zostanem verný, je to ten OS, ktorý mám v práci.

A prečo je tu flame Vista vs Linux? Kto je linuxák, nedá naň dopustiť a kto miluje okienka, tak si počká na prví cracknutú verziu a pobeží ďalej. Ani jedna skupina nepozerá na výhody a nevýhody, jednoducho berú to, čo sa im páči (důvod prečo mám procesor od AMD). Peace :drink:



No asi nikdo. Nikdo se neprojevil. škoda mohla bejt sranda :ok: :darth: :drink: :opera: :frosty_x: :D



Nechápem, ako nikto? žeby som si nevšimol, že som nadhodil nejakú otázku?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
http://www.varhol.sk/
Martin Šmarda0
Návštěvník
16. 10. 2006   #21
-
0
-

J? se taky p?ipoj?m.
Windowsy mi na kompu neskute?n? mrznou, ale nevim pro?. M?j posledn? zoufal? pokus byly Ubuntu Linux. Tejden jsem si s t?m hr?l a pak, kdy? mi v OpenOfficech trvala pr?ce kv?li ?patn? podpo?e slou?en?ch bun?k pr?ce 3hodiny m?st 20 minut v Exelu, tak jsem se na to vybod a schodil je. Je teda pravda, ?e nepadali a snesli i n?ro?nou grafiku, ale nedok?zal jsem na nich rozchodit ??dnej pro m? nezbytnej program. Tak?e tvrdim, ?e se hod? sp?? na servery, ne? na osobn? po??ta?e. Pokud snad v?te o distribuci Linuxu, kter? by mi mohla m?j n?zor vyvr?tit a podporovala WIN programi, tak mi pros?m napi?te.

PS: bal??ky jsou k ze??len? :P

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Život je pes, a pes je nejlepš přítel člověka!
16. 10. 2006   #22
-
0
-

RobinHood napsal:

Já se taky připojím.
Windowsy mi na kompu neskutečně mrznou, ale nevim proč.



Jen jedna instalace nebo proste wokna jako trida?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Radek Bouda0
Stálý člen
17. 10. 2006   #23
-
0
-

jakmile vymenim modem sagem fast 840 za modem/router co se pripoji pres RJ-45 (ETH), tak jdu do linuxu a vsechno ostatni necham za sebou. Proc bych pouzival windows?? hry moc nehraju, spise programuju a kdyz uz tak v PHP a to mi pujde i tam. A kdyz nainstaluju linux tak jsem bez prace. ve win musim instalovat i zakladni desku, usbcka, zvukovku. a cim se mi to odmeni?? no prece tim ze to po nekolika hodinach spadne. to mi za to nestoji. ja hlasuju pro linux. ktery distro jeste nevim, zatim to vypada na aurox, gentoo,mandrivu nebo kubuntu. ale to se jeste uvidi.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dejte mi flétnu a já budu hrát, dejte mi Javu a já budu psát.
Pinkava Pavel0
Stálý člen
17. 10. 2006   #24
-
0
-

DeaLer napsal:

pin2k napsal:

DeaLer napsal:

pin2k napsal:

No, vzhledem k tomu, že Visty budou o dost náročnější a pro Linux je na dobré cestě Qt4 a KDE4, který budou žrát až o polovinu menší paměti a budou o hafo výkonější, nemluvě o tom, že pojedou na vektorový grafice, si Visty ne kompl zase pro změnu nedám .názor :)


Visty se velmi flexibilní přizpůsoběj možnostem tvého PC a na mím HW jsou méně náročný než XP a např. Suse Linux s KDE. Už vidím, jak to KDE4 udrží pod 256MB s takovou kvalitou prostředí jako u Vist (lze je provozoat na 512 MB RAM). Vykreslování ve Vistách je založeno na vektorový grafice.





No, treba samostatnej Linux se prizpusobi hw konfiguraci PC (kdyz si umis nakonfigurovat jadro mas to jeste rychlejsi), u Winu si nejsem jistej. Me bezi Slackware s KDE 3.5 na Athlonu XP 2600+, 512 DDR uplne nadherne. Zadnej problem s tim nemam. A pokud jde o KDE4. Bitmapova grafika je daleko narocnejsi, vektorova grafika nikoliv. Vzdyz i FLASH je vektorova grafika a velikosti je na jednicku a graficky je velmi pekna. Jinak co jsem tak procital net, tak vesmes co meli lidi podobnou konfiguraci jako ja, meli tak trochu problemy s Vistama konkretne s verzi RC1. Jak vyleze na svetlo sveta KDE4, muzeme porovnat. Nebudu proti.

Jinak co se tyce vzhledu Desktopu, nevim co by treba KDEcka neumeli, udelam si uplne stejnej vzhled jako u Vist. I kdyz nevim proc bych to delal.



Jak jsem už psal - vzhled není všechno. Mám o něco slabší konfiguraci než ty a s Vistama v režimu Aero Basic nemám problém (plné Aero mi nedvolí zapnout kvůli nízkému hognocení PC).

A pokud jde o vzhled Desktopu, tak Aero nenahradíš.



No, opravdu neznas KDE, tohle autorovi trvalo cca 10minut. Myslis, ze sikovny grafik to nezvladne?

http://mikos.sg1.cz/screenshots/new/kde_vista_01.png

Ale myslim, ze pokud nemas o Linuxech a KDE zadnou paru, tak nema cenu se o tom bavit. Ja to beru, je to flame. Treba na to casem prijdes. Kdysi jsem taky linux nechtel, protoze jsem o nem nic nevedel, nebyl jsem schopnej temer nic udelat. Dneska bych ho nevymenil, a jak jsem jiz rekl, produkty MS odsuzovat nehodlam.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Něco tak nepatrného, jako je mávnutí motýlích křídel, může způsobit uragán, který zasáhne celý svět. -- teorie chaosu --
DeaLer+2
Hero
17. 10. 2006   #25
-
0
-

Antilles napsal:

jakmile vymenim modem sagem fast 840 za modem/router co se pripoji pres RJ-45 (ETH), tak jdu do linuxu a vsechno ostatni necham za sebou. Proc bych pouzival windows?? hry moc nehraju, spise programuju a kdyz uz tak v PHP a to mi pujde i tam. A kdyz nainstaluju linux tak jsem bez prace. ve win musim instalovat i zakladni desku, usbcka, zvukovku. a cim se mi to odmeni?? no prece tim ze to po nekolika hodinach spadne. to mi za to nestoji. ja hlasuju pro linux. ktery distro jeste nevim, zatim to vypada na aurox, gentoo,mandrivu nebo kubuntu. ale to se jeste uvidi.



Tohle je FLAM Vista v. Linux - jsi mimo téma. A pokud jsi to myslel směrem k Vist+, tak nemáš pravdu pokud jde o nutnost ke všemu instalovat ovladače - to "bude minulost".

pin2k napsal:

No, opravdu neznas KDE, tohle autorovi trvalo cca 10minut. Myslis, ze sikovny grafik to nezvladne?

http://mikos.sg1.cz/screenshots/new/kde_vista_01.png

Ale myslim, ze pokud nemas o Linuxech a KDE zadnou paru, tak nema cenu se o tom bavit. Ja to beru, je to flame. Treba na to casem prijdes. Kdysi jsem taky linux nechtel, protoze jsem o nem nic nevedel, nebyl jsem schopnej temer nic udelat. Dneska bych ho nevymenil, a jak jsem jiz rekl, produkty MS odsuzovat nehodlam.



Máš pravdu, KDE moc neznám - používal jsem ho jen asi 14 dní. Ale s Linuxem jako takovým mám dost zkušenosti (cca. půl roku pravidelného používání) na to, abych mohl říct že Win Vista (a dokonce i XP) mě vyhovuje víc.

Je to screen pravděpodobně hodně slabé grafické náhražky, ale to nemůžu posoudit - je to jen obrázek. I tak mi to přijde horší než prostředí Visty v režimu Aero Basic (natožpak v plné verzi Aera).

PS: Abys to špatně nepochopil - já nejsem odpůrcem linuxu, jen tady píšu fakta co jsem poslední dobou v praxi pochytil. A ještě jednu věc - nemám rád, když se mnou někdo bezdůvodně mluví jako s lamou.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
17. 10. 2006   #26
-
0
-

Antilles napsal:

jakmile vymenim modem sagem fast 840 za modem/router co se pripoji pres RJ-45 (ETH), tak jdu do linuxu a vsechno ostatni necham za sebou. Proc bych pouzival windows?? hry moc nehraju, spise programuju a kdyz uz tak v PHP a to mi pujde i tam. A kdyz nainstaluju linux tak jsem bez prace. ve win musim instalovat i zakladni desku, usbcka, zvukovku. a cim se mi to odmeni?? no prece tim ze to po nekolika hodinach spadne. to mi za to nestoji. ja hlasuju pro linux. ktery distro jeste nevim, zatim to vypada na aurox, gentoo,mandrivu nebo kubuntu. ale to se jeste uvidi.



Ok - ja jen nainstaluju mother (to obsahne zvuk, sit a buh vi co jeste), grafarnu a muze jet. Wokna mi sama od sebe za polednich nekolik mesicu snad nespadla - snad jen obcas po te co jsem je jednoznacne pretizil (6 omylem spustenych instanci 3ds maxe apod.). Navic vim, ze treba muzu svuj komp kdykoliv vzit a jit si s kamarady zahrat ty nejlepsi a nejnovejsi parby bez sebemensich problemu. To by se mi s linuxem opravdu nepovedlo
:ok:

pin2k: ta KDE predelavka vypada lip nez ta moje - ja tam nemam ty pruhledne okraje oken. Ale ta pruhledna lista vypada strasne :sport:

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 4 hosté

Podobná vlákna

Flame war: Web a standardy? — založil Lukáš Churý

Windows Vista — založil Matej Zabsky

Delphi a windows vista — založil pkubicek

Windows Vista - problemy — založil Smokie

Windows Vista a 12 ochran — založil Matej Zabsky

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý