Prodám 8-bitové domácí počítače Sinclaire, Atari, Acorn, Oric.... – Inzerce – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu
Reklama
Reklama

Prodám 8-bitové domácí počítače Sinclaire, Atari, Acorn, Oric.... – Inzerce – Fórum – Programujte.comProdám 8-bitové domácí počítače Sinclaire, Atari, Acorn, Oric.... – Inzerce – Fórum – Programujte.com

Hledá se programátor! Plat 1 800 € + bonusy (firma Boxmol.com)
remmidemmi0
Super člen
2. 1. 2010   #1
-
0
-

nabízím zájemcům tyhle 8-bitové domácí počítače k využití - všechny jsou v perfektním stavu, vyčištěné, naleštěné a funkční:

1/ Sinclaire ZX-80
2/ Atari 400
3/ Acorn Electron
4/ Sharp MPC-100
5/ Oric 1
6/ Oric Atmos

případně vyměním za manuály a literaturu od Hewlett Packard vztahující se ke stolním kalkulátorům ze 70tých roků a k měřícím přístrojům. Můžete mi napsat na < Remmidemmi na seznamu > nebo tu nechte vzkaz.

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.244.81.–
Reklama
Reklama
Anonymní uživatel
~ Anonymní uživatel
0 příspěvků
3. 1. 2010   #2
-
0
-

co se s nima da delat?

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.13.98.–
survik1
~ Moderátor
0
Posthunter
3. 1. 2010   #3
-
0
-

To Anonymní uživatel : Někdo je třeba sbírá, někdo třeba provozuje muzeum a nebo někdo učí na ZŠ/SŠ a tohle by byla dobrá pomůcka na hodiny historie IVT.

Nahlásit jako SPAM
IP: 92.62.224.–
Život je jen hra, která se nedá vyhrát.
remmidemmi0
Super člen
3. 1. 2010   #4
-
0
-

To: Anonym: přesně tak, dost lidí je nejen sbírá, ale i provozuje. Jsou kluby Ataristů, kluby Sinclairistů atd... Lidé je udržují v chodu, dělají k nim nový hardware, k Sinclaire existují i repliky (!). Nadšenci pro staré počítače pořád píší nové programy (já také) a také se dělají srazy, kde si ty počítače a nové programy předvádějí. Byl jsem na podzim na srazu Packardistů v Mnichově, tam bylo věcí k vidění.... předváděl jsem tam 9825A a 9845B.

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.244.81.–
Anonymní uživatel
~ Anonymní uživatel
0 příspěvků
30. 3. 2011   #5
-
0
-

To remmidemmi : Dobrý den , mám didaktik m, atari (ZX) kazetovou mechaniku , joysticky , a nějaké drobnosti , cena dohodou
jiri.mitura(@)seznam.cz
JM

Nahlásit jako SPAM
IP: 188.175.33.–
remmidemmi0
Super člen
3. 4. 2011   #6
-
0
-

Já ty domácí počitadla nesbírám, a čsl. už vůbec ne. Jsem zaměřený na Hewlett Packard, ale dej si někam inzerát, třeba na aukro, v česku je hafo lidí, kteří právě tyhle domácí potvory sbírají.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.80.23.–
dvdk
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
2. 8. 2011   #7
-
0
-

Za kolik?

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.113.55.–
Vlado
~ Anonymní uživatel
38 příspěvků
15. 10. 2011   #8
-
0
-

#1 remmidemmi
Dobrý deň.

Pred samotnou otázkou by som mal prosbu: Mohli by ste mi odpoved poslať na uvedený e-mail?

vladkobasko@centrum.sk

Chcel by som sa Vás opýtať, či by ste nemali náhodou na predaj ešte nejaké historické počítače. Chcel by som sa začať zaoberať historickými PC, ale práve v tomto období nemôžem v celom SR ani CZ nič zohnať, žiadne inzeráty, a tie, ktoré sú, sú prehnane drahé.

Dakujem za odpoved.

Nahlásit jako SPAM
IP: 95.102.129.–
zlz
~ Anonymní uživatel
634 příspěvků
16. 10. 2011   #9
-
0
-

#8 Vlado
Nesmysl, v oběhu je toho spousta a za slušné ceny. Nic nekupuj, pokud k tomu nemáš silnější vztah jako pamětník nebo znalec. Tipuju, že nejsi ani jedno a jak tě to před pár dny popadlo, tak tě to brzy zase pustí.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.211.51.–
remmidemmi0
Super člen
16. 10. 2011   #10
-
0
-

#7 dvdk
za kolik ... každá věc má takovou cenu, za jakou ji dokážeš prodat nebo koupit.

Nahlásit jako SPAM
IP: 46.135.112.–
remmidemmi0
Super člen
16. 10. 2011   #11
-
0
-

#8 Vlado
já bych třeba něco prodal, ale spíše bych prodal sběrateli, který má fakt sbírku, anebo to myslí se sbíráním vážně. Určitě odmíám prodávat někomu, kdo na tom chce jen vydělat, tak, že to ode mne koupí a druhý den to bude na aukru.

Nahlásit jako SPAM
remmidemmi0
Super člen
16. 10. 2011   #12
-
0
-

#9 zlz

tak docela není pravda, že by toho v oběhu byla spousta a za slušné ceny. V Česku se standardně objevují československé domácí počítače, povětšinou v tzv. "nálezovém stavu", s kterými se kšeftuje a je snaha na tom vydělat, ale určitě není snaha je uvést do původního stavu. Udělat renovaci totiž většina těch lidí, co s tím kšeftují, ani neumí. Kromě československých domácích počítačů jsou pak ještě občas k vidění strojky, které pocházejí z bývalého Tuzexu, třeba ZX Spectrum zvaný "gumák", Skutečně honotné stroje se na trhu neobjeví a to ze několika důvodů: jednak pohled na historickou výpočetní techniku je v Česku pokřivený, lidé si myslí, že např. "gumák" má bůhvíjakou cenu, zatímco třeba o Epson HX-20 nemají zájem, protože je podle nich bezcenný. Právě tenhle pokřivený pohled vychází z absolutní neznalosti věci a ukazuje ihned, že dotyčný vůbec není sběratel, nýbrž kšeftař a spekulant. Druhý důvod, proč v ČR nejsou na trhu skutečně hodnotné stroje je ten, že by je v Česku ani nikdo nezaplatil, zejména v současné době. Ačkoliv je krize, a to i na Západě a jinde ve světě, přesto se nedavno na německé burze vyšplhala cena funkční HP 9830 na 1360 euro. Zatimco v Česku by o ni nebyl vubec zajem, anebo by ji někdo vzal za 100 Kč na součástky a barevné kovy.

Nahlásit jako SPAM
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.

Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 31 hostů

Podobná vlákna

Atari portfolio — založil mmm561

Bitové operátory — založil Dotem

Bitove operace — založil Keny

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032016 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý